در حال بارگذاری ...
عباس اقسامی در گفت‌وگو با ایران تئاتر مطرح کرد:

تعامل اداره‌کل با وزارت ارتباطات یکی از نقاط عطف فجر39 است
کرونا باعث شد از ظرفیت‌هایمان شناخت بهتری پیدا کنیم

اقسامی گفت:با تعامل اداره کل هنرهای نمایشی با وزارت ارتباطات تلاش شده تغییرات جشنواره در بحث استفاده از فضای اینترنت آنلاین به صورت مطلوبی انجام شود.

عباس اقسامی نویسنده وکارگردان با سابقه تئاتر که در دوره سی و نهم برگزاری جشنواره تئاتر فجر در بخش انتخاب آثار غیر رقابتی نمایش‌های صحنه‌ای حضور دارد در گفت‌وگو با ایران تئاتر درباره ویژگی‌های برگزاری امسال جشنواره گفت: شیوع کرونا شرایط نه چندان مناسبی را فراهم کرده است و ضمن وارد کردن خسارت مادی و بیکاری اهالی تئاتر باعث شد تعدادی از بزرگان تئاتر را هم از دست بدهیم. کرونا در عین حال مثل یک کاتالیزور عمل کرد و باعث شد به فکر تغییرات باشیم و وارد دوره جدیدی در تئاتر شده‌ایم. مدتی است در دنیا برای ایمن ماندن از کرونا به فکر استفاده گسترده از تکنولوژی و فضای مجازی افتاده‌اند.البته در کشور ما به لحاظ زیر ساخت‌های اینترنتی دچار مشکلات زیادی هستیم و این ضعف‌ها باعث شده که ارائه نمایش ها و رویدادها در فضای مجازی با چالش مواجه باشد.

وی در بخش دگر سخنانش با اشاره به تلاش های موثر اداره کل هنرهای نمایشی در تعامل با وزارت ارتباطات افزود:در این زمینه و برای برگزاری بهتر رویدادهای جشنواره تئاتر فجر  اداره کل هنرهای نمایشی به توافقات خوبی با وزارت ارتباطات برای سرویس دهی بهتر فضای اینترنتی آنلاین رسیده است.در هر صورت کرونا بستری فراهم آورد تا ما شناخت درستی از ظرفیت‌هایمان در بخش‌های مختلف داشته باشیم.

اقسامی در باره تجربه داوری آثار از روی فیلم متذکر شد:در شرایط عادی هم در بیشتر موارد ما از روی دیدن فیلم نمایش‌ها داوری می‌کردیم و در این حوزه تفاوت زیادی شاهد نیستم.

این داور در باره ملاک‌هایش برای داوری نمایش‌ها تاکید کرد:مهم ترین ملاک بحث کیفیت آثار است و سایر مسائل در درجه بعدی اهمیت داوری قرار دارد. خوشبختانه تیم داوری برای انتخاب نمایش‌ها سلیقه‌ها و نظرات مشترک زیادی دارد.

عباس اقسامی بیش از یک دهه است که در حوزه بازیگری، کارگردانی و تدریس درتئاتر و سینما فعالیت می‌کند.وی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد کارگردانی است.این هنرمند تاکنون کارگردانی نمایش‌های «شکسپیر خون2003»، «شکسپیر عشق ۲۰۰۱»، «خرس»، «سفرنامه مرجان»، «سبز در ساحت سپید و ستاره» و بازی در نمایش‌های متعددی را برعهده داشته است.

 
مطالب مرتبط

ایران تئاتر در روزهای برگزاری جشنواره تئاتر استان‌ها  رقم زد؛

انتشار بیش از 750 عنوان مطلب با محوریت جشنواره تئاتر استان‌ها
ایران تئاتر در روزهای برگزاری جشنواره تئاتر استان‌ها رقم زد؛

انتشار بیش از 750 عنوان مطلب با محوریت جشنواره تئاتر استان‌ها

ایران تئاتر- امسال در حالی که به دلیل شرایط خاص ناشی از گسترش ویروس کرونا جشنواره های تئاتر استان ها همگی بدون حضور تماشاگر و در شرایطی ویژه ای برگزار شد، با این حال ایران تئاتر و پورتال های استانی ایران تئاتر بیش از 750 عنوان گزارش خبری، گفت‌وگوی خبری، گزارش تصویری، نقد تئاتر ...

|

با ارائه سازوکاری براساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی؛

ثبت‌نام اهالی رسانه برای جشنواره تئاتر فجر سه شنبه آغاز می شود
با ارائه سازوکاری براساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی؛

ثبت‌نام اهالی رسانه برای جشنواره تئاتر فجر سه شنبه آغاز می شود

با ارائه سازوکاری براساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مرحله ثبت نام اهالی رسانه برای تماشای آثار سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر از روز سه شنبه 30 دی(فردا) آغاز می شود و تا روز جمعه 3 بهمن ماه ادامه دارد.  

|

عضو هیئت انتخاب و داوری جشنواره تئاتر فجر:

تله تئاتر از عالی‌ترین انواع تولید تلویزیونی است
توقف تولید یک بخش مهم
عضو هیئت انتخاب و داوری جشنواره تئاتر فجر:

تله تئاتر از عالی‌ترین انواع تولید تلویزیونی است
توقف تولید یک بخش مهم

روزبه معصومی عضو هیئت انتخاب و داوری بخش تله تئاتر و گزارش‌های صحنه‌ای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر ضمن ارزیابی آثار رسیده به جشنواره تئاتر فجر، عنوان کرد که این آثار هرچند مهم هستند اما روند تولیدشان در تلویزیون متوقف شده است.

|

نظرات کاربران