در حال بارگذاری ...
برای اولین بار در بخش اصلی معروف ترین فستیوال جهان

شنیدن تنها نماینده ایران در فستیوال اوینیون اجرا می شود

نمایش «شنیدن» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی از ۲۱تا ۲۴ جولای مصادف با ۳۱ تیر تا سوم مرداد ماه در بخش اصلی هفتادمین دوره فستیوال تئاتر آوینیون فرانسه روی صحنه می رود.

 

به گزارش ایران تئاتر، نمایش «شنیدن» جزو بیست و چهار اثر بخش اصلی هفتادمین فستیوال تئاتر آوینیون است که در این فستیوال پنج اجرا خواهد داشت.

 

برای اولین بار است که طی ۶۹ دوره گذشته برگزاری فستیوال تئاتر آوینیون فرانسه، یک تئاتر ایرانی از سوی برگزار کنندگان ، برای حضور در بخش اصلی دعوت شده است و این اتفاق ویژه و مهمی برای تئاتر ایران محسوب می شود.

 

در بخش اصلی هفتادمین دوره فستیوال تئاتر آوینیون فرانسه که از 6 تا 24 جولای برگزار می شود، کارگردانانی چون الیور پای، آنجلیکا لیدل، مادالین لوران، عمر ابوسعدا، کارولین پاینر، توماس جولی، رائول کالکتیف، سوفیا ژوپیتر و... حضور دارند. 

 

تا کنون هنرمندانی نظیر آتیلا پسیانی، سیامک احصایی، کیومرث مرادی و رضا حداد و ... در بخش جنبی فستیوال تئاتر آوینیون آثار خود را به صحنه برده بودند ولی این برای اولین بار در تاریخ تئاتر ایران و همچنین فستیوال آوینیون است که یک اثر ایرانی در بخش اصلی روی صحنه می رود.

 

سوئیس، هلند، آلمان، فرانسه و نروژ کشورهایی هستند که این نمایش تاکنون در آنها اجرا شده است.

 

مونا احمدی، آیناز آذرهوش، الهام کردا و مهین صدری بازیگران نمایش «شنیدن» به نویسندگی و کارگردانی امیررضا کوهستانی هستند و محمدرضا حسین‌زاده نیز به عنوان دستیار کارگردان در این نمایش حضور دارد. شنیدن در سال ۹۴ در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر اجرای عمومی داشت.

 

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران