در اختتامیه بیست و ششمین جشنواره رقم خورد
«کچل کفتر باز» و «افسانه ماردوش» پیشتاز جشنواره تئاتر کودک و نوجوان
در مراسم اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان که پیش از ظهر امروز در همدان برگزار شد ضمن تقدیر از رضا بابک برگزیدگان بخشهای مختلف جشنواره نیز اعلام شد. در این مراسم نمایش «کچل کفترباز» با ۹ عنوان و افسانه ماردوش با ۸ عنوان جایزه به ترتیب بیشترین جوایز را به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایران تئاتر فهرست برگزیدگان بخشهای مختلف بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان بهاینترتیب اعلام و به برگزیدگان هر بخش جوایزی اهدا شد.
برگزیدگان مرکز ملی استیژ ایران
هیئتداوران مرکز ملی استیژ ایران با انتشار بیانیهای، نمایشهای برگزیده بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان را اعلام کرد و نشان مرغک زرین مرکز ملی استیژ ایران نیز به رضا بابک هنرمند پیشکسوت تئاتر و تلویزیون اهدا شد.
در بیانیه هیئتداوران مرکز ملی اسیتژ ایران که در آیین اختتامیه جشنواره قرائت شد آمده است:
با توجه به تأکیدات همهساله مرکز استیژ جهانی نسبت به اشتراک گذاشتن تجربیات و تلاشهای کسانی که بهطور مستمر برای کودکان و نوجوانان نمایش تولید میکنند ضمن حفظ استقلال و شخصیت فرهنگی کودکان و نوجوانان ایرانی، داوران این دوره مرکز ایرانی اسیتژ برای انتخاب آثار بهتر به نکات زیر توجه کردهاند.
نوآوری و بدعت، وجود عناصر خلاقانه، توجه به مخاطبان از دیدگاه هنری و زمینههای فنی و تکنیکی نمایش ها
داوران این دوره مرکز ملی اسیتژ متشکل از زهرا صبری، امیرحسین عسگری و مریم کاظمی اعلام میدارند انتخاب نمایش ها ی بهتر در مقایسه باکیفیت مطلق نیست و از بین سی و دو نمایش منتخب نهایی بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان در چهاربخش خردسال، کودک، نوجوان و خیابانی، ارزیابی صورت گرفته است و ضمن احترام به همه گروههای شرکتکننده که به مرحله حضور، اجرا و داوری جشنواره رسیده اند برگزیدگان خود را اعلام میکنند.
هیئتداوران انتظار دارد مرکز ملی اسیتژ و کلیه متولیان ودست اندرکاران تئاتر کودک ونوجوان بتوانند در مسیروظیفه اصلی خویش که فراهم کردن تسهیلات اجراهای حرفه ای و بالا بردن ظرفیت های تولیدات مستمر اجرایی است حرکت کنند و انتخاب و اعلام نمایش ها؛ هر سال حرکت نمادینی برای یادآوری هدف اصلی باشد.
با سپاس فراوان
هیئتداوران مرکز ملی اسیتژ- 1398
زهرا صبری – امیرحسین عسگری- مریم کاظمی
بخش خردسال
تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و بیست و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "هرکی تو دنیا یک شکل و رنگی داره " به کارگردانی حامد ترابی به عنوان نمایش برگزیده، بخاطر طراحی میزانس و فضاسازی مناسب با موضوع و استفاده درست از ابزار.
لوح تقدیر و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "دامن خیال انگیز من " به کارگردانی بهناز مهدیخواه بخاطر ایجاد لحظات بدیع در فرم به منظور روایت درست قصه نمایش.
بخش کودک
لوح تقدیر و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "کچل کفتر باز "به کارگردانی آزاده انصاری بخاطر انضباط و انسجام گروه اجرایی و طراحی بستر مناسب برای رسیدن به هدف نهایی قصه نمایش.
بخش نوجوان
تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و بیست و پنج میلیون ریال به نمایش "به مرور زمان " به کارگردانی حسین اسدی به عنوان نمایش برگزیده بخاطر طراحی میزانسن و فضاسازی مناسب با موضوع و استفاده درست از ابزار.
لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "افسانه ماردوش " به کارگردانی محمد جهانپا بخاطرهدایت درست بازیگران در موقعیت های متفاوت و طراحی مناسب و کاربردی عروسک با توجه به قصه نمایش.
بخش خیابانی
تندیس اسیتژ، لوح تقدیر و مبلغ بیست و پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "یک چالش نه چندان کوچولو و خونه مادربزرگه " به کارگردانی نوراله لک به عنوان نمایش برگزیده بخاطر انتخاب و طراحی ویژه برای یک نمایش خیابانی مناسب موضوع ویژه نوجوانان و هدایت درست بازیگران.
لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش "وقتی که هفت سالم بود " به کارگردانی مهدی حبیبی بخاطر ایجاد تصاویر مناسب و موثر برای انتقال مفهوم به مخاطب.
برگزیدگان محیطزیستی
در ادامه نمایشهای برگزیده محیط زیستی در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی شدند.
نمایشهای "آینده مال بچههاست " به کارگردانی هیام احمدی از اصفهان و "نقل مبارک و آقای طبیعت " به کارگردانی پژمان شاهوردی از لرستان در بخش خیابانی، "هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره " به کارگردانی حامد ترابی از همدان در بخش خردسال و "هوشنگ لاکپشته " به کارگردانی الکا هدایت از تهران در بخش کودک به عنوان نمایشهای برگزیده در ارتباط با شعار " تئاتر، کودک، طبیعت " توسط اداره کل حفاظت از محیط زیست استان همدان تقدیر شدند.
برگزیدگان کانون تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر
همچنین کانون تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر برگزیدههای خود را به شرح زیر اعلام کرد:
در بخش نوجوان لوح تقدیر و تندیس به محمد جهانپا برای نمایش «افسانه ماردوش» از مشهد
در بخش کودک لوح تقدیر و جایزه نقدی به آزاده انصاری برای «کچل کفترباز»
در بخش خیابانی لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهدی حبیبی برای نمایش «وقتی که هفت سالم بود»
در بخش خردسال لوح تقدیر و جایزه نقدی به اکرم ابوالمعالی برای نمایش «پَر»
نمایشنامههای برگزیده
هیئتداوران بخش مسابقه نمایشنامهنویسی متشکل از منصور خلج، احمد بیگلریان و حمیدرضا نعیمی اسامی سه نمایشنامه برگزیده جشنواره بیست و ششم را اعلام کردند.
خلج، بیگلریان و نعیمی پیشتر با ارزیابی ۵۸ نمایشنامه متقاضی حضور در این بخش رقابتی، هفت نمایشنامه را به عنوان نامزد این بخش انتخاب و نام سه نمایشنامه برگزیده را اعلام کردند.
اسامی برگزیدگان بخش مسابقه نمایشنامهنویسی جشنواره بیست و ششم به شرح زیر است:
۱- «مومو و راز گنج میرمهنا» نوشته عقیل جماعتی از بوشهر (جزیره خارک)
۲- «ستارهکار» نوشته فروغ رستگار و سیروس زردشتی از همدان
۳- «عملیات نجات مدادرنگیها» نوشته حسین حسینزادهجهرمی از جهرم
برگزیدگان بخش خیابانی
در بخش دیگر این مراسم آرای هیئتداوران بخش خیابانی بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اعلام شد.
اسامی برگزیدگان این بخش به شرح زیر است:
طراحی فضا:
هئیت داوران در این بخش جوایز خود را به نمایشهای "وقتی من هفت سالم بود " و "اوکسی در جزیره بدنستان " به آقایان امیرحسین شفیعی و مهدی حبیبی و خانم نسا بخشی اعطا میکند.
برگزیده موسیقی:
هیئتداوران در این بخش جایزه خود را شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی به محمد نادری آهنگ ساز نمایش "یک چالش نه چندان کوچولو " اعطا میکند.
بازیگری زن:
هیئتداوران بدون اولویت جایزه خود را به "وقتی من هفت سالم بود "، "آینده مال بچههاست " و "یک چالش نه چندان کوچولو " به خانم ها نرگس خاک کار، هیام احمدی و زهرا پیرحاجی اعطا میکند.
تقدیر بازیگری مرد:
هیئتداوران در این بخش از بازیگران نمایشهای "مرغ، درخت، گل " و "کمودور " آقایان وحید حسن پور و احسان آزادجو بهطور مشترک تقدیر به عمل میآورد.
برگزیده بازیگری مرد
جایزه بازیگر برگزیده مرد شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای مصطفی کولویندی بازیگر نمایش "وقتی من هفت سالم بود " اعطا میشود.
کارگردانی:
هیئت داوان بدون اولویت جایزه این بخش را به همراه لوح تقدیر به کارگردانان نمایشهای "نقل مبارک آقای طبیعت "، "اوکسی در جزیره بدنستان " و "یک چالش نه چندان کوچولو " به پژمان شاوردی، نسا بخشی و نوراله لک اعطا میکند.
تقدیر طرح و ایده:
جایزه هیئتداوران در این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح نمایش "وقتی من هفت سالم بود " آقای مهدی حبیبی اعطا میشود.
برگزیده طرح و ایده:
هئیت داوران در این بخش جایزه خود را شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نمایش "یک چالش نه چندان کوچولو " آقای نوراله لک اعطا میکند.
هیئتداوران در بخش بازیگری کودک ضمن تقدیر از همه بازیگران از بازیگران کودک نمایشهای "اوکسی در جزیره بدنستان " و "نقل مبارک آقای طبیعت " با اعطای هدیه تقدیر میکند.
هئیت داوران جایزه ویژه شورای داوران را به خاطر بازیهای یکدست و روان و تأثیرگذار به نمایش "سفر جادویی " به کارگردانی روحالله سنایی و نمایش "یک چالش نه چندان کوچولو " به آقای نوراله لک اعطا میکند.
هیئتداوران بخش خیابانی بیست و یکمین جشنواره کودک و نوجوان محمد علی صادق حسنی، امیر مشهدی عباس وجواد انصافی بودند.
برگزیدگان بخش خردسال
اسامی برگزیدگان بخش خردسال جشنواره بیست و ششم اعلام شد که به شرح زیر است:
نامزدهای برگزیده کارگردانی:
۱. محمد محسنی از ساوه (کودک و پرنده)
۲. بهناز مهدی خواه از تهران (دنیای خیال انگیز من)
۳. حامد ترابی از همدان (هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره)
جایزه برگزیده به محمد محسنی برای نمایش کودک و پرنده از ساوه اهدا شد.
نامزدهای برگزیده متن نمایش:
۱. وحید خسروی از تهران (حیاط خانه ما)
۲. محمد محسنی از ساوه (کودک و پرنده)
۳. منوچهر اکبرلو از تهران (پَر)
جایزه برگزیده به منوچهر اکبرلو برای نمایشنامه پر از تهران اهدا شد.
نامزدهای برگزیده بازیگری مرد؛
۱. مصطفی کولیوندی از ساوه (کودک و پرنده)
۲. امیرحسین انصافی از تهران (حیاط خانه ما)
۳. حامد ترابی از همدان (هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره)
جایزه برگزیده به امیرحسین انصافی برای نمایش حیاط خانه ما از تهران اهدا شد.
نامزدهای برگزیده بازیگری زن:
۱. پگاه معصومی از همدان (مارمولک بد ادا)
۲. مبینا احرار از تهران (من یک نخود فرنگی متفاوتم)
۳. بهناز مهدی خواه از تهران (دنیای خیال انگیز من)
جایزه برگزیده به بهناز مهدی خواه برای نمایش دنیای خیال انگیز من از تهران اهدا شد.
نامزدهای برگزیده طراحی صحنه و عروسک:
۱. مهتاب حیدری و شکیبا مولوی برای نمایش من یک نخود فرنگی متفاوتم از تهران
۲. مهدی حبیبی برای نمایش کودک و پرنده از ساوه
۳. بهناز مهدی خواه و مریم غلامی برای نمایش دنیای خیال انگیز من از تهران
جایزه برگزیده به مهدی حبیبی برای نمایش کودک و پرنده از ساوه اهدا شد.
تقدیر ویژه از کودکان هنرمند نمایشهای بخش خردسال:
آراد ترابی برای نمایش هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره از همدان و هوراد حبیبی برای نمایش کودک و پرنده از ساوه
نامزدهای نمایش برگزیده:
۱. حیاط خانه ما از تهران به کارگردانی وحید خسروی
۲. هرکسی توی دنیا یه شکل و رنگی داره از همدان به کارگردانی حامد ترابی
۳. کودک و پرنده از ساوه به کارگردانی محمد محسنی
۴. دنیای خیال انگیز من از تهران به کارگردانی بهناز مهدی خواه
جایزه برگزیده به کودک و پرنده به کارگردانی آقای محمد محسنی از ساوه اهدا شد.
برگزیدگان بخش کودک
در ادامه آرای هیئتداوران بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به بخش کودک اعلام شد.
اسامی برگزیدگان در بخش کودک به شرح زیر است:
گریم و طراحی چهره
نامزدها:
1- قاسم بهراملو (نمکی و دیو الکی)
2-شهربانو نیسنی (مرد نون زنجبیلی)
3-محمد قبادی نژاد (خاله سوسکه)
طراح چهره برگزیده: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا میشود به طراح گریم و چهرهپردازی نمایش "مرد نون زنجبیلی " سرکار خانم شهربانو نیسنی.
موسیقی
نامزدها:
1- مجید شهبازی (نمکی و دیو الکی)
2-آذرنوش خدامی (هوشنگ لاکپشته)
3-رضا عباسی (بالتازار)
4-عبد آتشانی (کچل کفترباز)
5- حامد طاهری (مرد نون زنجیلی)
الف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می شود به آذرنوش خدامی، آهنگساز نمایش "هوشنگ لاکپشته "
ب) موسیقی برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عبد آتشانی آهنگساز نمایش "کچل کفترباز "
طراحی صحنه
نامزدها:
1- الکا هدایت (هوشنگ لاکپشته)
2-امید انصاری (بالتازار)
3-حامد زحمتکش (مبارک و قالیچه پرنده)
4-آویده سعادت پژوه (کچل کفترباز)
لف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا میشود به الکا هدایت طراح صحنه نمایش "هوشنگ لاکپشته "
ب) طراح برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا میشود به آویده سعادتپژوه طراح صحنه نمایش "کچل کفترباز "
4- طراحی لباس
نامزدها:
1-سعید باغبانی نیر (نمکی و دیو الکی)
2-مهناز کرمی (بالتازار)
3-مرضیه ایمانخانی (کچل کفترباز)
4-آیسا مالکی مقدم و مریم محمودی طراحان لباس نمایش "مرد نون زنجبیلی "
الف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا میشود به خانمها آیسا مالکی مقدم و مریم محمودی طراحان لباس نمایش "مرد نون زنجبیلی "
ب) طراح لباس برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپل افتخار و جایزه نقدی اهدا میشود به خانم مهناز کرمی، طراح لباس نمایش "بالتازار "
بازیگری زن
نامزدها:
1-الکا هدایت (هوشنگ لاکپشته)
2-سمیرا پاشایی (نمکی و دیو الکی)
3-مهرنوش شریعتی (کچل کفترباز)
4-مینووش رحیمیان (کچل کفترباز)
5-فاطمه عباسی (کچل کفترباز)
6-زهرا گرگ یراقی (خاله سوسکه)
7- هنگامه بهرامی (مرد نون زنجبیلی)
الف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا میشود به فاطمه عباسی، بازیگر نمایش "کچل کفترباز "
ب) بازیگر برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا میشود به مینووش رحیمیان، بازیگر نمایش "کچل کفترباز "
ج) جایزه ویژه:
هیئتداوران به اتفاق آرا به خاطر تسلط بر صحنه و یادآوری اصول پایهای فرهنگ نمایش دیدن و ارائه روایتی یکدست، با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از الکا هدایت بازیگر نمایش "هوشنگ لاکپشته " قدردانی به عمل میآورد.
بازیگری مرد
نامزدها:
1-سعید باغبانی نیر (نمکی و دیو الکی)
2- سعید مقداد کاووسی (بالتازار)
3-رسول قنبری (مبارک و قالیچه پرنده)
4- آراد ترابی (بالتازار)
5-محمد عمرانی (مرد نون زنجیلی)
لف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا میشود به محمد عمرانی بازیگر نمایش "مرد نون زنجبیلی "
ب) بازیگر برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا میشود به سعید باغبانی نیر بازیگر نمایش "نمکی و دیو الکی "
ج) جایزه ویژه:
هیئتداوران به اتفاق آرا به خاطر بازی روان، شیرین و سرشار از اعتماد به نفس با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از آراد ترابی بازیگر خردسال نمایش "بالتازار " قدردانی به عمل میآورد.
نمایشنامه نویسی:
نامزدها:
1- محمدحسن شایان (نمکی و دیو الکی)
2- سپیده فلاح فر (هوشنگ لاکپشته)
3- محسن پورقاسمی (بالتازار)
4- امیر شیخ جبلی (خاله سوسکه)
5-نسرین خنجری (کچل کفترباز)
لف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا میشود به نسرین خنجری نویسنده نمایشنامه "کچل کفترباز "
ب) نمایشنامه نویس برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا میشود به سپیده فلاحفر نویسنده نمایشنامه "هوشنگ لاکپشته "
کارگردانی:
نامزدها:
1-ندا بداغی (مرد نون زنجبیلی)
2-الکا هدایت (هوشنگ لاکپشته)
3-محسن پور قاسمی (بالتازار)
4-آزاده انصاری (کچل کفترباز)
الف) تقدیر:
جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا میشود به محسن پورقاسمی کارگردان نمایش "بالتازار "
ب) کارگردان برگزیده:
جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا میشود به خانم آزاده انصاری کارگردان نمایش " کچل کفترباز "
نمایش برگزیده:
هیئتداوران با آرزوی گزینش و تولید نمایشهای خلاقتر و دارای سطح کیفی برتر برای جشنوارههای آینده، با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از نمایش "کچل کفترباز " به کارگردانی سرکار خانم آزاده انصاری به عنوان نمایش برگزیده بخش کودک بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان قدردانی به عمل میآورد.
هئیت داوران بخش کودک بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان دکتر قطبالدین صادقی، مجتبی مهدی و بهرام دوست قرین بودند.
برگزیدگان بخش نوجوان
اسامی برگزیدگان بخش نوجوان جشنواره بیست و ششم اعلام شد که به شرح زیر است:
نامزدهای بخش گریم به ترتیب:
1- سهیلا جوادی از نمایش "عموی عجیب بزرگ کوچیک من "
2- لیلا پریشان و آقای حسین تبریزی از نمایش "پر پر سیمرغ پر "
3- امیرحسین غفاری از نمایش "افسانه ماردوش "
جایزه برگزیده به طراحان گریم نمایش "پرپر سیمرغ پر " خانم لیلا پریشان و آقای حسین تبریزی اهدا میشود.
نامزدهای بخش موسیقی:
1- فرید نوایی از نمایش "پرپر سیمرغ پر "
2- مهدی فتحی از نمایش "افسانه بایبری "
3- احمد جعفری و علی خاتمی از نمایش "رؤیای کودکانه "
4- امیر و آرش بیات از نمایش "افسانه ماردوش "
در این بخش از آقایان امیر و آرش بیات از نمایش "افسانه ماردوش " تقدیر شد.
جایزه برگزیده در بخش موسیقی به آقایان احمد جعفری و علی خاتمی از نمایش "رویای کودکانه " اهدا شد.
نامزدهای بخش طراحی صحنه:
1- سهیلا جوادی از نمایش "عموی عجیب بزرگ کوچیکه من "
2- مهدی شرفی از نمایش "افسانه ماردوش "
3- رضا روان از نمایش "افسانه بایبری "
4- سینا ییلاقی از نمایش "پر پر سیمرغ پر "
در این بخش از آقای رضا روان طراح صحنه نمایش افسانه بایبری تقدیر شد.
جایزه برگزیده در بخش طراحی صحنه به آقای مهدی شرفی برای طراحی صحنه نمایش "افسانه ماردوش " اهدا شد.
نامزدهای بخش طراحی لباس:
1- رضا عبدالعلی زاده و خانم پریسا قاسمی از نمایش "پر پر سیمرغ پر "
2- سهیلا جوادی از نمایش "عموی عجیب بزرگ کوچیک من "
3- خانم محبوبه سلطانی از نمایش "افسانه ماردوش."
4- خانم نرگس زهرا از نمایش "افسانه بایبری "
در این بخش از نرگس زهرا در نمایش "افسانه بایبری " تقدیر شد.
جایزه برگزیده در بخش طراحی لباس به آقای رضا عبدالعلی زاده و خانم پریسا قاسمی از نمایش "پرپر سیمرغ پر " اهدا شد.
نامزدهای بازیگری زن:
1- بازیگر نقش عمه جان از نمایش "عموی عجیب بزرگ کوچیک من "
2- خانم لیلی حسینی از نمایش "پرپر سیمرغ پر "
3- خانم نیلوفر سیاری از نمایش "رؤیای کودکانه "
در این بخش از پرستش سلطانی از نمایش "افسانه ماردوش " تقدیر شد.
جایزه برگزیده به نیلوفر سیاری از نمایش "رویای کودکانه " اهدا شد.
نامزدهای بازیگری مرد:
1- آقای جلال کریم زاده از نمایش "افسانه ماردوش "
2- آقای محسن قصری از نمایش "پر پر سیمرغ پر "
4- آقای فرامرز غلامیان از نمایش "بینگ بنگ "
5- آقای شهرام صمدی نیا از نمایش "افسانه بایبری "
در این بخش از محسن قصری از نمایش پر پر سیمرغ پر تقدیر شد.
جایزه برگزیده مشترکاً به آقایان جلال کریم زاده از نمایش "افسانه ماردوش " و شهرام صمدینیا از نمایش "افسانه بایبری " اهدا شد.
نامزدهای کارگردانی:
1- رضا عبدالعلی زاده کارگردان نمایش "پر پر سیمرغ پر "
2- محمد جهانپا کارگردان نمایش "افسانه ماردوش "
3- رضا روان کارگردان نمایش "افسانه بایبری "
4- سیروس سپهری کارگردان نمایش "رؤیای کودکانه "
در این بخش از سیروس سپهری کارگردان نمایش "رؤیای کودکانه " تقدیر شد.
جایزه برگزیده به محمد جهانپا کارگردان نمایش "افسانه ماردوش " اهدا شد.
نامزد های متن:
1- گیتا داوودی نویسنده نمایشنامه "عموی عجیب بزرگ کوچیک من "
2- منوچهر اکبرلو نویسنده نمایشنامه "افسانه ماردوش "
3- بهرام جلالی پور نویسنده نمایش نامه "پرپر سیمرغ پر "
4- سیروس سپهری نویسنده نمایش نامه "رویای کودکانه "
در این بخش از آقای منوچهر اکبرلو نویسنده نمایشنامه "افسانه ماردوش " تقدیر شد.
جایزه برگزیده به سیروس سپهری نویسنده نمایشنامه "رویای کودکانه " اهدا شد.
همچنین جایزه ویژه شورای داوران بخش نوجوان این جشنواره تعلق می گیرد به نمایش به مرور زمان از شهرستان خارک.
داوران این بخش، هما جدی کار، داوود کیانیان و حسین صفی بودند.
جوایز مردمی
در بخش کودک: «مزه دروغ تلخه» به کارگردانی سمیرا یزدانپژوه از استان البرز
در بخش نوجوان: «افسانه ماردوش» به کارگردانی محمد جهانپا از شهر مشهد