در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • با امضاء تفاهم‌نامه همکاری وزارت ارشاد و سازمان تامین اجتماعی رخ داد

  دغدغه‌های بیمه اهالی تئاتر در خط پایان

  با امضاء تفاهم‌نامه همکاری وزارت ارشاد و سازمان بیمه تامین اجتماعی تعداد بیمه شدگان حوزه فرهنگ، هنر به ۴۲هزار نفر رسید.

  به گزارش ایران تئاتر، سرانجام با امضاء تفاهم‌نامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی که روز دوشنبه 18 اردیبهشت‌ماه با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در تالار وحدت انجام شد، عملا دغدغه بیمه به عنوان یکی از نیازها و ضرورت‌های مورد نیاز اهالی تئاتر که در سال‌های گذشته همواره با موانع و اما و اگرهای بعضا متناقضی مواجه بود تا حد زیادی به برطرف شد.

  به گفته سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با امضاء این تفاهم‌نامه بیش از ۱۲ هزارنفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به جمع بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اضافه شده و بدین ترتیب تعداد بیمه شدگان این حوزه به 42هزار نفر رسید.

  صالحی امیری در این مراسم با بیان اینکه ین وزاترخانه پیگیر معافیت مالیاتی اصحاب هنر هست، افزود: ما بنا داریم که همه را مشمول بیمه تامین اجتماعی کنیم تا آنها احساس امنیت شغلی بیشتری کنند در این راه ما در حوزه معافیت های مالیاتی نیز اقدامات مهمی را انجام دادیم که امضای تفاهمنامه با وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز به اطلاع شما عزیزان می رسد. در این تفاهمنامه تلاش هایی برای کاهش مالیات و افزایش معافیت های مالیاتی قدم های بسیار موثری برداشته شده که امیدوارم با تصویب فوریت این لایحه هنرمندان بتوانند در تمامی حوزه ها از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

  در این مراسم سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، علی مرادخانی معاون امور هنری، علی‌اکبر صفی‌پور مدیربنیاد رودکی، اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، سیدزاده مدیرعامل صندوق هنر و هنرمندانی همچون؛ سهراب سلیمی، شکرخدا گودرزی، مریم کاظمی، فاطمه معتمدآریا، مصطفی رزاق کریمی، کامران ملکی، سیدمحمد میرزمانی، داریون پیرنیاکان و... برگزار شد.
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر