در حال بارگذاری ...

یوسف جاوید هنرمند تئاتر اردبیل دارفانی را وداع گفت

یوسف جاوید، هنرمند نام آشنای تئاتر اردبیل، دنیای فانی را وداع گفت و با آغاز زندگی جاویدش، برای همیشه جاوید شد.

به گزارش تئاتر اردبیل،  ظهر روز سه شنبه، بیست و یکمین روز خرداد ماه سال 98، تئاتر اردبیل با هجرت ناوباورانه هنرمندی با اخلاق و دوست داشتنی به سوگ نشست. خبر، تلخ و تحملش برای تئاتری های استان، سخت و دشوار است. یوسف جاوید را همه تئاتری های اردبیل می شناسند و احترام ویژه ای برایش قائلند. هنرمندی با اخلاق، مردمی و ساعی و تلاشگر.

یوسف جاوید اگرچه کارها و فعالیت های هنری خود را با فیلم‌سازی و عکاسی آغاز کرد، اما با عضویت در گروه تئاتر پیام و انجمن نمایش اردبیل، به تئاتر روی آورد و کارهای ارزشمندی را در حوزه های طراحی صحنه، بازیگری و کارگردانی برای تئاتر اردبیل به ثمر رساند.

یوسف جاوید از بازیگران با استعداد تئاتر، سینما و تلویزیون اردبیل بود و با درخشش در فیلم‌ها و سریال‌های شبکه سبلان، آثار ارزشمندی را از خود به یادگار گذاشته که بار‌ها از صداو سیمای مراکز تبریز، زنجان و ارومیه نیز پخش شده است. وی فرزند استاد اصغر جاوید از هنرمندان پیشکسوت صداو سیما و بنیانگذار سینمای آزاد اردبیل است که علاوه بر بازی در بیشتر فیلم‌های پدر، در برنامه تلویزیونی  «ساعت خوش» در دهه هفتاد نیز نقشی خوش داشته است.

یوسف جاوید در آخرین دوره جشنواره استانی تئاتر اردبیل در سال 97با نمایش«موش»، حضوری موفق و تاثیرگذار داشت. آخرین کار تئاتری این هنرمند اردبیلی، بازی در نمایش«سارای» است که قرار بود در ماه آتی در شهر اردبیل به روی صحنه رود که مرگ این فرصت درخشش را از او گرفت.

مراسم تشییع پیکر این هنرمند خوش نام و خوش اخلاق تئاتر استان اردبیل،  ساعت ۱۷ امروز، چهارشنبه ۲۲ خرداد، از مقابل مجتمع فرهنگی و هنری فدک شهر اردبیل با حضور هنرمندان و اقشار مختلف مردم برگزار می شود و برای همیشه تاریخ در آرامستان بهشت زهرا آرام می‌گیرد.

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران