در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • کارگردان "صبح یک روز لعنتی" از اجرای پیش روی خود به ایران تئاتر گفت

  پرداخت به موضوعی جهان شمول با بازیگران حرفه ای

  حسن باستانی کارگردان «صبح یک روز لعنتی» که بزودی در تالار سایه بروی صحنه می رود موضوع این نمایش طنز را اشغال یک منطقه از سرزمینی ناشناس عنوان کرد .

  به گزارش ایران تئاتر نمایش "صبح یک روز لعنتی" به نویسندگی و کارگردانی حسن باستانی از 3 مرداد در سالن سایه تئاتر شهر به صحنه می رود.

  باستانی که پیش از این نمایش "بی سرزمین تر از باد" را در تماشاخانه ایرانشهر اجرا کرده بود؛ درباره "صبح یک روز لعنتی" بیان کرد: نمایشنامه فضایی طنز دارد و درباره حق مالکیت یک توالت است که پیرزنی با این مساله درگیر شده؛ و در ارتباط با اشغال یک منطقه از سرزمینی ناشناس است. در حالی که ما اشاره ای به مکان خاصی نداریم و موضوعی جهان شمول دارد.

  او درباره ایده شکل گیری این نمایشنامه عنوان کرد: من یک فیلم کوتاه از یک کارگردان جوان ارمنی دیدم و باعث شد این ایده در ذهنم شکل بگیرد؛ در کانون نمایشنامه نویسان ارمنستان با آن کارگردان ملاقاتی داشتم و از او اجازه گرفتم که ایده او را برای اجرای تئاتر گسترش دهم.

  باستانی در پایان افزود: از زمانی که به ما اعلام کردند که می توانیم در سالن سایه اجرا برویم، زمان کمی برای تمرین داشتیم اما با توجه به گروه حرفه ای و توانمند بازیگران، خوشبختانه تمرینات مان بسیار خوب پیش می رود.

  در "صبح یک روز لعنتی" رویا افشار، لیلا برخورداری، مارال فرجاد، حمیدرضا فلاحی و پژمان عبدی به ایفای نقش می پردازند.

  هم چنین میثم نظیریان(طراح صحنه)، فرنوش فرجندی(طراح لباس) و سامان پور سلیمانی(دستیار کارگردان و برنامه ریز) این نمایش هستند.

  "صبح یک روز لعنتی" از 3 مرداد ساعت 20:30 در سالن سایه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.
  نظرات کاربران

 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر
 • جشنواره سراسری تئاتر رضوی