در حال بارگذاری ...
یادداشتی به یاد حسین محب اهری

آقا اجازه...!

ایران تئاتر_ روح الله صالحی:حسین محب اهری یک نمایش کامل از نبردی گلادیاتوری بود که هر بار شمشیر پیروزی‌اش را بالا آورد تا ما سراسر جیغ و هورا شویم و باز...دریغ،  که آنتاگونیست و پروتاگونیست را در یک لبخند ملیح اجرا می‌کرد که ما یادمان بماند این کودکان بیشتر از هر چیز نیاز دارند امید را بیاموزند

همیشه به گاه رفتن به جشن و میهمانی، بهترین لباسی که داریم را می‌پوشیم. بهترین عطر را می‌زنیم و بهترین لبخند را... عادت داریم به هنگام تحویل جشن‌ها؛ دو دست بر زانو بنشینیم ‌تا انرژی ناب اعتدال سکوت و پایکوبی و دست‌افشانی بر ما باران شود و از این شکوه شادی، رویش روح و ترنم جان را به تماشا بنشینیم. شبیه به نوروز، دعایی نیکی‌ها را می‌خوانیم تا جشن بر ما مبارک و میمون فرود آید.

 اینک در حال برگزاری بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان همدان هستیم. اتفاقی که  به سالن افتتاحیه ختم نمی‌شود و همه کودکان دیار الوند و هگمتانه در آن سهیم هستند تا رسم لبخند و شاد پیمایی برقرار بماند. رسمی که با نیکی شادپیمایی عروسک‌ها و ذوق پروانگی کودکان در همدان رقم می‌خورد.

عادت داریم پیش از ورود به جشن‌ها یاد کسانی که با ما بوده‌اند و اینک حضورشان را نه جسمی که قلبی درک می‌کنیم را گرامی بداریم. در بیست‌وشش‌سالگی جشن تئاتر کودک نوجوان همدان یاد حسین محب اهری مرد همیشه امیدوار و ایستاده بر بام لبخند برما و صحنه واجب است.  که رخصت بخواهیم اجازه بگیریم که همین پارسال با تمام دردهایش آمده بود تا به‌رسم یادمان، زیر پوستر جشنواره را امضا کند و چه نیک و مبارک،  با لبخند شادی کودکان این دیار را ماندگار کرد.

حسین محب اهری یک نمایش کامل از نبردی گلادیاتوری بود که هر بار شمشیر پیروزی‌اش را بالا آورد تا ما سراسر جیغ و هورا شویم و باز...دریغ،  که آنتاگونیست و پروتاگونیست را در یک لبخند ملیح اجرا می‌کرد که ما یادمان بماند این کودکان بیشتر از هر چیز نیاز دارند امید را بیاموزند

آموختن امید نیاز مبرم امروز ماست چراکه امید فرزند عشق و دوستی است. امید او به یادمان می‌آورد که تمام داشته سرزمین رنگین‌کمان‌ها شادی است که به طبیعت احترام می‌گذارد تا طبیعت هم هوای زیستن ما را داشته باشد. مرد بلندبالای نقش‌های کودکی  ۲۶ دی ۱۳۹۷ در آرام گرفت تا صحنه پیوسته رونده باشد و این یاد در یادمان تئاتر کودک نوجوان این سرزمین باقی ماند.

برای شروع جشن انگشت دست راست را بالا می‌آوریم و می‌گویم: آقا اجازه...
مطالب مرتبط

با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای جوان

فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان منتشر شد
با هدف کشف و شکوفایی استعدادهای جوان

فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان منتشر شد

امید اجتماعی، ارتقاء نهاد خانواده، هم گرایی ملی و جهش تولید موضوعات پیش نهادی و اولویت دار سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان است که این جشنواره در سه بخش رقابتی –صحنه ای، بخش مرور که ویژه پیشکسوتان و یک نمایش به انتخاب دبیرخانه جشنواره و بخش خیابانی در آذرماه برگزار می ...

|

حسین صفی کارشناس تئاتر استان عنوان کرد؛

14 نمایش در صف انتظار استان همدان هستند
حسین صفی کارشناس تئاتر استان عنوان کرد؛

14 نمایش در صف انتظار استان همدان هستند

حسین صفی کارشناس تئاتر همدان معتقد است؛ در کنار اقشار و صنوفی که در ایجاد فاصله اجتماعی متضرر شدند هنرمندان تئاتر استان همدان نیز دچار آسیب مالی و معنوی شدند که می بایست از طریق وزارت خانه مورد حمایت قرار گیرند.

|

حسین صفی از تئاتر همدان در سالی که گذشت گفت:

این چراغ هنوز روشن است
حسین صفی از تئاتر همدان در سالی که گذشت گفت:

این چراغ هنوز روشن است

سال 1398 برای تئاتر استان همدان، سال رونق اجراهای عمومی در سطح شهرستان های استان بود که نشان می دهد چراغ صحنه توسط هنرمندانش پر فروغ و روشن می تابد.در مجموع 148 عنوان نمایش در استان تولید شد و بیش از هزار و نهصد نوبت اجرای عمومی تئاتر باعث شد چراغ تئاتر در سالن های نمایش شهرستان ...

|

در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری

«کلوچه دارچینی» درمیان استقبال مخاطبان به صحنه رفت
در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری

«کلوچه دارچینی» درمیان استقبال مخاطبان به صحنه رفت

نمایش کلوچه دارچینی کار گروه تئاتر مستقل به کارگردانی مریم کاظمی، اولین اجرای خود را با استقبال تماشاگران در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پشت سر گذاشت.

|

نظرات کاربران