در حال بارگذاری ...
توسط انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد

کتاب داستان سه نخ نوشته فریده شیر ژیان

"داستان سه نخ،تئاترموزه،اجرای نمایش و داستان گویی در موزه ی فرش ایران" عنوان کتابی به قلم فریده شیرژیان است که توسط انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در تاریخ یازده مهر ۹۵ منتشر شده است.

به گزارش دریافتی ایران تئاتر، کتاب علاوه بر تصاویر شامل دو بخش اصلی است.

در بخش یادداشت نویسنده، تئاتر موزه و روند تولید و اجرای نمایش داستان سه نخ توضیح داده شده است و در بخش دوم چهار روایت نمایشی آمده است:نخ قرمز درخت افسون،نخ زرد ترنج زردفام/نخ زرد گلیم بخت،نخ آبی نسیان.

مخاطبان هدف این کتاب گروه های نمایشی علاقمند به اجرا در بافت های تاریخی و موزه ها ،آموزشگرهای موزه(کارشناسان آموزش،راهنماهای موزه و موزه دارها) و  نیز نوجوانان هستند.

این کتاب یکی از نتایج پروژه ای به نام درام کاربردی شاخه تئاتر آموزشی است که از سال 89 آغاز شده و همچنان در حال پیشرفت است.

از این پروژه، پیش تر، سه نمایشنامه همراه با سه یادداشت به نامهای زنگ اول تاریخ، ما همان جمع پراکنده و جعبه خیال توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمستان 94 به چاپ رسیده است و چهار ترجمه با نامهای هنرعروسکی و نمایش در بیمارستان، تئاتر در خدمت آموزش خاستگاه – مراحل تولید، تئاتر پلی بک، سوسیودراما در سایت ایران تئاتردر سال 92 انتشار یافته است.
نظرات کاربران