در حال بارگذاری ...
 • از سوی دبیرخانه جشنواره؛

  فراخوان بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ منتشر شد

  فراخوان بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ به میزبانی شهرستان اندیمشک منتشر شد.

  به گزارش ایران تئاتر خوزستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر به تئاتر خوزستان گفت: بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ امسال با محور نقش تئاتر در ترویج الگوی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی، گرامیداشت حماسه چهارم آذر روز مقاومت مردم اندیمشک، تکریم دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و حماسه های مدافعان حرم برگزار میشود.
  علی بازگیر ترویج فرهنگ و معارف دینی با الگوپذیری از آئین ها و جلوه های اسلامی و بهره مندی از تاریخ ارزشمند و گنجینه ادبیات ایرانی را از محورهای این جشنواره برشمرد و اظهار داشت: توجه به حفظ، ترویج و توسعه آداب، سنن، رسوم و باورهای بومی و توجه به مفاهیم والای انسانی، نفی تروریسم و خشونت و کوشش برای صلح جهانی از دیگر محورهای این جشنواره است.
  وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر لاله های سرخ در بخش های صحنه ای و مهمان برگزار می شود، افزود: براساس محتوا و کیفیت از آثار هنرمندان کشور در بخش مهمان استفاده خواهد شد ضمن اینکه در مجموع از هر کارگردان فقط یک نمایش به مرحله نهایی جشنواره راه مییابد.
  بازگیر گفت: بخش نمایش های صحنه ای این جشنواره به منظور اصالت بخشی به اهداف جشنواره با هدف پویایی و رقابت آفرینی در میان آثار پذیرفته برگزار میشود.
  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا 20 آبان ماه اعلام کرد و افزود: این جشنواره از پنجم تا هفتم آذرماه با حضور هنرمندان و مهمانان کشوری و استانی در اندیمشک برگزار خواهد شد.
  وی افزود: علاقه مندان میتوانند آثار خود را به نشانی اندیمشک، کوی زیباشهر، خیابان شهید دلپذیر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، صندوق پستی 371 ارسال کنند.
  جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ از جمله جشنواره های مطرح تئاتر کشوری است که هر سال به میزبانی شهرستان اندیمشک برگزار می شود.

   

  نسخه PDF فراخوان بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ را در ادامه خبر دریافت کنید.
  نظرات کاربران