در حال بارگذاری ...
جهانشیر یاراحمدی خبر داد:

سی‌و‌یکمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر ۲۶ آبان‌ماه آغاز می‌شود

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر از برگزاری سی‌و‌یکمین جشنواره تئاتر استانی‌، به میزبانی مجموعه تئاتر شهر بوشهر از روز یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه خبر داد.

به گزارش ایران تئاتر از بوشهر، جهانشیر یاراحمدی با اعلام تاریخ برگزاری این دوره از جشنواره روند برگزاری آن‌را تشریح کرده و گفت: فراخوان جشنواره را بهار امسال منتشر کردیم که نسبت به ادوار گذشته تفاوت داشت. مهمترین تفاوتش این بود که تنها نمایش‌هایی می‌توانند متقاضی حضور در جشنواره شوند که در یک سال گذشته در سطح استان اجرای عموم داشته باشند.

یاراحمدی در ادامه افزود: به هر ترتیب تعداد ۲۳ نمایش پس از گذر از اجرای عموم پا به مرحله بازبینی گذاشتند و هیئت انتخاب متشکل از غلامحسین دریانورد، اشرف سلطانی‌نیا و رامتین مرادی بالف در مهرماه امسال به‌مدت یک هفته آثار را از طریق فیلم و زنده که انتخاب این روش‌ها به عهده کارگردان بود، دیدند و نهایتا ۱۱ اثر به سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر راه یافت.

وی همچنین گفت: این یازده اثر نمایش‌های جشنواره را تشکیل می‌دهند که روز ۲۶ آبان‌ماه آغاز به‌کار خواهد کرد. و روز جمعه یکم آذرماه با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان در مورد نحوه اجرای جشنواره یادآور شد: جشنواره سی‌و‌یکم در مجموعه تئاتر شهر بوشهر برگزار خواهد شد و نمایش‌های در دو سالن این مجموعه، پلاتو صغیری و امیری اجرا خواهد شد و سایر سالن‌های مجموعه برای برنامه‌های جنبی جشنواره در نظر گرفته شده است.

جهانشیر یاراحمدی درباره برنامه اجرایی گفت: برنامه نهایتا تا امشب منتشر خواهد شد و سامانه بلیط‌فروشی یک هفته قبل از جشنواره فعال می‌شود.

یاراحمدی درباره برگزاری جشنواره در ۶ روز بیان کرد: مهمترین دلیل این که جشنواره در ۶ روز برگزار می‌شود دکورهای سنگین بسیاری از نمایش‌هاست. این موضوع باعث شد تا اجراهای صبح را محدود کنیم تا گروه‌ها با خیال راحت‌تری اجراهای خود را انجام دهند.

یادآور می‌شود، سی‌و‌یکمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر با حضور ۱۱ گروه نمایشی از شهرهای بوشهر، دیلم، گناوه، اهرم، دیّر و کنگان روز ۲۶ آبان‌ماه آغاز می‌شود و روز یکم آذرماه با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.
مطالب مرتبط

یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ
یادداشت جهانشیر یاراحمدی

«نمایشخانه» و چند نکته برای تاریخ

ایران تئاتر-جهانشیر یاراحمدی:کرونا، در آغاز ظهورش‌، خیلی زود درها را به روی انسان‌ها بست. برای مردمی که سخت‌ترین کار دنیا برایشان «در خانه ماندن» است، باید کاری می‌کردیم. «ایده ای» از بندری در مرکز جهان شکل گرفت و خیلی زود فراخوان شد برای ایران زمین؛ و شگفت که ایده به سرعت ...

|

کارنامه تئاتر اهرم در سال 98؛

همکاری در برگزاری مجالس تعزیه خوانی و آموزش
کارنامه تئاتر اهرم در سال 98؛

همکاری در برگزاری مجالس تعزیه خوانی و آموزش

تلاش هنرمندان تئاتر بوشهر در راستای رشد و اعتلای هنر فاخر نمایش در طول سالیان متمادی، همواره مبتنی بر عشق به تئاتر و شاید به همین جهت بوده است که تئاتر در استان بوشهر با وجود فراز و نشیب‌هایی فراوانی که از سر گذرانده، هیچگاه از تکاپو نیفتاده و در صحنه‌های ملی و بین‌المللی ...

|

 از سوی هیئت داوران؛

برگزیدگان نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس معرفی شدند
 از سوی هیئت داوران؛

برگزیدگان نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس معرفی شدند

هیئت داوران نهمین جشنواره تئاتر نگین خلیج فارس متشکل از: مهران امام‌بخش، جهانشیر یاراحمدی و رضا بهارلو، برگزیدگان این دوره از جشنواره را که به‌صورت مجازی برگرار شد، معرفی کردند.

|

یادواره‌ای برای مرحوم علی غلامی؛

 جشنواره تئاتر پارس جنوبی مجازی برگزار می‌شود
یادواره‌ای برای مرحوم علی غلامی؛

 جشنواره تئاتر پارس جنوبی مجازی برگزار می‌شود

نهمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر نگین خلیج فارس با حضور گروه‌های تئاتری از استان‌های بوشهر، هرمزگان، فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، ششم تا دهم اردیبهشت‌ماه جاری به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

|

نظرات کاربران