در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • دی‌ماه امسال توسط مرکز فرهنگ و هنر علمی کاربردی

  جشنواره تئاتر دانشجویی بهرام بیضایی برگزار می‌شود

  برای نخستین بار جشنواره‌ی تئاتر بهرام بیضایی، پژوهشگر، نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه نویس، کارگردان تئاتر و سینما، در سه بخش دانشجویی، آزاد و حرفه‌ای برگزار می‌گردد.

  به گزارش دریافتی ایران تئاتر برای نخستین بار جشنواره‌ی تئاتر بهرام بیضایی، پژوهشگر، نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه نویس، کارگردان تئاتر و سینما با دبیری مهبود مهرنوش و توسط مرکز فرهنگ و هنر علمی کاربردی واحد 46، در سه بخش دانشجویی، آزاد و حرفه‌ای در قالب نمایشنامه خوانی آثار، معرفی برترین نمایشنامه‌های اقتباسی، معرفی پژوهش‌ها و مقالات برتر درباره آثار و اندیشه‌های بیضایی برگزار می‌شود.
  هدف از برگزاری این جشنواره، یادمانی از استاد بهرام بیضایی به پاس 6 دهه فعالیت مستمر و درخشان در عرصه‌ی هنرهای نمایشی با شناسایی و معرفی ظرفیت درام در آثار وی، به نسل امروز دانشگاهی و شناسایی استعدادها و تشویق هنرمندان جوان برای شکوفایی هر چه بیشتر آنان است.
  از آن جا که برگزاری جشنواره، همزمان با سالروز تولد استاد بهرام بیضایی،‌5  دی‌ماه است،‌ همه‌ی هنرمندانی که مایل هستند در هر یک از بخش‌های گوناگون جشنواره شرکت کنند می‌توانند آثار مورد نظر خود را در سه نسخه به نشانی: خیابان انقلاب، ابتدای جمالزاده شمالی، کوچه بزمه، پلاک 2، مرکز فرهنگ و هنر علمی کاربردی واحد 46، دبیرخانه امور فرهنگی و هنری ارسال کنند.
  مهلت ارسال متون نمایشی حداکثر تا پایان 10 مهرماه 95، نمایشنامه‌های اقتباسی حداکثر تا 30 آبان ماه 95 و مقالات علمی و پژوهشی حداکثر تا پایان آبان ماه 95 خواهد بود.
  دبیری علمی این جشنواره را مهبود مهرنوش و دبیری اجرایی آن را دکتر سوسن تقی پور به عهده دارند.
  فراخوان این جشنواره به زودی منتشر خواهد شد. افتتاحیه جشنواره ملی تئاتر بهرام بیضایی 30 دی‌ماه 1395 برگزار خواهد شد.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر