در حال بارگذاری ...
 • طرح برگزاری بازار بهاره تئاتر ایران معرفی شد

  مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، مدیر امور بینالملل اداره کل هنرهای نمایشی، مدیران تماشخانه‎‏های خصوصی در جلسه‌‏ای که صبح امروز با میزبانی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار شد درباره برگزاری بازار تئا‌تر به گفتوگو نشستند.

  به گزارش سایت ایران تئا‌تر، این جلسه مشترک به منظور بررسی زمینه‏‎های برپایی بازار تئا‌تر ایران در اردیبهشتماه سال آینده برگزار شد.

  در ابتدای جلسه، کیوان نخعی، مدیر روابط عمومی اداره کل توضیح داد: در این جلسه تمامی مدیران سالن‎‏های خصوصی که دارای مجوز هستند دعوت شدهاند.امیدواریم دیگر سالنهای خصوصی نیز هرچه زود‌تر نسبت به ثبت و دریافت مجوز خود اقدام کنند.

  مهرداد رایانی، مدیر امور بین‎‏الملل اداره کل هنرهای نمایشی، تاریخچه کوتاهی از فعالیت‌‏های مرکز هنرهای نمایشی در خصوص شکلگیری بخش خصوصی در تئا‌تر را برای حاضران بیان کرده و افزود: از سال ۸۴ در مجموعه اداره کل تصمیم گرفته شد تا از تصدیگری دولت در تئا‌تر کاسته شود.آن زمان سمینار تئا‌تر خصوصی برگزار شد اما با مطرح شدن بحثهای اقتصادی کار به کندی پیش رفت.

  او با اشاره به اهمیت شکل‌گیری سالن‌های خصوصی تئا‌تر و نقش بازاریابی سالن‌ها برای ادامه حیات اقتصادی هریک از آن‌ها تصریح کرد: در راستای فعالیت‌های بخش خصوصی و بهینه شدن فعالیت‌ها در فضای بین‌الملل، بحث شوکیس‎‌ها اهمیت پیدا می‌کنند که می‌تواند در تبادل اجرا و مدرس با کشورهای دیگر موثر باشد.با این رویکرد اداره کل هنرهای نمایشی اقدام به طراحی بازار تئا‌تر ایران کرده است که در آن ارتباط بی‌واسطه کمپانیهای خصوصی تئا‌تر فراهم خواهد شد.

  رایانی، برپایی «هفته بازار تئا‌تر ایران» را اقدامی موثر در راستای فعال کردن بیش از پیش تئا‌تر خصوصی، افزایش گردش مالی سالن‌ها، معرفی توانایی‌های تئا‌تر ایران به کمپانی‌های تئاتری کشورهای دیگر معرفی کرد که در اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ شکل خواهد گرفت.

  او تصریح کرد: در این برنامه که فراخوان آن به زودی منتشر می‌شود سالن‌های خصوصی تئا‌تر که مجوز خود را دریافت کردهاند می‌توانند تولیدات، اجرا‌ها، برنامههای آموزشی و...خود را معرفی کنند.

  در بخش دوم این جلسه مسائل و پیشنهادهای تماشاخانه‌های خصوصی مطرح و درباره جزئیات طرح بازار تئا‌تر ایران گفت‌وگو شد.

  نقش مارکتینگ در معرفی کمپانیهای تئاتری، قراردادهای تولید و اجرای آثار، بهینهسازی سالن‌ها و امکانات سالن‌های خصوصی، نقش تماشاخانههای خصوصی در زمینه ارتباطات بینالمللی و تبادل اجرا، تسهیلات اداره کل هنرهای نمایشی در زمینه تبادل اجرا با کشورهای دیگر و...مورد گفتوگو قرار گرفت.

  در این جلسه ارمغان بهداروند مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی، مهرداد رایانی‌مخصوص، مدیر امور بینالملل، کیوان نخعی مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی و مدیران و نمایندگان ۱۳ تماشاخانه خصوصی، حضور داشتند.

   
  مطالب مرتبط

  نگاهی گذرا به پوستر بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان

پوستری پر از حس کودکی و تئاتر و طبیعت
  نگاهی گذرا به پوستر بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان

  پوستری پر از حس کودکی و تئاتر و طبیعت

  ایران تئاتر_روح الله صالحی:در تمام سال‌هایی که جشنواره کودک ونوجوانان به زادگاهش همدان برگشته است هنرمندان از بدی پوستر جشنواره نالیده اند و با شعار هرسال دریغ از پارسال منتظر یک اتفاق متفاوت بودند که امسال با طراحی خوب شهرام عظیمی از میان پانزده اتود این پوستر مورد قبول ...

  |

  یادداشت ارمغان بهداروند برای 54 سالگی تماشاخانه سنگلج

تولد سنگلج‌ از طهران تا تهران
  یادداشت ارمغان بهداروند برای 54 سالگی تماشاخانه سنگلج

  تولد سنگلج‌ از طهران تا تهران

  ایران تئاتر- ارمغان بهداروند: امروز تولد تئاتر سنگلج است. پنجاه‌وچهارساله شدن تماشاخانه‌ای که هم «طهران» را زیسته است و هم «تهران» را به چشم دیده است. تولد تئاتر، تولد دانستن و تولد توانستن است.

  |

  برنامه های هنری ایام سوگواری محرم اعلام شد؛

نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی
  برنامه های هنری ایام سوگواری محرم اعلام شد؛

  نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی

  به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) برنامه های هنری متنوعی ازجمله نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی در این ایام برگزار می شود.

  |

  به بهانه برگزاری جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی

تئاتر، آیینه‌ آیین‌ها
  به بهانه برگزاری جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی

  تئاتر، آیینه‌ آیین‌ها

  ایران تئاتر-ارمغان بهداروند: هیچ قرار نیست ضرورت احیای و استمرار آیین‌ها را در یک اثر به تمام آیینی یادآوری کنیم که چنین چهره‌ای از آیین نمی‌تواند همه‌ی حواس مخاطب را از آن خود کند و به تجربه درخواهیم یافت که کارکرد موزه‌ای، تاثیر طولانی‌ مدتی نخواهد داشت و خروج از موقعیتِ ...

  |

  نظرات کاربران