در حال بارگذاری ...
 • ابراهیم حقیقی در گفت و گو با ایران تئاتر:

  موفقیت رحمانیان در کارگردانی بهترین متن بیضایی

  ابراهیم حقیقی معتقد است : محمد رحمانیان در کارگردانی نمایش مجلس ضربت زدن موفق عمل کرده است.

  این طراح گرافیک به ایران تئاتر گفت: همیشه کارهای محمد رحمانیان را دنبال می کنم و آثارش را دوست دارم. مایل بودم این نمایش را هم ببینم چرا که قبلا متن مجلس ضربت زدن را خوانده بودم . این متن یکی از بهترین متن های بهرام بیضایی است. 

   

  وی افزود: وقتی در جریان کارگردانی  این متن توسط محمد رحمانیان قرار گرفتم، برایم سوال پیش آمد که چطور ممکن است کارگردانی غیر از بیضایی که خودش متن هایش را به بهترین شکل اجرا  می کند، این کار را انجام بدهد و با دیدن نمایش متوجه شدم، رحمانیان به خوبی این متن را کارگردانی کرده است. 

   

  حقیقی ادامه داد: بازیگران نقش هایشان را به خوبی درک کرده اند . متن سختی است  از طرفی، حرکات بازیگران روی صحنه نیز سخت است ضمن اینکه صدای سالن اصلی تئاتر شهر مشکل دارد و از ردیف هفتم به بعد صدا به خوبی شنیده نمی شود، پس بازیگران ناگزیر هستند صدایشان را رساتر به گوش مخاطب برسانند و این اتفاق به خوبی در نمایش افتاده است. 

   

  وی به خوب بودن طراحی صحنه و طراحی و اجرای موسیقی در این نمایش اشاره کرد و گفت : همه چیز در این نمایش خوب است ،فقط هنوز درک نکرده ام که چرا نقش نویسنده که در متن مرد بوده است، به زن تبدیل شده است. درک نمی کنم که با این تبدیل چه چیزی به محتوای متن اضافه شده است. 

   

  نمایش «مجلس ضربت زدن» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی محمد رحمانیان  با بازی امیر جعفری، رامین ناصر نصیر، رضا مولایی، اشکان خطیبی، سینا رازانی، سانیا سالاری ، یاسر خاسب و مهتاب نصیرپور در تالار اصلی تئاتر شهر  روی صحنه می رود.
  مطالب مرتبط

  گفت‌وگوی ایران تئاتر با فریدون ولایی کارگردان نمایش «کَر»

همیشه مرزها شنوا یا ناشنوا بودن انسان را ممکن می‌کند
  گفت‌وگوی ایران تئاتر با فریدون ولایی کارگردان نمایش «کَر»

  همیشه مرزها شنوا یا ناشنوا بودن انسان را ممکن می‌کند

  ایران تئاتر: اهمیت شناخت انسان در شرایط متفاوت فضایی را ایجاد می‌کند تا دگرگونی‌های به وضوح عیان شده و هر تمایز دلیلی بر فاصله واقعی و خیالی انسان‌ها نسبت به بکدیگر باشد. اصولا این لازمه‌ها از جهاتی شبیه به یک رویا و از زاویه‌ای دیگر واقعیتی تو در تو است که هر لایه آن عنصر ...

  |

  در برنامه «کتاب نو» تئاتر شهر

کتاب «تئاتر (و) جامعه (و) تئاتر» بررسی می‌شود
  در برنامه «کتاب نو» تئاتر شهر

  کتاب «تئاتر (و) جامعه (و) تئاتر» بررسی می‌شود

  نشست بررسی کتاب «تئاتر (و) جامعه (و) تئاتر» مجموعه مقالاتی در نقش دوسویه نهادهای جامعه و تئاتر چهارشنبه ۴ دی از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار می‌شود. این کتاب به کوشش رضا کوچک‌زاده به تازگی از نشر نو منتشرشده است.

  |

  به منظور تدوین جدول نهایی اجراهای سال 1399

پذیرش درخواست‌های جدید اجرایی در تئاترشهر متوقف شد
  به منظور تدوین جدول نهایی اجراهای سال 1399

  پذیرش درخواست‌های جدید اجرایی در تئاترشهر متوقف شد

  دفتر ارزیابی هنری مجموعه تئاترشهر ضمن سپاس از استقبال و توجه تمامی گروه های اجرایی و هنرمندان تئاتر اعلام کرد مجموعه تئاتر شهر به منظور تدوین جدول نهایی اجراهای سال 1399 تا اطلاع ثانوی از پذیرش درخواست های جدید اجرایی معذور است.

  |

  نظرات کاربران