در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل هنرهای نمایشی به دیدار ولی‌الله شیراندامی رفت

  مدیرکل هنرهای نمایشی از ولی‌الله شیراندامی، هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر عیادت کرد.
  به گزارش سایت ایران تئاتر، مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی روز گذشته  به دیدار  ولی‌الله شیراندامی رفت. در این دیدار شیراندامی از مراحل درمانش و جزئیات کتابش «روش تحلیل کارگردانی» گفت.
  در این دیدار مهندس شفیعی در خصوص نشر کتاب روش  تحلیل کارگردانی که توسط استاد شیراندامی نگارش و جمعآوریشده با خانواده شیراندامی به بحث و تبادلنظر پرداخت.  شیراندامی نیز کتاب روش تحلیل کارگردانی و نمایشنامه «مرگ پیشهور» را حاصل یکعمر تحقیق و پژوهش خود دانست  که چندین بار بازنویسی شده است. او افزود: این کتاب مورد بررسی استاد سمندریان نیز قرارگرفته و ازنظر من یک منبع آکادمیک و آموزشی دارد. شیراندامی از آنالیز کامل نمایشنامه و شخصیت‌ها در این کتاب نام برد.
  او در ادامه به بخشی از خاطرات اجراهای خود در سال 1349 در دانشکده هنرهای زیبا، انجمن ایران و امریکا، دانشگاه تهران و ایرانشهر اشاره کرد و از همکاری مرتضی ممیز، هادی مرزبان و... نام برد.
  این کتاب قرار است با حمایت معاونت توسعه و مدیربت منابع نیروی انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه هنرمندان پیشکسوت و همکاری انتشارات نمایش چاپ شود.
  افروز شیراندامی همسر ولی‌الله شیراندامی نیز وضعیت بیماری و مراحل پی گیری و بستری شدن این هنرمند را توضیح داد. شیراندامی در این دیدار دقت نظر برخی از بیمارستان‌ها را در مواجهه با بیماران خوب و مناسب و شرایط برخی از مراکز پزشکی را نیز بحرانی دانست. این هنرمند از گروه پزشکی معالج خود بسیار تقدیر کرد و در بخشی از صحبت‌های خود گفت:  اگر مهران مدیری را ببینم حتماً در خصوص بیماری خود و نحوه پذیرش در بیمارستان‌ها با او گفت‌وگو خواهم کرد.
  شیراندامی متولد 1310 در شهر مرو است، تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی تئاتر در دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا بهپایان رسانده و مدرک درجهیک کارگردانی (معادل دکترا) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کرده است. شیراندامی تاکنون 4 مرحله در خارج از کشور جراحی قلب انجام داده و در سال جدید نیز بارها به علت بیماری دیابت در بیمارستان‌های شفا یحیاییان و مدائن بستری شده است.

   
  نظرات کاربران