در حال بارگذاری ...
برنامه استان هرمزگان به مناسبت 7 فروردین و روز ملی تئاتر

حسین کریمی پور: اجراهای فضای باز، صحنه‌ای و جنگ‌های شادی را در برنامه داریم

حسین کریمی پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان برنامه‌های تئاتر این استان هم‌زمان با روز جهانی تئاتر را تشریح کرد.

به گزارش ایران تئاتر کریمی پور با اشاره به آغاز برنامه‌ریزی تئاتر استان هرمزگان برای آغاز سال جدید و 7 فروردین‌ماه روز جهانی تئاتر گفت: طبق روال هرساله جلسه‌ای با تمامی گروه‌های ثبت‌شده تئاتر در استان و به‌خصوص شهر بندرعباس خواهیم داشت و پیشنهاد‌های گروه‌ها را برای ویژه‌برنامه‌ها و اجراهای نوروزی دریافت می‌کنیم.
وی استان هرمزگان را یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های مقصد توریست نوروزی در جنوب کشور معرفی کرده و گفت: ازآنجاکه در ماه فروردین جمعیت بسیاری از هم‌وطنان مهمان استان ما هستند برنامه‌های روز جهانی تئاتر را در چند بخش فضای آزاد، اجرای صحنه‌ای و جنگ‌ها تقسیم‌بندی کرده‌ایم که به عموم مخاطبان پاسخ داده شود.
کریمی پور تصریح کرد: بنا داریم در پارک‌ها، سواحل و مراکز پررفت‌وآمد اجراهای خیابانی داشته باشیم. تعدادی از کارهای برگزیده استان که در طول سال اجرای عمومی خود را پشت سر گذاشته‌اند نیز در ماه فروردین و برای مخاطبان نوروزی اجرا خواهند شد.
وی ادامه داد: معمولاً برای فروردین‌ماه با همکاری دیگر انجمن‌های هنری مانند موسیقی و تجسمی ویژه‌برنامه‌های شاد و جنگ‌های شادی را برنامه‌ریزی می‌کنیم. مخاطب عام ازاین‌دست برنامه‌ها استقبال می‌کند و فرصت خوبی است که هنرمندان تئاتر نیز برنامه‌های خود را داشته باشند.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان با تأکید بر این‌که همچون سال‌های گذشته برنامه باشکوهی برای روز جهانی تئاتر خواهند داشت گفت: در حال حاضر 3 نمایش صحنه‌ای و خیابانی آماده اجرا برای فروردین‌ماه داریم. خوشبختانه گروه‌های فعالی در بندرعباس داریم ولی زیرساخت‌های اجرای صحنه‌ای ما محدود است.
وی درباره حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از اجرای تئاتر نیز گفت: امکانات مالی اداره کل چندان مطلوب نیست بااین‌حال در حد توان به تئاتر کمک می‌کنند. بیشتر سعی می‌کنیم که از مراکز و نهادهای دیگر جذب حمایت کنیم و کارها را روی صحنه ببریم.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران