در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • نویسنده و کارگردان سیه نامه باستان :

  با قصه رستم و سهراب به ناهنجاری های جامعه می پردازیم

  کارگردان سیه نامه باستان گفت: این نمایش کمدی – تراژیک با موضوع حقیقت یابی مرگ سهراب در رویارویی با رستم و به شیوه ای تلفیقی  اجرا می شود.

  هادی  حوری  به ایران تئاتر گفت : اساطیر ایران سرشار رمز و راز های  نامکشوف  و حقایق  پنهان اند. حماسه رستم و سهراب  نیز از  این رو که تقابل عادات دیرینه جامعه و نوگرایی ست می تواند در جامعه ما که مسیر  نواندیشگی را طی  می کند قابل  طرح باشد.

   

  وی افزود: در این اثر ما به ناهنجاری های  رفتاری  جامعه نیز می پردازیم و نشان می دهیم که یک دروغ ساده و یک پنهانکاری  مصلحت اندیشانه چگونه می تواند مسبب فاجعه ای  تلخ و بزرگ باشد.

   

  حوری ادامه داد: اجرای  نمایش"سیه نامه باستان" شیوه ای تازه دارد و مخاطب خود را با میزانسن های  خلاقانه و موقعیت های  طنز  غافلگیر  میکند. اگرجه بیان این اثر در  متن خود ساختاری  روایی دارد اما استفاده از تکنولوژی روز  و همچنین طراحی  صحنه و آکسسوار های  کاربردی اجرای  آن را بسیار  متفاوت و تماشایی  کرده است.

   

  نویسنده و کارگردان سیه نامه باستان تصریح کرد: مرتضی  زارع و فرامرز قلیچ خانی  با بازی های  متفاوت و صمیمانه خود که هر  کدام عهده دار  چندین نقش  و گونه  بازی  اند،  در  کنار  آوای  ضرب  و زنگ و حماسه خوانی  های  مرشد محمد جواد خرمی  من را در  اجرای  این اثر  دلنشین همراهی می کنند.

   

  هم چنین طراحی  صحنه و لباس  و آکسسوار این نمایش  به عهده هلیا میرهادی از طراحان باسابقه تئاتر است و کارگردانی بخشهای مولتی  مدیای  اثر  نیز  توسط  مهندس محسن صمیمی  از  برنامه سازان تلویزیون انجام می شود.

   

  سیه نامه باستان به نویسندگی  و کارگردانی  های  حوری  از 24/5/95 تا 17/6/95 ساعت 17:30 در  سالن استاد عزت الله انتظامی  در  خانه هنرمندان به روی  صحنه خواهد رفت.

  در کارنامه هادی حوری کارگردانی و نویسندگی نمایش مساعده و نویسندگی نمایش مرد نیک به چشم می خورد.

   

   

   
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر