در حال بارگذاری ...

فراخوان هفتمین  جشنواره تئاتر خیابانی «شهروند» لاهیجان منتشر شد

هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان برای برگزاری در شهریورماه ۱۳۹۵ فراخوان داد.

به گزارش ایران تئاتر ، شهرداری  و شورای اسلامی شهر لاهیجان با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان  با توجه  به اهمیت کار فرهنگی ؛ تلاش جهت پاسداری از ارزش های جامعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی  هفتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند رابرگزار می کنند.

این جشنواره با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال  " اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل " از سوی مقام معظم رهبری و  چشم انداز روشن برای جامعه سالم  ، شهرپاک و آرام با مشارکت شهروندان ، هنرمندان  و نهاد ها و سازمان های شهر لاهیجان برگزار می شود.

در این فراخوان آمده است: «امروزه بسیاری از رسانه های دشمن  با برنامه ریزی  منسجم  در حال تهدید فضایل اخلاقی ؛ دینی و اجتماعی جامعه هستند . لذا  نیاز است تا با بهرمندی آگاهانه از فرهنگ غنی اسلامی  با  مشارکت  و همکاری  دلسوزانه در راستای رشد ، عبودیت و تعالی جامعه تلاش کرده  و جامعه ایمن   با نشاط و مسولیت پذیر را به ارمغان بگذاریم .  از آنجا که میراث ارزشمند فرهنگ  آموختنی و آموزش دادنی است  می توان توسط ابزار تاثیر گذار هنر  برخی از رفتارها و نگرش ها را  تثبیت، تغییر یا اصلاح نمود و به این طریق در برابر توطئه های دشمن سد محکمی ایجاد کرد .

تئاتر خیابانی  بعلت ذات فرهنگی، هنری و  اجتماعی به یک رسانه ارزشمند ، تاثیر گذار، پر مخاطب و مردمی تبدیل شده است  که به واسطه ارتباط صمیمی و رو در رو با مخاطب خاص و عام به طرح مسایل اساسی ، معضلات و مشکلات پرداخته و با نشان داد ن ارزش ها در برابر کاستی ها ذهن مخاطب را درگیر کرده و او را به تعقل، انتخاب  و پویایی وادارد،بی شک  این امر در ارتقای فرهنگ و جایگزین کردن آگاهانه عناصر مطلوب  در جامعه بسیار تاثیر گذار است .

در جشنواره پیش رو هدف آن است تا با مشارکت ارزشمند شهروندان در کنار هنرمندان و همراهی جهادی مدیران و مسئولان شهری هفتمین گام بلند نیز  با توان بالا ؛ عزم همگانی با شعار  ارتقای فرهنگ شهروندی  همچون سال های گذشته استوار و محکم برداشته شود . »

اهداف این جشنواره  حفظ ریشه های فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی ،   ارتقای سطح دانش شهروندی ، بهبود زندگی شهری ، استحکام پیوند شهروندی ، مشارکت در  ساختن شهر سالم و پاک  اعلام شده و طبق فراخوان نمایش هایی که با موضوعات  شهروند ، فرهنگ ایثار و شهادت - شهروند، اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل -  شهروند، فرهنگ  دینی و اسلامی-   شهروند، آگاهی از حقوق شهروندی - شهروند ،  آسیب های اجتماعی-  شهروند ، محیط زیست ( چالشها ؛ مخاطرات ؛ راهکارها )-   شهروند ، مشارکت مسئولانه درصرفه جویی منابع انرژی ؛ حفظ فضای سبز ، اموال  عمومی ؛ مدیریت زباله و پسماند ، ترافیک و... تولید شده اند در اولویت خواهند بود.

فایل فراخوان به همراه فرم ثبت نام جشنواره در ضمیمه خبر آمده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران