در حال بارگذاری ...
 • تازه‎ترین نمایش‎های روی صحنه شهرستان‌ها اعلام شد

  اجرای عمومی 9 نمایش در استان‎های گیلان، بوشهر و گلستان، از هفته پایانی آبان‎ماه آغاز شده و تئاتر شهر مشهد برای تولید نمایش‎‏های جدید در اختیار گروه‎های تئاتر قرار گرفته است.

  به گزارش سایت ایران تئاتر، امور استان‎های اداره کل هنرهای نمایشی، از اجرای 9 نمایش و تولید آثار متعدد در استان‎های مختلف کشور خبر داد  و گفت: مروری بر فعالیت گروه‏های نمایش چهار استان گیلان، بوشهر ، گلستان و خراسان رضوی خواهیم داشت.

  سالن وارش شهر رشت از 30 آبان میزبان نمایش «مثل یک گلوله برف کوچک» نوشته و کارگردانی مهرداد هنرمند می‎‏شود. در این نمایش که کاری از گروه نمایشی افرا است، حیدر فخرموسوی، مهرداد بخشی، سما استیفا، ناژین چهره‎سیمین و عارف گم‎زاد بازی می‌‎کنند. این نمایش که برگزیده بیست‎وچهارمین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه است، تا ششم آذرماه روی صحنه خواهد بود.

  گروه نمایشی افرا تا 30 آبان نمایش «بازی جشن پر کندن غاز با مدل موی مصری» را در خانه کوچک نمایش شهر رشت روی صحنه دارد. این نمایش کارگردانی نیما حسندخت و بازنویسی یوسف فخرایی است و حدیث نیکرو، فرناز علیپور، ساینا ستار، پریا مهدی‎پور بازیگران این نمایش هستند.

  در استان بوشهر، که با اجرای پنج نمایش یکی از پرکارترین ایام تئاتری خود را می‎گذراند نمایش «نشون خیرو» نوشته رضا مختارزاده و به روایت سعید گلچمن، به زودی روی صحنه می‏رود. این نمایش کاری از گروه آریو تنگستان است.

  نمایش «نت» نوشته حسین زارعی و کارگردانی سعید بهمرد و با بازی صادق کشت‎ورز، نیلوفر داوودی و فرشته طباطبایی، نیز در هفته جاری روی صحنه سالن پلاتو این شهر بوده است. این نمایش کاری از گروه هنری امین بوشهر است.

  اجرای نمایشنامه‎خوانی «پاییز نگفته بود» نوشته رضا گشتاسب و کارگردانی محمد دهدشتی از سوم تا پنجم آذرماه در مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم(ص) دیلم روی صحنه خواهد رفت. در این اجرا محمد دهدشتی، لاله شایان‌فر، کورش لیراوی، سوسن حیاتی، حسین کرمی و نادیا اشرفی خواندن نقش‎ها را بر عهده دارند.

  «ماه در قاب» نمایش بزرگ عاشورایی است، که در مسجد امام علی(ع) بوشهر اجرای خود را آغاز کرده است. تولید این نمایش را پایگاه مقاومت حضرت ولی عصر(عج)، هیئت محبین آل‎یاسین و گروه هنری نافع بر عهده دارند.

  در شهر کنگان نیز نمایش «خرده جنایت های زناشوهری» به کارگردانی مجتبی محمدیان و لیلا تهمتن، روی صحنه رفته است. این نمایش کاری از گروه اورنگ است.

  تئاتر اینچه برون، در هفته جاری شاهد تمدید اجرای دو نمایش «مکبث» و «یک کاسه دوغ شتر» بود. این دو نمایش به دعوت هنگ مرزی اترک استان گلستان در بازارچه مرزی گمرک اینچه برون اجرا می‎شوند که با استقبال بی‎نظیر مرزنشینان و مرزبانان روبرو شده است.

  درمجموعه تئاتر شهر مشهد نیز برنامه اجراها تا خردادماه 95 توسط گروه‏های نمایشی رزرو شده که در حال حاضر مشغول آماده‎‏سازی نمایش‎‏‏های خود هستند. اجرای نمایش‏های جدید در شهر مشهد به زودی از سر گرفته خواهد شد.

   
  مطالب مرتبط

  بوشهر، ایلام، کردستان، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی؛

سهم استان‌های ایران از چهارمین روز برگزاری جشنواره‌ تئاتر فجر
  بوشهر، ایلام، کردستان، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی؛

  سهم استان‌های ایران از چهارمین روز برگزاری جشنواره‌ تئاتر فجر

  دو نمایش در بخش صحنه‌ای از استان‌های بوشهر و ایلام، پنج نمایش در بخش خیابانی از استان‌های کردستان (دو اثر)، اصفهان، آذربایجان شرقی و ایلام و یک نمایش در بخش دیگرگونه‌های اجرایی از خراسان رضوی، سهم استان‌های ایران، از چهارمین روز برگزاری جشنواره‌ی سی و هفتم است.

  |

  نگاهی گذرا به پوستر بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان

پوستری پر از حس کودکی و تئاتر و طبیعت
  نگاهی گذرا به پوستر بیست و ششمین جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان

  پوستری پر از حس کودکی و تئاتر و طبیعت

  ایران تئاتر_روح الله صالحی:در تمام سال‌هایی که جشنواره کودک ونوجوانان به زادگاهش همدان برگشته است هنرمندان از بدی پوستر جشنواره نالیده اند و با شعار هرسال دریغ از پارسال منتظر یک اتفاق متفاوت بودند که امسال با طراحی خوب شهرام عظیمی از میان پانزده اتود این پوستر مورد قبول ...

  |

  برنامه های هنری ایام سوگواری محرم اعلام شد؛

نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی
  برنامه های هنری ایام سوگواری محرم اعلام شد؛

  نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی

  به مناسبت ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع) برنامه های هنری متنوعی ازجمله نمایشگاه نقاشی قهوه خانه ای؛ اپرای عاشورا، مجالش شبیه خوانی و شعر عاشورایی در این ایام برگزار می شود.

  |

  نظرات کاربران