در حال بارگذاری ...
 • خانه نمایش دا

  میزبان «آشویتس زنان» می‌شود

  «آشویتس زنان» به کارگردانی علی صفری در خانه نمایش دا به‌صحنه می‌رود.

  به گزارش ایران تئاتر نمایش «آشویتس زنان» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری از ۱۲ شهریور اجراهای خود را در خانه‌نمایش‌دا آغاز می‌کند.
  در «آشویتس زنان» یگانه رجبی، یاسمن میرزایی، شهرزاد محمودی و امیر شمس ایفای نقش می‌کنند.
  «آشویتس زنان» روایتگر مشکلات و سختی‌هایی است که جنگ جهانی دوم برای خانواده‌ها و زنان به همراه داشته و در همین بستر به شرح مشکلات سه تن از زنان کشور‌های لهستان، فرانسه و آلمان می‌پردازد که در خلال جنگ خانه و خانواده شان را از دست می‌دهند.
  در این اثر موسیقی نقش عمده‌ای را ایفا کرده و به نوعی شخصیت‌های آن همه در جدال با جنگ به موسیقی پناه می‌برند. موسیقی جزو جدایی ناپذیر لحظه به لحظه این نمایش است به نحوی که گروهی مشتمل بر ده نفر اجرای موسیقی آشویتس زنان را بر عهده دارند.
  از دیگر عوامل این نمایش میتوان به رهاحاجی‌زینل(طراح موسیقی و بازیگردان)، سیاوش همزه و پروشات مشایخی(ویولن‌ سل)، اشکان حشمتی (کوبه‌ای)، مهدی ابوحمزه، محمد‌امین فرخی و آذین الهی (وکال)، علی کوزه‌گر(طراح نور)، طاها فرد(مدیرصحنه)، داریوش مفاخری(دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، حنانه محمودی(منشی صحنه)، عرفان رضوی(دستیار صحنه)، امین قنبری(طراح گرافیک)، نوید ملکی یگانه(عکاس)، مهدیار حسن‌پور(مترجم آلمانی)، مهدی ابوحمزه(مترجم انگلیسی) و گروه تبلیغاتی رِفرم(گروه تبلیغات) اشاره کرد.
  «آشویتس زنان» از ۱۲ تا ۲۸ شهریور ساعت ۱۹ در خانه‌نمایش‌دا واقع در میدان فاطمی، ایتدای شهید گمنام، خیابان جهانمهر، پلاک ۲۶ به‌صحنه می‌رود.
  مطالب مرتبط

  اجرای «آشویتس زنان» در جشنواره تئاتر فجر

  اجرای «آشویتس زنان» در جشنواره تئاتر فجر

  نمایش «آشویتس زنان» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری و تهیه کنندگی فرهاد برهانی در بخش آثار نامتعارف سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به نمایش درخواهد آمد.

  |

  نظرات کاربران