در حال بارگذاری ...
 • در کارگاه تولید نمایش عروسکی میدانی مطرح شد

  جشنواره نمایش عروسکی،‌ تئاتر یزد را رونق می‌دهد

  یکی از برنامه‌های جنبی نخستین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی یزد، برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و آموزشی در زمینه نمایش عروسکی است.میثم یوسفی کارگردان و بازیگری است که از سال ۷۶ تا کنون در زمینه تولید نمایش های عروسکی فعالیت دارد و در این راستا، تجارب و کارنامه ارزشمندی دارد. وی در نخستین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی یزد، به عنوان مدرس کارگاه های آموزشی حضور یافته و کارگاه تولید نمایش عروسکی میدانی را در ۲ نوبت ۴ روزه با حضور جوانان و هنرمندان علاقمند به فعالیت در این شاخه از هنرهای نمایشی برگزار کرده است.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از ستاد خبری جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی یزد؛ در گفت و گوی کوتاهی که با میثم یوسفی انجام شد، وی با بیان اینکه در آغاز دوره، افراد حضور یافته در کارگاه محک زده شدند و با گفتگو و تمریناتی که داشتند سطح علمی و عملی آنها سنجیده شد، افزود: با این اقدام توانستیم افراد را در رده های آماتور، متوسط و عالی تقسیم کرده تا بتوانیم از آنان در ساخت نمایش عروسکی که قرار است در طول جشنواره اجرا شود، استفاده کنیم.

  وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی، تئوری های مرتبط به حوزه نمایش عروسکی آموزش داده شد تا کسانی که تجربه کاری نداشتند و صرفا علاقمند به این حوزه بودند نیز بتوانند از این کارگاه ها بهره ببرند تا بتوانند با اندوخته مناسب وارد این عرصه شوند.

  یوسفی با بیان اینکه جغرافیای یزد بستر مناسبی برای پرورش هنر نمایش عروسکی است، افزود: در حال حاضر یزد نسبت به شماری از استان های کشور، بهتر و با بعضی از استان ها، در حوزه نمایش عروسکی هم طراز است.

  این مدرس تئاتر در بخش دیگری از سخنانش گفت: امیدوارم برگزاری این جشنواره بستری برای گشایش نور امید و شادی در دل مردم یزد، چه کودک و چه بزرگسال باشد و با همراهی مسئولین شهر، این حرکت، پیگیر و پرفروغ به کار خود ادامه دهد.

  میثم یوسفی در پایان گفت: بی گمان، این جشنواره رویداد بسیار خوبی است که می تواند بر بار علمی و آموزشی هنرمندان یزد زیبای  و اسم و رسم تئاتر یزد را رونق دهد.

  گفتنی است، نخستین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی یزد، از ۹ تا ۱۲ اسفندماه ۹۸ در سطح شهر و نیز سالن های نمایش یزد برگزار می شود.
  مطالب مرتبط

  گفتگو با میثم یوسفی به بهانه برگزاری جشنواره تئاتر آئینی و سنتی

وظیفه هنرمند توجه و اهتمام به افزایش کیفیت اثر است
  گفتگو با میثم یوسفی به بهانه برگزاری جشنواره تئاتر آئینی و سنتی

  وظیفه هنرمند توجه و اهتمام به افزایش کیفیت اثر است

  ایران‌تئاتر: میثم یوسفی جزء نسل میانه هنرمندان دغدغه مند تئاتر سنتی ایرانی است که از سال 74 با همکاری در موسسه نقش به مدیریت بهرام شاه‌محمدلو به طور جدی فعالیت کاری خود را شروع کرده و در این سه دهه در آثار زیادی را به عنوان کارگردان و یا به عنوان بازیگر در تئاتر سنتی حضور داشته ...

  |

  نگاهی به نمایش هدیه اسرار آمیز میثم یوسفی:

وقتی نویسنده و کارگردان دنیای کودک را می شناسند
  نگاهی به نمایش هدیه اسرار آمیز میثم یوسفی:

  وقتی نویسنده و کارگردان دنیای کودک را می شناسند

  ایران تئاتر- علی رحیمی: اجرای نمایش هدیه اسرار آمیز نشان داد که بهره مندی از یک تیم متفکر، متخصص، با تجربه و خوش ذوق می تواند راهکار مناسبی برای تعلیم و تربیت قشری باشد که جامعه همواره دغدغه تعلیم و تربیت آنها را داشته و دارد.

  |

  میثم یوسفی کارگردان نمایش هدیه اسرار آمیزبه ایران تئاتر گفت :

اسطوره ها دست مایه خوبی برای آموزش فرهنگ ایرانی به کودکان هستند
  میثم یوسفی کارگردان نمایش هدیه اسرار آمیزبه ایران تئاتر گفت :

  اسطوره ها دست مایه خوبی برای آموزش فرهنگ ایرانی به کودکان هستند

  ایران تئاتر :میثم یوسفی کارگردان نمایش هدیه اسرار آمیز در گفت و گو با ایران تئاتر از نقش بسزای اسطوره ها در آموزش فرهنگ ایرانی، و افزایش قوه تخیل کودکان سخن گفت.

  |

  نظرات کاربران