در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • اتابک نادری:

  مجید واحدیزاده در مورد تئاتر و زندگی خیلی حرف ها برای گفتن داشت

  مسئول اموراستان های اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در مراسم اولین سالگرد فوت مجید واحدیزادعه با اعلام اینکه، زنده یاد واحدیزاده در اعتلای تئاتر اردبیل در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نقشی ویژه و برجسته داشت، گفت: مجید واحدیزاده در مورد تئاتر و زندگی، خیلی حرف ها برای گفتن داشت.

  به گزارش ایران تئاتر از اردبیل، اتابک نادری، مسئول اموراستان های اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در مراسم بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت زنده یاد مجید واحدیزاده که با عنوان آیین پاسداشت فروغ تئاتر اردبیل و با حضور جمعی از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر،اقشار مختلف مردم، مسئولین استان و خانواده آن هنرمند فقید، در تالار شمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل برگزار شد، گفت: مجید در صحنه است، همچنانکه کارهایش و خاطره هایش ماندگار است، افزود: باور هجرت این هنرمند سخت است.

  اتابک نادری با بیان اینکه مرگ، یک نشانه و تلنگر است تا قدر زندگی را بدانیم، اظهار داشت: مجید، زندگیش را وقف تئاتر کرده بود.

  وی با اعلام اینکه تئاتر و حرکت های این هنرمند توانمند اردبیلی، متعالی بخش بود، گفت: این چهره دوست داشتنی تئاتر اردبیل، محبوبیت ویژه ای در بین هنرمندان تئاتر کشور داشت.

  مسئول امور استان های اداره کل هنرهای نمایشی با اشاره به آثار تولید شده توسط این هنرمند اردبیلی، حضور تحسین برانگیز در دوره های مختلف جشنواره بین المللی تئاتر فجر، حضور در کشورهای آلمان، آذربایجان و گرجستان و دریافت جوایز ارزشمند جشنواره های مختلف تئاتری را از مهم ترین رهاوردهای مجید واحدیزاده برای تئاتر اردبیل برشمرد و گفت: مجید واحدیزاده، نام اردبیل و تئاتر این استان  را در داخل و خارج از کشور به شایستگی زنده کرد.

  وی با اعلام اینکه زنده یاد واحدیزاده  در آثارش، از فضای اکسپرسیونیستی به یک فضای سورئالیستی حرکت کرده است، افزود: مجید واحدیزاده، علمدار تئاتر اردبیل در مجامع بین المللی بود.

  سید ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل هم در این مراسم با اشاره به تاثیرات زنده یاد مجید واحدیزاده در تئاتر اردبیل، از وی به عنوان هنرمندی ساعی، تلاشگر، صادق و خلاق یاد کرد.

  نوفل ولی اف، بازیگر برجسته تئاتر جمهوری آذربایجان هم با اعلام اینکه، هنرمندان تئاتر جمهوری آذربایجان احترام ویژه ای به این هنرمند تئاتر اردبیل دارند، گفت: مجید در آن سوی مرزها هم زنده است.

  در این مراسم پس از اجرای قطعات نمایشی و موسیقی، لوح و هدیه ویژه مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی به خانواده این هنرمند فقید اهداشد.

   
  نظرات کاربران

 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر