در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • ابراهیم حقیقی در گفت و گو با ایران تئاتر:

  موفقیت رحمانیان در کارگردانی بهترین متن بیضایی

  ابراهیم حقیقی معتقد است : محمد رحمانیان در کارگردانی نمایش مجلس ضربت زدن موفق عمل کرده است.

  این طراح گرافیک به ایران تئاتر گفت: همیشه کارهای محمد رحمانیان را دنبال می کنم و آثارش را دوست دارم. مایل بودم این نمایش را هم ببینم چرا که قبلا متن مجلس ضربت زدن را خوانده بودم . این متن یکی از بهترین متن های بهرام بیضایی است. 

   

  وی افزود: وقتی در جریان کارگردانی  این متن توسط محمد رحمانیان قرار گرفتم، برایم سوال پیش آمد که چطور ممکن است کارگردانی غیر از بیضایی که خودش متن هایش را به بهترین شکل اجرا  می کند، این کار را انجام بدهد و با دیدن نمایش متوجه شدم، رحمانیان به خوبی این متن را کارگردانی کرده است. 

   

  حقیقی ادامه داد: بازیگران نقش هایشان را به خوبی درک کرده اند . متن سختی است  از طرفی، حرکات بازیگران روی صحنه نیز سخت است ضمن اینکه صدای سالن اصلی تئاتر شهر مشکل دارد و از ردیف هفتم به بعد صدا به خوبی شنیده نمی شود، پس بازیگران ناگزیر هستند صدایشان را رساتر به گوش مخاطب برسانند و این اتفاق به خوبی در نمایش افتاده است. 

   

  وی به خوب بودن طراحی صحنه و طراحی و اجرای موسیقی در این نمایش اشاره کرد و گفت : همه چیز در این نمایش خوب است ،فقط هنوز درک نکرده ام که چرا نقش نویسنده که در متن مرد بوده است، به زن تبدیل شده است. درک نمی کنم که با این تبدیل چه چیزی به محتوای متن اضافه شده است. 

   

  نمایش «مجلس ضربت زدن» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی محمد رحمانیان  با بازی امیر جعفری، رامین ناصر نصیر، رضا مولایی، اشکان خطیبی، سینا رازانی، سانیا سالاری ، یاسر خاسب و مهتاب نصیرپور در تالار اصلی تئاتر شهر  روی صحنه می رود.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر