در حال بارگذاری ...

کامبیز صمیمی‌ مفخم

تولد  : متولد ۱۳۳۱، تهران، درگذشت ۱۳۷۶.
تخصص :
تحصیلات : فارغ التحصیل کارشناسی رشته نمایش عروسکی از دانشکده هنرهای دراماتیک تهران، و کارشناسی ارشد مدیریت امور فرهنگی‌ از مجتمع دانشگاهی هنر
اجراها :

او از سال ۱۳۵۲تا ۱۳۷۴به عنوان مربی‌، طراح صحنه، طراح عروسک، عروسک ساز، عروسک گردان، کارگردان و مدیر مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین به عنوان مدرس در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، مجتمع دانشگاه هنر، دانشکده سینما و تئاتر مشغول به کار بود.
 وی همچنین عضو هیأت موسس گروه نمایش عروسکی آدمک، عضو هیأت موسس انجمن نمایش عروسکی ایران بود و طراحی عروسک، لباس، صحنه، کارگردانی و مدیریت هنری حداقل ۳۰۰برنامهٔتلویزیونی از جمله مدرسه موشها و چندین فیلم سینمایی مانند پاتال و آرزوهای کوچک، گلنار، دزد عروسکها و ... را بر عهده داشت. آقای مبادا و داداش و باباش آخرین کارهای او برای تلویزیون بود. در سالهای همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تقریبا در سی‌ نمایش به عنوان بازیگر، طراح صحنه، عروسک ساز و یا عروسک گردان حضور داشت. وی دو نمایش چشم در برابر چشم (۱۳۵۸) و داستان ‌خرس کوچک (۱۳۵۹) را برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کارگردانی کرده بود.
همچنین می‌توان به شرکت در چندین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی و تئاتر کودک و نوجوان در کشور‌های آلمان، انگلیس، اردن هاشمی‌، استرالیا (قبل از انقلاب اسلامی) دانمارک، پاکستان و تایوان (بعد از انقلاب اسلامی) اشاره کرد.پس از درگذشت ایشان :
- لوح سپاس و افتخار بابت سه‌ ده فعالیت در زمینه تئاتر و تئاتر عروسکی برای کودکان و نوجوانان در روز جهانی‌ کودک و برگزاری بزرگداشت هنرمند از سوی سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۷۷.
- نامگذاری هفتمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران به نام وی و تقدیم تندیس جشنواره به خانواده ایشان.
- افتتاح سالن نمایش در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، بنام هنرمند همراه با تقدیم لوح تقدیر به مناسبت یک عمر تلاش هنرمندانه و صادقانه در تئاتر عروسکی و تئاتر کودک و نوجوان در ردیبهشت ۱۳۸۵

1391/6/25