در حال بارگذاری ...
به مدت 4 روز در فرهنگسرای مریوان

پشیله سووره اجرای عمومی می شود

نمایش پشیله سووره اری از گروه تئاتر باران به نویسندگی و کارگردانی بهره عارفی اواخر شهریور ماه در مریوان روی صحنه می رود.

به گزارش ایران تئاتر ، بهره عارفی طی گفتگویی درباره این نمایش اظهار داشت:  پشیله سوره با استفاده از تکنیک جان بخشیدن به اشیاء ، اعتراض پوشش جنگلی و محیط زیست به انسان ها را بازگو می کند.

عارفی بااشاره به اینکه هر ۱۲ بازیگر این نمایش کودکان دختر ۳ تا ۱۲ سال هستند ، تصریح کرد: در طول مدت ۲ ماه تمرین این کودکان کاملا آماده اجرای نمایش شده اند و به نظرم می توانند به بهترین نحو ممکن با مخاطبان خود که کودکان هستند ، ارتباط برقرار نمایند.

وی درباره مضمون نمایش گفت: این نمایش که اعتراضی به آتش سوزی جنگل های منطقه و تاکید بر حفاظت از محیط زیست با زبانی کودکانه است، از اولین تجربه های من به عنوان کاگردان است و کارگردانی نمایش کودک و نوجوان را در کنار بازیگری ادامه خواهم داد.

در این نمایش به نویسندگی و کارگردانی بهره عارفی شیخ ریال سنا فیض نیا، منا فیض نیا، شیما فرخ منش، سیما فرخ منش، اسرا پیروزی، چیا پیروزی، سارا ادوایی، روژین صادقی نژاد، ثنا خالدیان، کیانا ساسانی، هنسک ایوار، هیدی بهرامی بازی می کنند.

این نمایش اقتباس از پشیله سووره ی موفاق عارف لهونی است و دیگر عوامل آن دستیار کارگردان سیران خورنکا، آهنگساز آرتین حسن زاده هستند.

این نمایش از 25 تا 29 شهریور ساعت 21 در فرهنگسرای مریوان روی صحنه می رود.
مطالب مرتبط

اطلاعیه شماره ۴ اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره دو جشنواره مهم سال

برگزاری جشنواره‌های تئاتر کودک همدان و خیابانی مریوان امکان پذیر نیست
اطلاعیه شماره ۴ اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره دو جشنواره مهم سال

برگزاری جشنواره‌های تئاتر کودک همدان و خیابانی مریوان امکان پذیر نیست

اداره‌کل هنرهای نمایشی با استناد به دلایل و شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا و پس از مشورت با نهادهای مربوطه از جمله ستاد ملی مبارزه با کرونا، برنامه‌ای جهت حمایت از برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان و خیابانی مریوان به شکل سال‌های گذشته ندارد.

|

نظرات کاربران