در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • تاریخ تئاتر بجنورد کتاب می‌شود

  اجرای نمایشنامه‌ای از بهرام بیضایی در بجنورد

  منوچهر محمدپور نویسنده و کارگردان تئاتر، از تدوین تاریخ پنجاه ساله تئاتر بجنورد خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ایران تئاتر، محمدپور توضیح داد: تالیف کتاب «50 سال تئاتر بجنورد» به پایان رسیده است. در این اثر درباره تمام نمایش‌هایی که در استان بجنورد به صحنه رفته با توجه به سال اجرا توضیحاتی ارائه شده است. در بخشی نیز درباره شهدای هنرمند و هنرمندانی که از دنیا رفتند، استادانی که کلاس آموزشی برگزار ‌کردند، پیش‌کسوتان هنر تئاتر و افرادی که این هنر را در استان زنده نگه داشتند سخن گفتم.

   

  به گفته کارگردان «چیزی شبیه زندگی»، این کتاب توسط  اداره کل ارشاد بجنورد منتشر خواهد شد.

   

  وی همچنین مدتی است با حضور 30 بازیگر بجنوردی مشغول تمرین نمایشنامه «سلطان مار» اثر بهرام بیضایی است و اظهار داشت: اجرای این اثر آرزویم است و همیشه مشتاق بودم «سلطان مار» را کارگردانی کنم.

   

  محمدپور در ادامه از اجرای نمایش «دوستت دارم عزیزم» نوشته پژمان شاهوردی گفت و افزود: این اثر طنز خانوادگی و اجتماعی است و با حضور دو بازیگر اجرا خواهد شد.

  نمایش «سلطان مار» و «دوستت دارم عزیزم» در تالار گلشن یا تالار شمس اجرا می‌شوند.

   

  این هنرمند دارای آموزشگاه آزاد هنری «تهم » است و در حال حاضر مشغول آموزش و انتقال تجربیات هنری خود به علاقه‌مندان تئاتر است.

   

  محمدپور هنرمند برگزیده و پیشکسوت کشوری تئاتر در سال ٩١ از سوی مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و اعطای درجه ٣ هنری از مشاور و نماینده تام الاختیار وزیر در شورای ارزشیابی، مشاور مدیر کل در امور هنری، دریافت چندین لوح افتخار و تندیس جشنواره استانی و ملی را در کارنامه هنری خود دارد.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر