سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

بخش دبیر جشنواره

نادر برهانی مرند

بخش شورای سیاستگذاری جشنواره

شهرام کرمی - حسین مسافرآستانه - سیدمحمد مجتبی حسینی

بخش ستاد برگزاری جشنواره

خیام وقار کاشانی - محمدمهدی بهداروند - علی عابدی - سامان خلیلیان - وحید لک - مهدی حاجیان - مهرداد رایانی مخصوص - جلال تجنگی - شاهین علوی - محسن حسن زاده - مژگان وکیلی - علی اصغر دشتی - داور نمینی - محمدرضا الوند - امین رهبر - حسن جودکی - حسین طاهربخش - سیامک زمردی مطلق - لیلا مینائی - محمدرضا عمرانی - حمید نیلی - جواد مستخدمی - سیدوحید فخر موسوی

بخش مسابقه عکاسی تئاتر

اول :

کیارش مسیبی برای نمایش لولتیا نسخه 12

دوم :

مریم قهرمانی زاده برای نمایش شهر ما

سوم :

علی ‌اصغر اظهاری خوش کار برای نمایش گورخواب ها

تقدیر :

مرجانه حسین پور برای نمایش آی راک

مهدی مصباحی برای نمایش عشق جلاد

بخش مسابقه پوستر

اول :

مریم برادران برای نمایش کنتر باس

دوم :

مهدی رایگانی برای نمایش به وقت پازولینی

سوم :

مهدی دوایی برای نمایش تالار 448

بخش مسابقه اقلام تبلیغاتی

اول :

محمدباقر کشاورز کرمانی برای نمایش برف

دوم :

ایمان ارضی برای نمایش شاه کشی

سوم :

پیام قربانی - سهیل دانش اشراقی برای نمایش قحطی زدگان

تقدیر :

مصطفی قاهری

سجاد انتظار مهدی برای نمایش خانواده محترم اردکانی

بخش نمایش های رادیویی (افکتور)

برگزیده :

نرگس موسی پور برای نمایش عروس فراه

بخش نمایش های رادیویی (تهیه کننده)

برگزیده :

امیرهوشنگ کریم نیا برای نمایش آهسته با گل سرخ

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر مرد)

برگزیده :

بهرام سروری نژاد برای نمایش رهایی در بند

بخش نمایش های رادیویی (بازیگر زن)

برگزیده :

ام البنین کوهستانی برای نمایش گروهبان

بخش نمایش های رادیویی (نویسنده)

برگزیده :

سمیه محسنی نیک برای نمایش گروهبان

بخش نمایش های رادیویی (کارگردان)

برگزیده :

حمیدرضا سلحشور برای نمایش گروهبان

تقدیر :

داریوش شهبازی برای نمایش کسوف

بخش نمایش های رادیویی (بهترین اثر)

برگزیده :

شیرین سپهراد برای نمایش آهسته با گل سرخ

بخش نمایشنامه نویسی

محمدحسین معارف برای نمایش نقاشی اشر

علی حاتمی نژاد برای نمایش ورشو

مرضیه شاه‌ دادی برای نمایش ابراهیم

مهدی افشار قهرمانی برای نمایش راهبان مجسمه‌ های گچی

رسول مهاجر برای نمایش پناه­جویان

مجید بخششیان ‌تیماجی برای نمایش بمب‌ های دست نویس

محمدصادق گلچین عارفی برای نمایش سیزیف

اول :

محمدصادق گلچین عارفی برای نمایش سی زیف

دوم :

مرضیه شاه دادی برای نمایش ابراهیم

سوم :

مهدی افشار قهرمانی برای نمایش راهبان مجسمه گچی

بخش به علاوه فجر

تقدیر :

محمد متین اوجانی برای نمایش رهایی از شائولین

مهدی کیهان نژاد - فردین افشار فر برای نمایش مانداب

فرانک فروتن برای نمایش مثل خاراندن زخم بعد از خوب شدن

بخش تئاتر خیابانی (موسیقی)

برگزیده :

امیرمحمد انصافی - احمد صمیمی برای نمایش دست...کاری

بخش تئاتر خیابانی (فضاسازی)

برگزیده :

سمیه مهری برای نمایش سیرک

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر مرد)

برگزیده :

سامان شکیبا برای نمایش سیرک

بخش تئاتر خیابانی (بازیگر زن)

برگزیده :

مرجان آقانوری برای نمایش میمون کشی

بخش تئاتر خیابانی (طرح و ایده)

برگزیده :

رضا بهرامی - مارال ایزدبخش برای نمایش قهرمان کیست؟

بخش تئاتر خیابانی (کارگردانی)

برگزیده :

سمیه مهری برای نمایش سیرک

بخش جایزه بزرگ جشنواره (تئاتر خیابانی)

برگزیده :

سمیه مهری برای نمایش سیرک

بخش جایزه ویژه هیات داوران (تئاتر خیابانی)

برگزیده :

مارال ایزدبخش برای نمایش قهرمان کیست؟

بخش مسابقه (طراحی حرکت)

برگزیده :

مجتبی رستمی فر برای نمایش همه فرزندان مکبث

بخش مسابقه (طراحی لباس)

برگزیده :

مقدی شا میریان برای نمایش مارلون براندو

تقدیر :

سارا حسین پور برای نمایش همه فرزندان مکبث

بخش مسابقه (طراحی نور)

برگزیده :

ایمان نخلستانی برای نمایش همه فرزندان مکبث

تقدیر :

رضا خضرایی برای نمایش کریملوژی

بخش مسابقه (طراحی صدا و آرایه های صوتی)

برگزیده :

علیرضا اکبریان برای نمایش بیگانه در خانه

تقدیر :

آرمین خیردان برای نمایش شاه ماهی

بخش مسابقه (طراحی گریم)

برگزیده :

فاطیما حزباوی برای نمایش همه فرزندان مکبث

تقدیر :

ماریا حاجیها برای نمایش کریملوژی

بخش مسابقه (موسیقی و ساخت موسیقی)

برگزیده :

بهفر کایدی برای نمایش همه فرزندان مکبث

تقدیر :

فرشاد دهنوی برای نمایش مارلون براندو

بخش مسابقه (طراحی صحنه)

برگزیده :

مجتبی رستمی فر برای نمایش همه فرزندان مکبث

تقدیر :

روحان امامی برای نمایش شاه ماهی

بخش مسابقه (بازیگری زن)

برگزیده :

رومینا مومنی برای نمایش بیگانه در خانه

تقدیر :

آرزو عبدالهی برای نمایش باق وحش

یلدا عباسی برای نمایش مارلون براندو

بخش مسابقه (بازیگری مرد)

برگزیده :

امیر جدیدی برای نمایش شاه ماهی

تقدیر :

علی شادمان برای نمایش شاه ماهی

مجید رحمتی برای نمایش کریملوژی

بخش جایزه ویژه هیأت داوران

برگزیده :

مهسا غفوریان برای نمایش ژنتیک

نوید محمدزاده برای نمایش بیگانه در خانه

بخش مسابقه (نمایشنامه‌نویسی)

برگزیده :

سیدمحمد مساوات برای نمایش بیگانه در خانه

تقدیر :

رضا بهاروند - احمد سلگی برای نمایش شاه ماهی

عماد الدین رجب لو برای نمایش متساوی الساقین

بخش مسابقه (کارگردانی)

برگزیده :

سیدمحمد مساوات برای نمایش بیگانه در خانه

تقدیر :

مجتبی رستمی فر برای نمایش همه فرزندان مکبث

رضا بهاروند برای نمایش شاه ماهی

بخش جایزه بزرگ جشنواره

برگزیده :

سیدمحمد مساوات برای نمایش بیگانه در خانه

بخش بزرگداشت های جشنواره

کریم اکبری مبارکه - آندرانیک خچومیان - حسین عاطفی - مهدی لزیری

بخش صحنه ای - مسابقه

افشین زمانی برای نمایش شازده احتجاب

آژمان بیژنی‌ نسب برای نمایش ننه مده آ

مجتبی رستمی‌ فر برای نمایش همه‌ فرزندان مکبث

عمادالدین رجبلو برای نمایش متساوی الساقین

ابوالفضل بلغندر برای نمایش مهندس واشینگ کلوز

مهران رنجبر برای نمایش مارلون براندو

رضا بهرامی برای نمایش کریمولوژی

ﻣﻬﺮداد ﻋﻠﯽ ﭘﻮر برای نمایش ﺻﺪﻣﯿﻦ ﺳﺎﻟﮕﺮد ﻓﺘﺢ ﮔﺮﯾﻪ

رضا بهاروند برای نمایش شاه ماهی

پرنیا شمس برای نمایش است

فراز مهدیان‌ دهکردی برای نمایش باق وحش

سیدمحمد مساوات برای نمایش بیگانه در خانه

رضا گشتاسب برای نمایش چند روایت نامعتبر از آنچه نمی دیدیم

ابراهیم پشت‌ کوهی برای نمایش تنها خرچنگ خانگی لای ملافه ‌ها خانه می‌ کند اتللو

سیدقاسم حسینی برای نمایش در دهانم حرف بزن

رضا کرمی زاده برای نمایش دست‌ هایت کو مم ‌حسن

مهسا غفوریان برای نمایش ژنتیک

کامران جباری برای نمایش رسن های گور

جواد خاکسار حقانی برای نمایش وطن و تن

لیلی عاج برای نمایش کمیته نان

سعید محسنی برای نمایش کُلاغ ها

امین بهرامی برای نمایش قزلحصار

بخش صحنه ای - غیررقابتی

حسین مسافرآستانه برای نمایش برگشتن

ساشا کشوادی برای نمایش واگیر ندارد

اصغر نوری برای نمایش ستاره شناس

محمد قاسمی برای نمایش سرزمین پدری

مهدی تقی زاده برای نمایش جایی برای هیچکس

امیر کلهری پور برای نمایش خوابگرد‌ها

حمید ابراهیمی برای نمایش پشت دیوار عمارت

سعید نجفیان برای نمایش زندگی با طعم خردل

نوشین تبریزی برای نمایش تالاب هشیلان

سینا شفیعی برای نمایش اسماعیل

علی فتوحی برای نمایش باغ آلبالو

کوروش سلیمانی برای نمایش سکوت سفید

جواد صداقت برای نمایش کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین

شبنم یوسفی برای نمایش مده آ

بخش دیگر گونه های اجرایی

میلاد جباری مولانا برای نمایش کمیته مشترک

علیرضا ایزدی برای نمایش صدایا

علی کاظمی برای نمایش اکسیر

وحید رهجو برای نمایش راهرو

بخش رادیو تئاتر

بهرام ابراهیمی برای نمایش سردار عشق

مهدی طهماسبی برای نمایش رهایی در بند

مجید حمزانلوئی مقدم برای نمایش تورغه

مریم جمالی پور برای نمایش از ورشو تا تهران

پیمان قریب‌ پناه برای نمایش عروس فراه

بهرام نوری برای نمایش کادوی تولد

داریوش شهبازی برای نمایش کسوف

مجید محمدی برای نمایش وارشی شو (شب بارانی)

حمیدرضا سلحشور برای نمایش گروهبان

شیرین سپهراد برای نمایش آهسته با گل سرخ

شاهد مجتهد زاده اردبیلی برای نمایش آخمـاز

بخش نمایش های خیابانی و محیطی

سعید بادینی برای نمایش گل پری

حمیدرضا اردلان برای نمایش تنها یک زمین داریم

حسنا قبادی برای نمایش چیز میز

افشین خدری برای نمایش زنی اینجا نمانده

مهدی ضیائیان برای نمایش دست...کاری

جلال حسنوند برای نمایش خردل لای نون

علی محمد رادمنش برای نمایش هم نفس

سعید خیرالهی برای نمایش میمون کشی

مصطفی کولیوندی برای نمایش بل 214

مرتضی اسدی مرام برای نمایش کاروان چوبی

مجتبی خلیلی برای نمایش مم مم شو

نساء سلیمانی برای نمایش مین

امیر امینی برای نمایش شال برون

نجمه مهرابی خوزانی برای نمایش صد سال به این سال ها

مارال ایزدبخش برای نمایش قهرمان کیست؟

سمیه مهری برای نمایش سیرک

سوران حسینی برای نمایش سانتیمتر

احمد نیک قلب برای نمایش سایلنت

پژمان شاهوردی برای نمایش سرباز

سیدپویا امامی برای نمایش سردار پرچمدار

مهدی صالحیار برای نمایش زینب پاشا

بخش هیات انتخاب آثار خیابانی

محمودرضا رحیمی - ایوب آقاخانی - پیام عزیزی

بخش هیات داوری بخش خیابانی

حسین مسافرآستانه - مجید صالحی - علیرضا استادی

بخش مدیر بخش نمایش های خیابانی و محیطی

سامان خلیلیان

بخش مدیر مسابقه و نمایشگاه پوستر و سایر اقلام تبلیغاتی

ابراهیم حسینی

بخش مدیر دیگرگونه های اجرایی

علی اصغر دشتی

بخش مدیریت به علاوه فجر

خیام وقار کاشانی

بخش مدیر کارگاه‌های آموزشی

میلاد نیک آبادی

بخش هیات داوران به علاوه فجر

سپیده نظری پور - محمدمحسن علیخانی - رحمان سیفی آزاد

بخش هیات داوران سایر اقلام تبلیغاتی

بهراد جوانبخت - مازیار تهرانی - قباد شیوا

بخش هیات داوران مسابقه پوستر

اشکان قازانچائی - ابراهیم حقیقی - آرش تنهایی

بخش هیات داوران مسابقه و نمایشگاه عکس

محمود کلاری - آتیلا پسیانی - سیف ‌الله صمدیان

بخش هیات داوری دیگرگونه ‌های اجرایی

حمید پورآذری - نسیم احمدپور - نرگس هاشم ‌پور

بخش هیات انتخاب رادیو‌ تئاتر

میرطاهر مظلومی - فریبا متخصص - جهانشاه آل محمود

بخش هیات داوران رادیو تئاتر

بهرام ابراهیمی - ایوب آقاخانی - فریدون محرابی

بخش هیات انتخاب مسابقه نمایش ‌های صحنه ‌ای

پیام دهکردی - شهرام زرگر - رضا گوران

بخش هیات داوران مسابقه آثار صحنه ای

مسعود دلخواه - رضا مهدی زاده - کیومرث مرادی