در حال بارگذاری ...
 • به کارگردانی اصغر خلیلی به روی صحنه می‌رود

  نمایش «میراث» بیضایی در سنگلج

  نمایش «میراث» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی اصغر خلیلی از روز چهارشنبه ۲۷ بهمن‌ماه در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر، نمایشنامه‌ی «میراث» که بر مبنای جدال میان سه برادر بر سر میراث خانه‌ی پدر شکل‌گرفته است. در ساعت 19:45 در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود.
  در این نمایش بازیگرانی چون حبیب دهقان نسب، علی نیکزاد، علی‌محمد رادمنش، حمیدرضا کاظمی پور، لیلا حقانی، شیما جهانگیری، مصطفی جنتی، بهاره کریمی، سمیه صباغ، آرمان اشتیاق، سید مهدی فولادگر، حسین سعیدی، علی قانع، نیما اولیایی و فاطمه مردانی بازی می‌کنند.
  از دیگر عوامل نمایش می‌تواند به طراح حرکت: یاسر خاسب، مدیر تولید و دستیار کارگردان: بهزاد بابایی، موسیقی: علی سینا رضانیا، طراح صحنه و لباس: اصغر خلیلی، طراح نور: امیر ترحمی، طراح گریم: فریبا نورشعاع حسینی، طراح پوستر و بروشور: محمدرضا طیاری، روابط عمومی و تبلیغات: امین کردبچه چنگی و عکاس: کوروش برزی اشاره کرد.
  نمایش «میراث و ضیافت» برای اولین بار در سال 1346 به کارگردانی «بهرام بیضایی» و با بازی بازیگرانی چون جمشید مشایخی، جمشید لایق، حسین کسبیان، محمود دولت‌آبادی، مهین مهرک، بهمن مفید، عنایت بخشی، سعید اویسی، عزت اله رمضانی فر و محمد ابهری در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه رفت.
   نمایش «میراث» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی اصغر خلیلی از روز چهارشنبه 27 بهمن‌ماه هرروز به‌جز شنبه‌ها و در ساعت 19:45 در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می‌رود.
  تماشاگران تئاتر می‌توانند برای تهیه بلیت این نمایش به سایت www.Tik8.com مراجعه کنند.

   
  مطالب مرتبط

  نقدی بر نمایش میراث به کارگردانی اصغر خلیلی

میراث سرزمینمان بر تن کیست؟
  نقدی بر نمایش میراث به کارگردانی اصغر خلیلی

  میراث سرزمینمان بر تن کیست؟

  ایران تئاتر- بهنام حبیبی: این روزها تماشاخانه سنگلج میزبان نمایش میراث به قلم استاد بهرام بیضایی و کارگردانی اصغر خلیلی است. بهرام بیضایی که جایگاهش در نمایش ایرانی بر هر پوینده‌ی این هنر آشکار است، این بار در روایت آشنایش از سرگردانی سنت در دوراهی‌ها و چندراهی‌های گزینش ...

  |

  گفتگو با اصغر خلیلی کارگردان نمایش میراث

برای اجرای «میراث » از بهرام بیضایی تبعیت کردم
  گفتگو با اصغر خلیلی کارگردان نمایش میراث

  برای اجرای «میراث » از بهرام بیضایی تبعیت کردم

  ایران تئاتر:اصغر خلیلی پس از اجرای موفق نمایش «راپورت های شبانه دکتر مصدق» که با استقبال گرم تماشاگران روبرو بود، اینبار به سراغ متنی از استاد بهرام بیضایی رفته است که تقویم قدمتی در حدود 50 سال را برای آن تخمین می زند.

  |

  اجرای «مرگ یزدگرد» بر اساس آیین‌های جنوب

  اجرای «مرگ یزدگرد» بر اساس آیین‌های جنوب

  کارگردان نمایش «مرگ یزدگرد» گفت: کار کردن روی متن «مرگ یزدگرد» که بهرام بیضایی اثری درخشان از آن را در خاطره جمعی ما گذاشته، کاری سخت و نیازمند نگاهی نو بود. ...

  |

  نظرات کاربران