در حال بارگذاری ...
 • نائب رئیس شورای شهر تهران پس از بازدید از مجموعه تئاترشهر

  برآورد بودجه مقاوم‌سازی تئاترشهر نیازمند مطالعات تکمیلی است

  مرتضی طلایی نائب رئیس شورای شهر تهران ضمن بازدید از مجموعه تئاترشهر، مقاوم‌سازی ساختمان تئاترشهر را اصلی‌ترین اولویت بازسازی این بنای فرهنگی هنری عنوان کرد.

  به گزارش ایران تئاتر: مرتضی طلایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در مجموعه تئاترشهر،  به همراه مهدی شفیعی مدیرکل اداره کل هنرهای نمایشی، پیمان شریعتی رئیس مجموعه تئاترشهر، اتابک نادری مدیر امور استان‌ها و نصرالله آبادیان شهردارمنطقه11، ضمن بازدید از این مجموعه نمایشی، در جریان روند بازسازی و مشکلات پیش‌روی مهم‌ترین مجموعه تئاتری کشور قرار گرفت.

  طلایی پس از بازدید و آگاهی از مشکلات فراوان مجموعه تئاترشهر، ضمن اعلام آمادگی مدیریت شهری برای کمک و تسریع در روند بازسازی و ایمن‌سازی مجموعه تئاترشهر به عنوان یکی از مهم‌ترین نمادهای هنری  کشور گفت: مقاوم‌سازی مجموعه تئاترشهر به عنوان اصلی‌ترین اولویت این بنای فرهنگی هنری به یک کار بلند مدت نیاز دارد و طبیعی است که برای مقاوم‌سازی اساسی این مجموعه باید به طور طبیعی مطالعات تکمیلی و دقیقی صورت بگیرد که البته این امر در اختیار ما نیست. در واقع تا زمانی‌که مطالعات تکمیلی مقاوم‌سازی به دست ما نرسد نمی‌توانیم در زمینه اینکه چه میزان بودجه برای این کار لازم است برآوردی داشته باشیم.

  نائب رئیس شورای شهر تهران که پیش از این نیز یک بار در سال 93 از این مجموعه نمایشی بازدید کرده، درباره روند برطرف کردن مشکلات مجموعه تئاترشهر اظهار داشت: کارهایی را می‌توان در کوتاه مدت برای این مجموعه انجام داد در وهله اول سامان دادن به محیط پیرامونی تئاترشهر است که کماکان شرایط ایده‌آلی ندارد. از جمله این موارد رسیدگی به وضعیت آب‌نماها، فضای سبز، سیستم اعلام و اطفاء حریق و از همه مهم‌تر برطرف کردن مشکل دسترسی به مجموعه تئاترشهر است که از ضلع جنوب مسدود شده است. همچنین مسئله خطرزدایی و مرمت بخشی از سقف سالن اصلی و مطالعه برای محصور کردن تئاترشهر نیز از دیگر مواردی است که در کوتاه مدت باید انجام شود.

  نماینده مردم تهران در شورای اسلامی شهر در ادامه با تاکید بر اینکه تئاترشهر و فضای پیرامونی آن فضایی بسیار مناسب برای تبدیل شدن به یکی از بهترین پاتوق‌های هنرمندان است، افزود: به نظر من ما هنوز نتوانستیم از این فضا به صورت کامل بهره‌برداری بهینه کنیم در حالی‌که وجب به وجب این محوطه می‌تواند مکانی برای حضور فعالان هنری و عرصه آثارشان باشد به طوریکه هم از نظر توسعه فضاهای فرهنگی هنری، هم در زمینه کارآفرینی و هم در زمینه اقتصاد فرهنگ تبدیل به یک الگو بشود.

  او در ادامه و در پاسخ به اینکه مدیریت شهری تا چه میزان وظایف خود را در این زمنیه انجام داده، خطاب به جامعه هنری گفت: مدیریت اجرایی جامعه ما بین بخشی است. به این معنی که ما هم در اینجا مسئولیت نداریم و هم مسئولیت داریم. یعنی می‌توانیم به راحتی از کنار آن عبور کنیم و برویم و هم اینکه می‌توانیم کاری بکنیم. این بستگی به این دارد که مدیران بین‌بخشی ما بتوانند با هم تعامل داشته و کنار هم کار کنند. و من هم به عنوان یکی از نمایندگان مردم یکی از وظایفم فراهم کردن این تعامل و هماهنگی بین دوستان بوده است.

  طلایی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهری به گسترش زیرساخت‌ها و توسعه فرهنگی باور دارد، خاطر نشان کرد: نمی‌توان به مجموعه تئاترشهر به عنوان یکی از مهم‌ترین نمادهای فرهنگی کشور و جایی‌که هویت هنری و فرهنگی ماست در آن نمایش داده می‌شود به صورت بین‌بخشی نگاه کرد. اینجا پایگاه واقعی هنرمندان ماست و بهترین هنرمندان ما که اهالی تئاتر هستند خانه‌شان اینجاست و ما باید خانه هنرمندان تئاتر مثل خانه خودمان بداینم و هر آنچه می‌تواند عاملی برای تشویق و فراهم کردن ظهور و بروز استعدادهای خلاق و بالقوه آنها باشد را فراهم بکنیم.

  نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان بیان اینکه مدیریت شهری نسبت به انجام وظایف خود در قبال مجموعه تئاترشهر تمام تلاش خود را کرده، اضافه کرد: کارنامه مدیریت شهری در زمینه توسعه فضاهای فرهنگی نشان از باور و اعتقاد این مجموعه به تاثیرگذاری توسعه فرهنگی دارد. مدیریت شهری در این زمینه کارهای فراوانی کرده، اگرچه که من معتقدم هر قدر در این زمینه کار کنیم باز هم کم است. چون باور دارند با هنر می‌توان بسیاری از مشکلات را که امروزه ناچاریم با ابزارهای سلبی آن ها را حل کنیم، با کمترین هزینه به حل کرد. هنر این قدرت را دارد که سخت‌ترین مشکلات و بحران‌های جامعه را با زبان نرم و لطیف خود حل کند. و امیدوارم سیاستگذاران و مدیران کلان ما نیز چنین نگاهی به حوزه هنر داشته باشند.

  گفتنی است در نتیجه این بازدید، مرتضی طلایی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران از شهردار منطقه 11 خواست تا نسبت به فراهم کردن وضعیت دسترسی به ساختمان تئاترشهر از طریق رفع انسداد کوچه همجوار با مجموعه در ضلع جنوبی، رسیدگی به آب‌نماها و فضای سبز محوطه بیرونی، تکمیل سیستم اعلام و اطفاء حریق، خطرزدایی و مرمت بخشی از سقف آسیب دیده سالن اصلی وهمچنین بررسی و مطالعه محصورسازی ساختمان تئاترشهر، در کوتاه مدت اقدامات لازم را انجام بدهد.
  مطالب مرتبط

  با حضور شهرام کرمی، اعضای هیئت موسس و هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی

مراسم معارفه مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار شد
  با حضور شهرام کرمی، اعضای هیئت موسس و هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی

  مراسم معارفه مدیرعامل جدید انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار شد

  مراسم معارفه حمید نیلی با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، اعضای هیئت مؤسس و هیئت‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی ایران و مدیران اداره کل هنرهای نمایشی برگزار شد.

  |

  با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی در سیرجان

اختتامیه جشنواره تئاتر استان کرمان برگزار می شود
  با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی در سیرجان

  اختتامیه جشنواره تئاتر استان کرمان برگزار می شود

  اختتامیه جشنواره تئاتر استانی کرمان با حضور مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی و اتابک نادری مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های هنرهای نمایشی و هنرمندان این استان در شهر سیرجان برگزار می شود.

  |

  جشنواره تئاتر استانی آذربایجان غربی برگزیدگان خود را شناخت

مهدی شفیعی : همگرایی در مدیریت فرهنگی هزینه ها را کم می کند
  جشنواره تئاتر استانی آذربایجان غربی برگزیدگان خود را شناخت

  مهدی شفیعی : همگرایی در مدیریت فرهنگی هزینه ها را کم می کند

  بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی با حضور مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی و اتابک نادری مدیر امور استان های این اداره کل در ارومیه به کارخود پایان داد.

  |

  با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی؛

مدیران تالار هنر تودیع و معارفه شدند
  با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی؛

  مدیران تالار هنر تودیع و معارفه شدند

  روز گذشته با حضور مدیر کل هنرهای نمایشی و مدیر امور استان های اداره کل هنرهای نمایشی در تالار هنر از سال ها تلاش شهرام کرمی در سمت مدیریت این تالار تقدیر و مراسم معارفه پریسا مقتدی مدیر جدید این تالار انجام شد.

  |

  پس از عیادت مدیرکل هنرهای نمایشی مشخص شد

جعفر والی فردا از سی سی یو به بخش قلب منتقل می شود - حال عمومی این هنرمند خوب است
  پس از عیادت مدیرکل هنرهای نمایشی مشخص شد

  جعفر والی فردا از سی سی یو به بخش قلب منتقل می شود - حال عمومی این هنرمند خوب است

  ظهر امروز مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتابک نادری مدیر هماهنگی تئاتر استان‌هاو کیوان نخعی مدیر روابط عمومی این اداره کل به ملاقات جعفر والی رفتند.

  |

  نظرات کاربران