در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 •  برای همایش «صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان در ایران»

  فراخوان مسابقه مقاله‌نویسی جشنواره تئاتر کودک منتشر شد

  بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با همکاری بنیاد نمایش کودک و در استقبال از صدسالگی این هنر ، همایش «صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان در ایران» را در قالب مسابقه مقاله‌نویسی برگزار می‌کند.

  به گزارش ایران تئاتر، در فراخوان همایش صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان ایران آمده است که موضوع مقالات در راستای شعار جشنواره "نمایش مهر، بر صحنه کودکی" باید صرفاً «پژوهشی» بوده و به بررسی بخشی از «تاریخچه» تئاتر کودک در ایران بپردازد.

  بنابراین همایش، پذیرای مقالات «آموزشی» نخواهد بود. همچنین ستاد جشنواره به جهت سهولت کار هنرمندان و پژوهشگران، پذیرای مقالات به شکل کامل بوده و ارسال موضوع و یا چکیده اثر برای شرکت در مسابقه ضرورت ندارد.

  فراخوان این بخش شامل 39 موضوع پیشنهادی برای ارائه مقاله در این مسابقه است که پژوهشگران و علاقه‌مندان می‌توانند بامطالعه دقیق فراخوان از آن بهره ببرند.

  مهلت ارسال مقالات تا تاریخ اول آبان ماه اعلام‌شده و آثار برگزیده اول تا سوم در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد.

  به هریک از برگزیدگان جوایز نقدی و لوح تقدیر تعلق خواهد گرفت. مقالات برگزیده نیز در یک کتاب  منتشر و در  ایام جشنواره چاپ و رونمایی خواهد شد.

  همایش حضوری در تهران و با حضور پژوهشگران، هنرمندان و اساتید برگزار خواهد شد. زمان و مکان آن پس از جشنواره بوده که متعاقباً تاریخ آن اعلام می‌شود. مقالات باید به‌صورت فایلword وpdf  همراه با رزومه چندخطی نویسنده و تلفن‌های تماس ، به آدرس ایمیل theatrekoodak100@gmail.com ارسال شود.

  دبیرخانه جشنواره با شماره تماس 08138386018 و 08132512118 داخلی 127 و سایت جشنواره به آدرس www.festival-children.ir پاسخگوی سؤالات علاقه‌مندان خواهد بود.

  بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی آذرماه 1395 در شهر همدان برگزار می‌شود.
  نظرات کاربران

 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر
 • جشنواره سراسری تئاتر رضوی