در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • 20 آذر ماه در تماشاخانه پایتخت اجر می شود

  نمایشنامه خوانی«افرا»ی بهرام بیضایی

  شایان افکاری، نمایشنامه «افرا» به قلم نویسنده و کارگردان بزرگ تئاتر و سینما، بهرام بیضایی را در تاریخ ۲۰ آذر در تماشاخانه پایتخت مجموعه کنش معاصر روی صحنه می برد.

  به گزارش ایران تئاتر شایان افکاری نویسنده و کارگردان تئاتر، که آثاری چون «شعبده باز»، «پلیس»، «زورو محاکمه می‌شود»، «مردان بیوه» و«خاکستری» را در کارنامه خود دارد، پیش از این «افرا» را در سالن اصلی تالار محراب روی صحنه برده بوده است. او به دلیل استقبال خوب تماشاگران قصد دارد این اثر را پس از وقفه‌ای، در تاریخ 20 آذرماه این بار در تماشاخانه پایتخت مجموعه کنش معاصر به صورت نمایشنامه خوانی، روی صحنه ببرد. گفتنی است افکاری پیش‌تر نمایش «شعبده باز» را با الهام از ساختار متن «افرا»ی بهرام بیضایی روی صحنه برده بود.

  «افرا یا زمان می‌گذرد» نمایشنامه‌ای انتقادی - اجتماعی آدم‌های دوران خویش است. این نمایشنامه روایت یک داستان مستقیم با بهره‌گیری جزء به جزء نیست بلکه اثری است بر پایه شخصیت‌های ماجرا و گاه وارد کردن شخصیت‌های جدید است.داستان «افرا » درباره دختری معلم است که همراه مادر و برادر کوچکش در خانه‌ای بزرگ و قدیمی و از بقایای خاندان شاهان قاجار زندگی می‌کند. افرا که مادرش کلفت این خانه است، با نپذیرفتن خواستگاری شاهزاده عقب‌افتاده قجری، منفور مادر این شاهزاده می‌شود و با توطئه‌چینی، به اتهام دزدی به زندان می‌افتد.

  لازم به ذکر است نمایشنامه‌خوانی «افرا» در تاریخ 20 آذر ساعت 19 شب روی صحنه می‌رود. علاقه‌مندان جهت رزور و کسب اطلاع می‌توانند با شماره‌های ۶۶۴۰۴۱۳۱ و ۶۶۴۰۹۲۱۳ تماس بگیرند.

   

   

   

   

   

   
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر