در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • دو نمایش ایرانی در جشنواره ارمنستان شرکت می‌کنند

  نمایش‌های ماما یرما به ایده پردازی، طراحی و کارگردانی فرزین نوبرانی و نمایش پاپا اتللو به نویسندگی و کارگردانی فرزین نوبرانی و سحر جمالی در بیست و سومین جشنواره رقابتی لوریفست ارمنستان به عنوان نماینده ایران شرکت می‌کنند.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر، ماما یرما اقتباسی آزاد از نمایشنامه یرما، نوشته لورکا است. این نمایش برگرفته از نمادها و مینی مالیزم،در فضایی سورئال است که با قاب‌بندی‌های سینمایی درهم‌آمیخته شده است. مامایرما از 11 بهمن تا 1 اسفند 95  ، ساعت 19 در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان به اجرای عموم درخواهد آمد

  دیگر نمایش راه‌یافته  به این جشنواره  پاپا اتللوست که اقتباسی آزاد از نمایشنامه اتللو اثر شکسپیر است . این نمایش با نمادها و نشانه‌ها سروکار دارد و در آن دستمال دزد مونا به‌عنوان یک موتیف درصحنه‌های نمایش، کارکردهای مختلفی را داراست. شایان‌ذکر است پاپا اتللو در چهارمین جشنواره سراسری دانشگاهی پستو،موفق به دریافت جایزه اول نمایشنامه‌نویسی شده است .

  هدف اصلی گروه تئاتر خلاق  از اجرای این دو نمایش، آشنایی‌زدایی با اشکال مختلف در زندگی روزمره است. هدفی که ویکتورشکلوفسکی فرمالیست روسی به آن تأکید ویژه دارد

  بازیگرانی که در این نمایش‌ها ایفای نقش می‌کنند  امیر فراهانی، بی‌تا عزیز اقلی،آوا گنجی،فرزاد برهمن،عباس علیرضا،سهیل قناعتی، ملینا قدیمی، مرسده افشاری پور  هستند .

   

  دیگر عوامل این نمایش‌ها، نویسندگان فرزین نوبرانی، کوروش ساسانیان و النا آهی، مشاور متن فریار سادات حسینی، طراح صدا و موسیقی علی کلانتری، گروه موسیقی کوشان هاشمی فرد و مهتاب دهاقین، روابط بین‌الملل سارا حدادی، طراح گریم سمیه فراهانی، طراح لباس نسیم ملکی، طراح پوستر و بروشور فرزین نوبرانی، گرافیست مهرنوش خرم، مترجم و دستیار هنری مژده افسری، گروه کارگردانی دیوید ساشا، مرسده افشاری پور، مهشاد رضایی مجد، عکاس مهدی همتی، دستیار صحنه شایان رحمانی هستند.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر