در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • مجید امرایی :

  مجموعه مقالات هنردرمانی بزودی منتشر می شود

  مجید امرایی اعلام کرد :کتابی با نام مجموعه مقالات هنردرمانی در دست انتشار دارم که شامل بیست مقاله در خصوص هنردرمانی است.

  این نویسنده و پژوهشگر ضمن اعلام این خبر به ایران تئاتر گفت: این کتاب توسط انتشارات طهورا به چاپ خواهد رسید. این کتاب درباره  تاثیر هنر در توانبخشی و بازتوانی مراجعان است.

  امرایی در ادامه به برگزاری دوره های آموزشی در مرکز نمایش درمانی ایران اشاره کرد و گفت: این دوره های آموزشی در سه سطح مقدماتی، تخصصی و حرفه ای برگزار می شود. اصولا مخاطبان ما افرادی هستند که برای رفع مشکلاتشان به مرکز مراجعه می کنند یا دانشجویان و تحصیلکرده های رشته های نمایشی و هنری یا مرتبط با روانشناسی هستند.  

   نویسنده کتاب نمایش درمانی راهی برای آزاد سازی ذهن هم چنین تصریح کرد: این روزها استاد راهنمای دو دانشجو در مقطع دکترا با موضوع نمایش درمانی هستم. این دانشجویان جزو اولین افرادی هستند که در این مقطع تحصیلی پایان نامه هایی با این موضوع کار می کنند.

  یک پایان نامه  با موضوع بازی های عروسکی و نمایش درمانی و دیگری با موضوع نمایش درمانی در ترک عادت های مرضی که موضوع یکی از کتاب های من نیز بوده است.

  امرایی که کتاب اثرات نمایش درمانی در رفع عادت های مرضی را نیز نوشته است، درباره اثرات نمایش درمانی و تبلیغات بیشتر در این حوزه، گفت: متاسفانه در کشور ما هنوز این موضوع جدی نشده است علی رغم اینکه فعالیت های زیادی در حوزه نمیاش درمانی انجام گرفته است اما این پژوهش ها کابردی نشده است. به نظرم وزارت آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری ، سازمان بهزیستی می توانند به شکل جدی تری به این موضوع ورود کنند.

  وی در پایان خاطر نشان کرد:‌ نمایش درمانی یک درمان کمکی و غیردارویی برای مواردی است که روانشناس یا روانپزشک تشخصی بیماری را داده اند. هم چنین نمایش درمانی در رفع مسایل اجتماعی، مثلا در خستگی ها  ناکامی های اجتماعی و ترس ها موثر است. باید نگاه سلامت محور داشته باشیم. در ترویج سلامت عمومی جامعه نمایش درمانی می تواند به عنوان ابزار قرار بگیرد. در بخش آموزش  اصلاح و تربیت و سالهای سال به عنوان یک شیوه کمکی مورد استفاده قرار می گیرد. 
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر