در حال بارگذاری ...
 • «زان یار دلنوازم» در شیراز اجرا می‌شود

  گروه تئاتر پویا، تازه‌ترین نمایش خود را تا ۱۶ آذرماه در تماشاخانه استاد هودی اجرا می‌کند.

  به گزارش سایت ایران تئاتر، نمایش «زان یار دلنوازم» نوشته و کارگردانی عباس چهل‌تنان، با نگاهی به حادثه کربلا و قیام امام حسین ‌(ع) روایت دو سربازی است که پس از جنگ همچنان در پی مشک حضرت عباس (ع) هستند و در این مسیر، روایت قیام و شهادت ایشان را از زبان مشک و آب بازنمایی می‌کنند.

  عباس چهل‌تنان در تجربه‌ای متفاوت از تعزیه و با الهام از شیوه‌های روایت در نمایش ایرانی، در کنار طراحی‌های تئاتر معاصر، این اثر را با بازیگران خردسال و بزرگسال، برای اجرا آماده کرده است.

  چهل‌تنان درباره این نمایش می‌گوید: با توجه به فعالیت‌های پیشین گروه در زمینه تعزیه، امسال هم با فرم و شکل تازه‌ای از تئاتر دینی، در خدمت مخاطبان هستیم. هدف اصلی گروه تئاتر پویا، علاوه بر تجربه در فرم‌ها و شیوه‌های اجرایی، رسیدن به یک مولفه و زبان نمایشی است که هم‌زمان با جلب رضایت مخاطبان، بتواند سلیقه و روحیات گوناگون را با نمایش همراه کند تا مخاطبان وفادار تئاتر را با سالن‌های نمایش آشتی بدهیم.

  او افزود: با وجود مشکلات متعدد و تنگناها و مشکلاتی که گروه‌های نمایشی با آن دست ‌به‌ گریبان هستند، تنها دلخوشی هنرمندان، همدلی و همراهی مخاطبان تئاتر است. امیدوارم در آینده علاوه بر حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شاهد همراهی و حمایت سایر نهادها و سازمان‌ها باشیم، چرا که بی‌تردید تئاتر می‌تواند به عنوان یک پدیده اجتماعی فرهنگ‌ساز به بهبود معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی کمک کند.

  حسین چناری، محمدعلی امیری، فرشید رفیعی، مهدی اسلامی‌زاد، حمید فهندژ سعدی، مهران زارع، مرتضی گلچین، نگین پیروزی، زهرا سلیمانی، فاطمه گل‌پیچ، محدثه پریچهره، بازیگران بزرگسال و پویا چهل‌تنان، مهبد مریدی، کسری جعفری و مائده گل‌پیچ، بازیگران خردسال این نمایش هستند.

   «زان یار دلنوازم» تا ۱۶ آذرماه، ساعت 18 در تماشاخانه استاد هودی،‌ واقع در میدان ‌گاز، پارک آزادی، به صحنه می‌رود.
  نظرات کاربران