در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • درگذشت دوبلور جین سیمونز؛

  ایران بزرگمهری راد دار فانی را وداع گفت

  ایران بزرگمهری راد، امروز به دلیل عفونت حاد ریوی و نارسایی قلبی درگذشت.

  به گزارش ایران تئاتر، ایران بزرگمهری راد، بازیگر تئاتر، دوبلور و گوینده پیشکسوت، به دلیل عفونت حاد ریوی و نارسایی قلبی پس از مدتی بستری در بیمارستان پارسا درگذشت.

  بزرگمهری راد خواهر توران مهرزاد از 19 سالگی دوبله را به‌صورت حرفه‌ای آغاز کرد.

  او علاوه بر حضور در عرصه تئاتر کشور در سال‌های پیش، دوبلور جین سیمونز در فیلم‌هایی چون «دزیره»، «المرگنتری»، «اسپارتاکوس»، «سرزمین پهناور»، «این زمین مال من است»، «خرقه»، «پا در مه»، «پایان خوش»، «گلوله‌ای در انتظار است»، «این می‌تواند شب موعود باشد»، «تا زمانی که بادبان‌ها برفرازند»، «بس جوان»، «بازیگر»، «آدم و الین»، «قفس طلایی زرد چرک»، «اندروکلس» و «شیر» بوده است.

  همچنین از دیگر فعالیت‌های او به دوبله نقش‌های دبورا کر در «پادشاه و من»، کریستین بلفورد در «پول تو جیبی»، مادر انریکو در «بچه‌های مدرسه والت»، خانم پیرینگل در «رویای سبز»، نامادری سونیا در «جنگ و مکافات»، خانم لمون در «هرکول پوآرو»، مدیر مدرسه در «دریچه زندگی»، شهرزاد در «پل»، فهیمه ساعی در «گرگ‌های گرسنه»، نسرین قدیری در «پرستو های عاشق»، دوریس دی در «مردی که زیاد می‌دانست»، گالی سوندرگراد در «علامت زورو»، ایرنه پاپاس در «زوربای یونانی»، ماریانا کوخ در «به خاطر یک‌مشت دلار» و... اشاره کرد.

  بزرگمهری راد در بسیاری از آثار سینمای ایران نیز به‌عنوان گوینده و دوبلور فعالیت داشته و به‌صورت خاص دوبلور دوریس دی در تمام فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی است.

  ایران تئاتر این مصیبت را به خانواده ایشان و هنرمندان تسلیت می‌گوید.

   
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر