در حال بارگذاری ...
 • کارگردان آذربایجانی: حضور بازیگر زن در تئاترهای خیابانی بناب کم‌رنگ است

  کارگردان نمایش «گزارش یک تابوت» که از شهرستان بناب استان آذربایجان شرقی متقاضی شرکت در بخش خیابانی سی‌و‌چهارمین جشنواره تئاتر فجر است، می‌گوید در تئاترهای خیابانی این شهرستان حضور بازیگر زن کم‌رنگ است و گروه دیالوگ قصد دارد با اجرای نمایش‌هایی با حضور بازیگر زن، بخشی از این کاستی را برطرف کند.

  علیرضا قاسمی، کارگردان نمایش خیابانی «گزارش یک تابوت» در گفت‌وگو با خبرنگار سایت ایران تئاتر گفت: نمایشنامه «گزارش یک تابوت» نوشته مهدی صالح‌یار، به دوران هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد. داستان این نمایش درباره زندگی پرستار جوانی است که برای مداوای مجروحان عازم جبهه شده و در همین حین در جست‌وجوی برادر رزمنده‌اش نیز هست. در ادامه، پرستار جوان در حاشیه رود اروند با پیکر برادر شهیدش مواجه می‌شود و سپس درمی‌یابیم که خود این پرستار نیز شهید شده و بخش عمده روایت این نمایشنامه، کابوس‌های این پرستار است.

  به گفته قاسمی، شیوه اجرای این نمایش متکی بر تک‌گویی است که به شیوه تئاتر خیابانی اجرا می‌شود.

  او افزود: متاسفانه در آذربایجان شرقی، کم‌تر شاهد حضور بازیگر زن در نمایش‌های خیابانی هستیم، از این رو در این نمایش تلاش کرده‌ایم با انتخاب نمایشنامه‌ای که شخصیت اصلی آن یک زن است، بخشی از این کاستی را برطرف کنیم.

  در نمایش خیابانی «گزارش یک تابوت»، مهدیه ثالث و جهانگیر چالاکی ایفای نقش می‌کنند و عباس خلیلی، فاطمه منیری، نورالله خیری و زینب آتش‌افروز، عوامل پشت صحنه هستند. این نمایش 16 دقیقه‌ای از سوی گروه دیالوگ و از شهرستان بناب استان آذربایجان شرقی متقاضی شرکت در بخش خیابانی جشنواره تئاتر فجر شده است.

  گروه تئاتر دیالوگ از سال 1385 راه‌اندازی شده است و تاکنون نمایش‌های متعددی را اجرا کرده و در جشنواره‌های تئاتر خیابانی متعددی نیز حضور داشته است.
  نظرات کاربران