در حال بارگذاری ...
علی‌اصغر کاراندیش در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

فرهنگ نیاز اساسی جامعه امروز است

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان گفت: فرهنگ نیاز اساسی جامعه امروز است و نیاز به توجه ویژه دارد.

به گزارش روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، علی‌اصغر کاراندیش در آیین اختتامیه این جشنواره بابیان اینکه جشنواره با دورهمی و همراهی بزرگسال و کودکان برگزار می‌شود، اظهار کرد: به‌واسطه حضور 6 ساله در معاونت و جلسات متعددی که با اهالی فرهنگ و هنر در استان‌های سراسر کشور داشته‌ام به نتایجی رسیده‌ام که حاصل آن کتابی سه‌جلدی خواهد شد.
وی مهم‌ترین نیاز امروز جامعه هنری را آموزش دانست و تصریح کرد: باید به کسانی که در شهرهای مختلف کشور زندگی می‌کنند و استعداد دارند پرداخته شود و آموزش نیاز اساسی آن‌ها است.
کاراندیش بیان کرد: تا فرهنگ جامعه ارتقا نیابد تمام تلاش‌های ما در حوزه‌های سیاسی اجتماعی و عمرانی به نتیجه نمی‌رسد.
وی بابیان اینکه فرهنگ در جامعه امروز مظلوم است، افزود: فرهنگ نیاز به توجه دارد و من از تمامی مسئولین دولتی و مجلس می‌خواهیم که به توسعه پایدار فرهنگ جامعه و اعتلای آن کمک کنند چراکه این حوزه حیاتی امروز مغفول مانده است.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، امروز 21 آبان ماه با برگزاری آیین اختتامیه در همدان به کار خود پایان می‌دهد.

اخبار مراسم اختتامیه در حال تکمیل است و گزارش های مشروح این بخش به تدریج منتشر می‌شود.
مطالب مرتبط

اطلاعیه شماره ۴ اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره دو جشنواره مهم سال

برگزاری جشنواره‌های تئاتر کودک همدان و خیابانی مریوان امکان پذیر نیست
اطلاعیه شماره ۴ اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره دو جشنواره مهم سال

برگزاری جشنواره‌های تئاتر کودک همدان و خیابانی مریوان امکان پذیر نیست

اداره‌کل هنرهای نمایشی با استناد به دلایل و شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا و پس از مشورت با نهادهای مربوطه از جمله ستاد ملی مبارزه با کرونا، برنامه‌ای جهت حمایت از برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان و خیابانی مریوان به شکل سال‌های گذشته ندارد.

|

نظرات کاربران