در حال بارگذاری ...
 • به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر:

  بزرگداشت ماریا حاجیها برگزار شد

  بزرگداشت ماریا حاجیها پیشکسوت گریم و چهره پردازی عصر گذشته یکشنبه ۳۰ تیرماه به همت انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر برگزار شد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر؛ انجمن گریم و ماسک این خانه بعدازظهر دیروز بزرگداشتی برای پیشکسوت این عرصه، ماریا حاجیها برگزار کرد.
  در این بزرگداشت که با حضور مدیرعامل، بازرس، مدیر تماشاخانه جوانمرد، مدیر روابط عمومی و اعضای نام آشنای انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر برگزار شد، نوید فرح مرزی رئیس هیات مدیره این انجمن گفت: اگر حمایت و همت خانه تئاتر و مدیریت عامل، بازرس و دیگر مدیران آن نبود شورای مرکزی چهره پردازان خانه تئاتر نمی توانست کوچک ترین قدمی بردارد، خیلی خوشحالم که الان در جمعی دوستانه و پر انرژی به اسم شورای مرکزی چهره پردازان جلسات را برگزار می کنیم و تنها هدفمان بالا بردن سطح کیفی چهره پردازی است.
  او همچنین ادامه داد: در یک خانواده ممکن است شرایط برای  فرزند بزرگ و فرزند کوچک متفاوت باشد اما همه دارای یک نام خانوادگی هستند.انجمن ما هم به همین شکل است.
  پس از او حسن ملکی همسر ماریا حاجیها در وصف او چنین گفت: ماریا سالهاست کار می کند، عاشق کارش است و من برایش احترام قائلم.
  سپس مدیر عامل خانه تئاتر شهرام گیل گفت: خوشحالم که حضور حضرتعالی اینقدر پر برکت است که دوستان را دور هم جمع کرده تا یک سلام دوستانه با هم رد و بدل کنیم، فرق آدمهای موثر و غیر آنها در یک چیز است عوالم شخصی، هفده بار قبل از شکسپیر هملت نوشته شد ولی یک هملت ماند و باقی یا اثری از آنها نیست یا قابل ذکر نیست.نقطه افتراق در این است که شکسپیر با عوالم شخصی خود توانست دنیا را تسخیر کند و این عوالم شخصی نقاطیاند که پارادایم های فکری دنیا را تعریف می کند.
  گیل آبادی ادامه داد: داشتن فلسفه ای که زاویه دید معنایی به ما می دهد، پایمردی در یک سیر و دست گذاشتن روی نقاط انسانی که باعث می شود از یک نفر بزرگی را بسازد که قابل تغییر، تعویض یا جابجایی نیست.گریم عنصری پویاست که در خدمت خلق جهان تازه برای آثار دراماتیک است.هیچ گریمور و طراح گریمی را ندیدم که نگاه غیر مهربانه ای نسبت به صورت انسان داشته باشد.ای کاش روزهایی مثل امروز دور هم جمع شویم و چیزهایی را مرور کنیم که اسمش خاطره است اما در واقع تاریخ، درس و تئاتر است.امیدوارم انجمن ها همه به اینجا برسند که در این سطح مهربانی در آنها جاری باشند که از همدیگر تقدیر کنند و این مهربانی را تبدیل به حلقه مودت خود کنند.
  سپس آرش دادگر مدیر تماشاخانه عباس جوانمرد به بیان خاطراتی از تجربیات خود با مقوله گریم پرداخت و بهمن صنیعی نیز در این مراسم تقدیر شد گفت: چندسالی است که طراحی نکردم و از این به بعد هم نمی خواهم طراحی کنم تا فضا را به جوان‌ترها بدهم.
  پایان این مراسم با بزرگداشت ماریا حاجیها در حضور شهرام گیل آبادی، سارا اسکندری، بهمن صنیعی و سهراب سلیمی و نوید فرح مرزی همراه بود.

   
  مطالب مرتبط

  سهراب سلیمی درباره تازه‌ترین نمایش خود گفت:

«آقای اشمیت کیه؟» نمایشنامه‌ای جهان‌شمول است
  سهراب سلیمی درباره تازه‌ترین نمایش خود گفت:

  «آقای اشمیت کیه؟» نمایشنامه‌ای جهان‌شمول است

  «آقای اشمیت کیه؟» به نویسندگی سباستین تیری و کارگردانی سهراب سلیمی، از دی‌ماه امسال در تماشاخانه جوانمرد خانه تئاتر به صحنه می‌رود. سلیمی درباره دلیل انتخاب این نمایش گفت:علاوه بر علاقه شخصی به لحاظ موضوع نیز، نمایشنامه‌ای جهان‌شمول است.

  |

  با حضور مدیرعامل خانه تئاتر

جلسه هم‌اندیشی کانون روابط عمومی و تبلیغات برگزار شد
  با حضور مدیرعامل خانه تئاتر

  جلسه هم‌اندیشی کانون روابط عمومی و تبلیغات برگزار شد

  نخستین جلسهٔ رسمی هیئت‌مدیره کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر با شهرام گیل‌آبادی مدیرعامل خانه تئاتر به‌منظور دیدار و گفت‌وگو پیرامون نقشهٔ ارتباطاتی تئاتر ایران در محل دفتر مدیرعامل خانه تئاتر برگزار شد .

  |

  مدیرعامل خانه تئاتر در گفت‌وگو با ایران تئاتر مطرح کرد

طرح مسئله درآمد سلبریتی‌ها همجه‌ای بی‌پایه و ساختگی است
  مدیرعامل خانه تئاتر در گفت‌وگو با ایران تئاتر مطرح کرد

  طرح مسئله درآمد سلبریتی‌ها همجه‌ای بی‌پایه و ساختگی است

  شهرام گیل آبادی در خصوص طرح مسئله حضور سلبریتی ها در فعالیت های هنری گفت: شاهد هجمه‌ای هستیم که تنها شامل کمتر از نیم درصد از هنرمندان می‌شود و از سوی دیگر اساساً در حوزه فعالیت های تئاتری کمترین مصداق و موضوعیتی ندارد.  

  |

  ایرج راد در گفت‌وگو با ایران تئاتر عنوان کرد

حذف معافیت مالیاتی ضربه‌ای به اصالت‌های هنری تئاتر است
  ایرج راد در گفت‌وگو با ایران تئاتر عنوان کرد

  حذف معافیت مالیاتی ضربه‌ای به اصالت‌های هنری تئاتر است

  ایرج راد رئیس هیات مدیره خانه تئاتر در واکنش به لغو معافیت مالیاتی کلیه فعالیت‌های فرهنگی-هنری از سوی سازمان امور مالیاتی به ایران تئاتر گفت: این اقدام ضربه ای به بدنه تئاتر کشور خواهد بود و کاسته شدن از اصالت های هنری و ارزش های کار فرهنگی را به دنبال خواهد داشت.

  |

  در تازه ترین نشست هیئت مدیره

تاجبخش فنائیان به کانون کارگردانان خانه تئاتر پیوست
  در تازه ترین نشست هیئت مدیره

  تاجبخش فنائیان به کانون کارگردانان خانه تئاتر پیوست

  جلسه کانون کارگردانان با محوریت اهدای کارت عضویت پیوسته این کانون به تاجبخش فناییان، اهدای لوح تقدیر به هیئت‌مدیره پیشین این کانون، اهدای احکام هیئت‌مدیره کنونی و تحویل کارت اعضای جدید کانون کارگردانان عصر دیروز برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران