در حال بارگذاری ...
 • دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان خبر داد:

  مریوان از 4 تا 8 مهر میزبان نمایش های خیابانی می شود

  حجه الاسلام رحیم والمسلمین جعفری دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان زمان برگزاری جشنواره امسال را ۴ تا ۸ مهر ماه اعلام کرد.

  حجت الاسلام جعفری به ایران تئاتر گفت: قرار بود جشنواره از 25 تا 30 شهریور برگزار شود اما به دلیل تراکم در برنامه های استان ترجیح دادیم برپایی جشنواره را به هفته اول مهر ماه تغییر دهیم.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان تصریح کرد:  ترافیک برنامه های فرهنگی استان کردستان در شهریور ماه و برگزاری هفته فرهنگی استان کردستان در بندرانزلی که اخیرا داشتیم همچنین برگزاری هفته کتاب که در پیش داریم نمونه هایی از برنامه های فرهنگی استان است که باعث شد تغییر زمان صورت بگیرد.

  حجه الاسلام و المسلمین رحیم جعفری با اشاره به برگزاری این جشنواره در اوایل مهرماه ادامه داد: دلیل دوم ما برای تغییر زمان برگزاری جشنواره هماهنگی برای سفر و حضور دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه بود.

  وی خاطر نشان کرد: هفتم تا نهم مهرماه جشنواره تئاتر استانی کردستان برگزار می شود و چون با جشنواره تئاتر خیابانی تداخل دارد، در حال صحبت و رایزنی هستیم تا زمان آن جشنواره تغییر کند اما اگر هم تغییر نکند، با توجه به ترافیک برنامه ها و اینکه تا قبل از فرارسیدن ایام محرم، قصد داریم اکثر برنامه هایمان را انجام بدهیم، این دو جشنواره تقریبا همزمان برگزار خواهند شد.

  حجه الاسلام رحیم جعفری پیشتر به ایران تئاتر گفته بود:‌ جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان مهم ترین جشنواره خیابانی ما در ایران است و امروز بدلیل تجارب موفقی که در سالهای گذشته پشت سر گذاشته در مناطق مختلف کشور از جمله مریوان بعنوان مرکز اصلی جشنواره، ریشه دار شده است. این جشنواره یک جریان فرهنگی مهم با تاثیرات ماندگار است. هم چنین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان یک رویداد بین المللی با پیام های بین المللی است.

  یازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از 4 تا 8 مهرماه در مریوان برگزار می‌شود.

   

   
  مطالب مرتبط

  دهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به پایان رسید

مهدی شفیعی: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان همانندجشنواره‌های معتبر دنیااست
  دهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به پایان رسید

  مهدی شفیعی: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان همانندجشنواره‌های معتبر دنیااست

  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مریوان دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در حوزه تئاتر است و دهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان میزبان اجراهای متنوع ...

  |

  حجت‌الاسلام رحیم جعفری دبیر دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی مریوان:

جشنواره تئاتر خیابانی مریوان یکی از مصادیق مهم دیپلماسی فرهنگی است
  حجت‌الاسلام رحیم جعفری دبیر دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی مریوان:

  جشنواره تئاتر خیابانی مریوان یکی از مصادیق مهم دیپلماسی فرهنگی است

  نشست خبری دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با حضور حجت‌اسلام رحیم جعفری دبیر جشنواره، فاتح بادپروا دبیر اجرایی جشنواره و سامان خلیلیان مدیرکانون تئاتر خیابانی اداره کل ...

  |

  نظرات کاربران