در حال بارگذاری ...
رضا صابری در گفتگو با ایران تئاتر

شهرستان‌های کوچک اتفاقات بزرگی را در تئاتر رقم خواهند زد

رضا صابری کارگردان پیشکسوت تئاتر و عضو هیات داوری بیستمین جشنواره ملی فتح خرمشهر معتقد است؛ سطح بعضی از تولیدات شهرستان‌های کوچک از جهات مختلف بسیار قابل توجه است.

رضا صابری کارگردان شناخته شده تئاتر کشورمان که برای داوری بخش صحنه‌ای بیستمین جشنواره ملی فتح خرمشهر به این شهر آمده بود، درباره شرایط برگزاری و سطح کیفی آثار بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به ایران تئاتر گفت: با توجه به این اینکه من برای نخستین بار است که به این جشنواره آمده‌ام و نوزده دوره قبل را ندیدم نمی‌توانم این دوره را با دوره‌های قبل مقایسه کنم. علاوه بر آن چون هم اکنون داور جشنواره هستم نیز نمی‌توانم درباره آثار نظر بدهم اما  به طور کلی توقعی که من از بعنوان یک تئاتری از جشنواره‌ها دارم این است که در جشنواره‌ها باید چکیده و مجموعه‌ای از بهترین‌های هر حوزه را به نمایش بگذارد. در واقع از جشنواره فتح خرمشهر نیز چنین توقعی است که شاهد اجرای بهترین آثاری باشیم که در طول سال با موضوع مفاومت، دفاع مقدس و جنگ اجرا شدند. البته این را نیز نباید نادیده گرفت که به هر روی برای یک چنین اتفاقی باید  شرایط، امکانات و بودجه لازم نیز فراهم باشد.

صابری در ادامه افزود: در مجموع به نظر من این دست جشنواره‌های تئاتر فرقی نمی‌کند که در چه سطحی باشد، باید اتفاق بیفتد و چراکه در هر صورت به نفع تئاتر کشور تمام می‌شود.

این کارگردان پیشکسوت در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه نخستین حضورش در جشنواره ملی فتح خرمشهر بوده چه چیزی بیشتر نظر او را جلب کرده، گفت: در این چند روز که به تماشای نمایش‌ها نشستم چند نمایش از شهرستان‌های کوچک دیدم که از جهات مختلف، در کارگردانی، بازی، طراحی صحنه و... بسیار سطح بالایی داشتند و به نظرم گویا در بعضی از این شهرستان‌های کوچک دارد اتفاقات بزرگی می‌افتد و باید این‌ها را به فال نیک گرفت.
مطالب مرتبط

از سوی دبیرخانه دائمی

فراخوان جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر منتشر شد
از سوی دبیرخانه دائمی

فراخوان جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر منتشر شد

به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس،  فراخوان بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهررا در دو بخش وشیوه متفاوت با مشارکت معاونت فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ...

|

تا هفتم آبان‌ماه

مهلت شرکت در رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» تمدید شد
تا هفتم آبان‌ماه

مهلت شرکت در رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» تمدید شد

مهلت ارسال چکیده یا طرح نمایشنامه برای شرکت در رویداد نمایشنامه‌نویسی «نخل سرخ» تا هفتم آبان‌ماه تمدید شد. این رویداد با توجه به نبود امکان برگزاری بیست‌وسومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در سال جاری، توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران با همراهی ...

|

نظرات کاربران