در حال بارگذاری ...

شماره چهارم فصلنامه «نمایش‌شناخت» منتشر شد

فصلنامه «نمایش‌شناخت» به سردبیری نظر احمدی منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر «نمایش‌شناخت» نشریه بخش خصوصی تئاتر کشور است که به سردبیری نظر احمدی و با مشاوره دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی، دکتر حسین اسماعیلی، دکتر سعید فرهودی و دکتر امیرکاوس بالازاده به انتشار می‌رسد.
در شماره چهارم این فصلنامه هنری که در۱۱۰صفحه با قطع رقعی و به قیمت۲۵۰۰۰تومان منتشر شده است مطالب جالب‌توجه بسیاری به چشم می‌خورد که از جمله می توان به سرمقاله دکتر مسعود دلخواه به مناسبت دوسالگی مجله نمایش‌شناخت، ترجمه‌ای- برای نخسین بار- از بیانیه‌تئاتر پائولو پازلینی فیلمساز و نظریه‌پرداز مطرح ایتالیایی،گفتگویی مفصل با دکتر ملکپور نویسنده کتاب تاریخ ادبیات نمایشی در ایران به همراه ترجمه‌ بخش‌هایی از کتاب درام‌اسلامی-برای نخستین‌بار- نوشته ایشان که توسط انتشارات روتلج به انتشار رسیده،پژوهشی از پروفسور ناظرزاده کرمانی پیرامون تمثیل شناسی در ادبیات نمایشی،بخش‌هایی منتشر نشده از جلد دوم کتاب تاریخ اجتماعی-سیاسی تئاتر ایران به قلم مجید فلاح زاده ،ترجمه سه نمایشنامه کوتاه خارجی،پرونده‌ای پیرامون تئاتر ابسورد و چندین مطلب دیگر اشاره نمود.
مطالب مرتبط

بیست و ششمین «نشریه تئاتر» منتشر شد

بیست و ششمین «نشریه تئاتر» منتشر شد

بیست و ششمین شماره «نشریه تئاتر» نشریهٔ تخصصی نمایش درمانی (دراماتراپی) با تصویری از شیخ الرئیس بوعلی سینا پیشگام دراماتراپی ایران منتشر شد.

|

در نشست تخصصی فصلنامه «نمایش شناخت» مطرح شد

حمایت از تئاتر دموکراسی را تقویت می‌کند
در نشست تخصصی فصلنامه «نمایش شناخت» مطرح شد

حمایت از تئاتر دموکراسی را تقویت می‌کند

دانشکده هنر و رسانه پنجشنبه 19 دی‌ماه میزبان برگزاری دومین نشست تخصصی نمایش شناخت به همراه مراسم رونمایی از چهارمین شماره این فصلنامه تخصصی تئاتر بود. در این نشست نظر احمدی مدیرمسئول و سردبیر «نمایش شناخت» گفت: حمایت از تئاتر دموکراسی را در جامعه تقویت می‌کند چرا که ...

|

نظرات کاربران