در حال بارگذاری ...
در تماشاخانه پایتخت به صحنه می‌رود؛

"خداحافظ" محمد یعقوبی

خداحافظ نوشته محمد یعقوبی و به کارگردانی آریان رضایی به صحنه می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر نمایش "خداحافظ" نوشته محمد یعقوبی و به کارگردانی آریان رضایی از دوم شهریور ماه جاری در تماشاخانه پایتخت به صحنه می‌رود‌.
آریان رضایی که پیش از این نمایش برلین محمد یعقوبی را با استقبال مخاطبان اجرا کرد؛  از بنیان‌گذاران تئاتر مونوشورایی در ایران نیز می‌باشد.
مونو/شورایی شیوه‌ای است که در آن تک گویی (مونولوگ) به وسیله‌ی تکنیک‌های تئا‌تر ستمدیدگان اجرا خواهد شد.  روشی برای مبارزه با تک صدایی و ترویج گفت و گوی عادلانه میان افراد است. تئا‌تر ستمدیدگان ، تئاتری مردمی برای دموکراتیزه کردن روابط اجتماعی است که به سرکوب، سرکوب شده و سرکوب گر می پردازد و در این شیوه، تک گویی برگزیده شده، چرا که در آن “دیالوگ” پدیده‌ای سرکوب شده است.
مونو/شورایی یعنی تلاقی یا نقطه ی اشتراکِ مونولوگ با تئاتر ستمدیدگان. جایی که این دو به هم می رسند، یعنی فرمی تازه برای تمرین گفت و گو و رسیدن به صلح.
فرامرز قلیچ‌خانی و شیوا یوسفی در "خداحافظ" به ایفای نقش می‌پردازند.
از دیگر عوامل نمایش می‌توان به سعید سیادت(مدیر تولید)، سینا ییلاق بیگی(طراح صحنه)، مجید سیادت(طراح نور)، عاطفه گندم‌آبادی، سحرناز متعبد و نازنین شریعتی(گروه کارگردانی)، نادر بهرامی(عکاس)، نوید سیادت(ساخت تیزر)، علی ژیان(مدیر روابط عمومی) و گروه جارچی(تبلیغات) اشاره کرد.
"خداحافظ" در ادامه برلین و در رابطه با روابط زناشویی، ازدواج و طلاق است.
نمایش "خداحافظ" شهریور و مهر، ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه پایتخت واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، به سمت تقاطع وصال، جنب کلینیک آلرژی تهران، پلاک 542 به صحنه می‌رود.
مطالب مرتبط

کرونا و لزوم احیاءیک مدیوم نمایشی برای حضور در فضای مجازی

تله تئاتر  یک فرصت شغلی در تعطیلی سالن ها  
بازخوانی  یک تجربه تامل برانگیز  در ایران
کرونا و لزوم احیاءیک مدیوم نمایشی برای حضور در فضای مجازی

تله تئاتر یک فرصت شغلی در تعطیلی سالن ها
بازخوانی یک تجربه تامل برانگیز در ایران

ایران تئاتر-:هنوز هستند هنرمندانی که می‌توان از زبان آنها خاطرات بازی در نمایش‌های زنده تلویزیون ثابت پاسال را شنید و هستند تماشاگرانی که هنوز مزه ناب تئاتر را که از قاب تلویزیون با نمایش‌هایی که همزمان اجرا و روی آنتن می‌رفت، فراموش نکرده‌اند.

|

نظرات کاربران