در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • درپیام مدیر کل هنرهای نمایشی به چهاردهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان عنوان شد :

  تئاتر فضای باز به یک رسانه اثرگذار هنری تبدیل شده است

  مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت برگزاری یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان پیام داد.

  به گزارش ایران تئاتر ، در متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی برای یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان آمده است:

  تئاترخیابانى رامى توان بى تکلف ترین و بى واسطه ترین گونه تئاتر برشمرد. تئاترى که در آن هنرمند به انتظارمخاطب نمى ماندوصمیمانه به استقبال مخاطب خویش گام برمى دارد.

  در تئاترفضاى بازفاصله ها میان گروه اجرا و مخاطب به کمترین حد خود مى رسد و در بسیارى موارد مخاطب خود یکى از ارکان اصلى نمایش مى شود و در روند اتفاقات تئاترمستقیماًمشارکت مى نماید.

  این قابلیت ها،امتیاز ارزنده اى است که تئاتردرفضاى باز(بااشکال گوناگون)را به یک رسانه ى اثرگذار هنرى به ویژه در جوامع کنونى با تمام شرایط و خصوصیاتش، با پیشرفتهاى روز آمد تکنولوژى و وسایل ارتباط جمعى ، سرعت ،تنوع سلایق و نگرش ها،نیازها و هنجارها و نابهنجارى هایش تبدیل مى کند.

  هنرمندان این عرصه، ضرورى است تا بابازنگرى هوشمندانه در ویژگیها، بنیان ها و اصول این گونه هنرى و با تکیه برخلاقیت و نوآورى براساس شیوه هاى نوین این هنر در جهان و همچنین نگاه جدى به داشته هاى کهن نمایشهاى خیابانى ومیدانى در ایران، در راستاى تولید آثارى نو و اثرگذار گام بردارند.

  جشنواره تئاتر خیابانى مریوان از آن دسته رویدادهاى هنرى است که فرایند تکوین و تکامل خود را به تدریج و برپایه همدلى هنرمندان تئاترخیابانى ایران،مدیران و شهروندان هنردوست مریوان طى کرده است. قابلیت هاى ویژه این شهر در نقطه صفر مرزى در سرزمین ایستادگى و امنیت،شایستگى آن را دارد که با ارتقاء زیرساخت هاى لازم ،به یک مدل و الگوى جهانى در حوزه نمایش هاى فضاى باز تبدیل شود.

  امیدوارم یازدهمین جشنواره بین المللى تئاتر خیابانى مریوان این فرصت رافراهم نمایدکه بلوغ و بالندگى روزافزون این هنر کهن،خاصه در گونه ى تئاترخیابانى راشاهد باشیم. همدلى و همت ارزنده تمام هنرمندان، مسئولان و دست اندرکاران برگزارى این رویداد ارزشمند هنرى و به ویژه مردم فرهنگ دوست و علاقه مندتئاتر کردستان  و مریوان را ارج نهاده و از خداوند مهربان براى تمام همراهان پیروزى و سربلندى آرزومندم.

   

   
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر