در حال بارگذاری ...

”تهیه کنندگان” لندن سه جایزه معتبر دریافت کردند

نمایش موزیکال”تهیه کنندگان” در رقابت با ”مری پاپینر” دیگر موزیکال معروف وست‌اند لندن، موفق به دریافت سه جایزه لارنس اولیویر در معتبرترین مراسم اعطای جوایز حوزه تئاتر بریتانیا شد.

نمایش موزیکال”تهیه کنندگان” در رقابت با ”مری پاپینر” دیگر موزیکال معروف وست‌اند لندن، موفق به دریافت سه جایزه لارنس اولیویر در معتبرترین مراسم اعطای جوایز حوزه تئاتر بریتانیا شد.
موزیکال”تهیه‌ کنندگان” که پس از اجرای موفقیت‌آمیز خود در برادوی با استقبال گسترده تماشاگران و منتقدان وست‌اند لندن نیز روبرو بوده است جایزه بهترین موزیکال جدید را کسب کرد و ”ناتان لین” که ماه پیش جایگزین بازیگر هالیوودی آن ”ریچارد دری فوس” شد جایزه لارنس اولیویر در شاخه بهترین بازیگر مرد موزیکال را گرفت.
”تهیه کنندگان” که اقتباسی نمایشی از یک فیلم معروف کمدی در دهه شصت است همچنین جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در یک موزیکال را برای ”کونلت هیل” ، ایفاگر نقش راجر دبریس به ارمغان آورد.
دیگر موزیکال پراستقبال وست‌لند”مری پاپینر” نیز علی‌رغم نامزد شدن در سه شاخه مختلف تنها دو جایزه لارنس اولیویر را گرفت.”لاورا میشل کلی” بازیگر نقش اول این نمایش جایزه بهترین بازیگر زن در یک موزیکال را به دست آورد و متیو بورن و استفان میر نیز به طور مشترک جایزه بهترین طراحی رقص را از آن خود کردند.
از دیگر نمایشهای مطرح،” هتل بزرگ” جایزه”چشمگیرترین نمایش موزیکال” را دریافت کرد و ”هملت“ اثر شکسپیر نیز بهترین اجرای جدید از یک نمایش قدیمی شناخته شده این نمایش در تماشاخانه”ادریک” بر روی صحنه رفته بود.
در شاخه درام بیشترین جوایز لارنس اولیویر به نمایش”پسران تاریخ” رسید که آلن نبت تهیه کننده‌ آن بود. این نمایش جایزه بهترین نمایش جدید را دریافت کرد و جایزه بهترین کارگردانی را برای نیکولاس‌ هایتنر و بهترین بازیگر مرد را برای ریچارد گریفیت به ارمغان آورد. آلن بنت، نمایشنامه‌نویس موفق آثاری همچون” جنون جورج سوم” ،‌”زنی در تراکتور” و”Forty years on” نیز جایزه ویژه‌ای را به خاطر خدمات ارزنده خود به تئاتر بریتانیا دریافت کرد.
گفتنی است جوایز لارنس اولیویر که به نام بازیگر فقید”لارنس اولیویر” نامگذاری شده است، هر ساله از سوی انجمن تئاتر لندن در تقدیر از بهترین آثار نمایشی بریتانیا به برگزیدگان اعطا می‌شود و به لحاظ اهمیت همردیف جوایز تونی آمریکاست.