در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • تازه ترین کتاب مجید امرایی روانه بازار شد

  نمایش درمانی راهی برای آزادسازی ذهن

  کتاب نمایش درمانی راهی برای آزادسازی ذهن نوشته ی مجید امرایی بر ویترین کتابفروشی ها نشست.

  به گزارش ایران تئاتر ، پانزدهمین کتاب "مجید امرایی" در 328 صفحه شامل شش فصل و یک فهرست پایانی ویژه واژگان، بخش‌بندی شده است.

  فصل اول کتاب، به تاریخچه و گونه‌های بومی انواع نمایش‌ها با کاربرد درمانی، و آمیختگی برخی از آنان با موسیقی و رقص، و همچنین حکایات و روایات مربوط به آنها در ادبیات می‌پردازد.

  فصل دوم، ریشه‌های روانشناسی، نمایش‌های گروه‌درمانی، و روش‌های گوناگون گروه‌درمانی نمایشی در کشورهای غربی، و انواع نمایش درمانی با رویکردهای روانشناختی و روان‌درمانی را مورد کنکاش قرار می‌دهد.

  فصل سوم، انواع بازی‌های نمایشی با رویکرد درمانی شامل انواع گونه‌های نمایشی برای گروه‌های مختلف سنی را به خواننده‌اش معرفی می‌کند. فصل چهارم کتاب نیز "نمایش درمانی راهی برای آزادسازی ذهن"، انواع مهارت‌هایی که نمایش درمانی به دست می‌دهد تا آدمی در پرورش و کنترل شخصیت‌های فردی و اجتماعی خود به کار بندد را بررسی می‌کند.

  در فصل پنجم کتاب امرایی، انواع نمایش مراجع‌محور، خودپنداره، و همچنین انواع نمایش درمانی‌های تیمی و گروهی را مورد توجه قرار می‌دهد و در آخرین فصل یعنی فصل ششم، شناخت انواع اختلالات روانی و روش‌های نمایش درمانی برای درمان آنها به مخاطب کتاب عرضه می‌شود.

  این کتاب، با بخش ویژه واژگان شامل موضوع نما، نام نما، منابع، و دیگر آثار نویسنده پایان می‌یابد.

  امرایی در 14 کتاب پیشین خود نیز تألیفاتی در مضمون‌های ارتباط نمایش با درمان داشته است که دربین آنها می‌توان 4 عنوان کتاب را زیر عنوان‌های مرتبط با نمایش درمانی برشمرد. 

  کتاب "نمایش درمانی راهی برای آزادسازی ذهن" در اولین چاپ خود با شمارگان 3000 نسخه ای و با بهای 250000 ریال توسط نشر طهورا روانه بازار کتاب شده است.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر