در حال بارگذاری ...
به مناسبت سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد

از پوستر یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد رونمایی شد

همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد مراسم رونمایی از پوستر یازدهمین جشنواره تئاتر ملی مرصاد برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر از کرمانشاه، با حضور فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،  صندوق آبادی قائم مقام انجمن خوشنویسی ایران، نادری دبیر یازهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد، حیدری فرماندار اسلام آبادغرب و جمعی از هنرمندان از پوستر یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد رونمایی شد. 
فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با گرامیداشت 5 مرداد سالروز عملیات مرصاد گفت : عملیات غرور آفرین مرصاد و اسلام آبادغرب فرازهای پر افتخار تاریخ ایران است که باید مورد توجه قرار گیرد. 
وی بیان داشت: جشنواره تئاتر مرصاد از چند جنبه حائز اهمیت است ف اول آنکه تئاتر یک هنر است و باید مورد توجه قرار گیرد و دوم آنکه این رویداد مهم هنری دارد یک حماسه بزرگ به نام مرصاد را بازگو می کند که شایسته توجه است. 
فاضلی افزود : آمار ذکر شده در خصوص حضور تعداد استانها و تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره قابل توجه است و 167 اثر از 25 استان بیانگر آن است که جشنواره تئاتر مرصاد در حال رشد و تکامل است.
در این ادامه این مراسم  فرماندار اسلام آبادغرب نیز به جایگاه مرصاد و جشنواره تئاتر مرصاد اشاره کرد  و گفت: جشنواره تئاتر مرصاد نیازمند داشتن اعتبار ویژه در سر فصل اعتبار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و اگر قرار است این جشنواره تداوم یابد نیاز است به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. 
حیدری ادامه داد: در این دوره شهرستان اهتمام جدی به جشنواره تئاتر مرصاد داشته است و تلاش کرده است از همه ظرفیت های شهرستان استفاده شود. 
در ادامه این جلسه از پوستر یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد رونمایی شد. 

جشنواره تئاتر مرصاد از 12 تا 16 مرداد در شهرستان اسلام آبادغرب برگزار می شود.
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در90 ثانیه 
 تلاش برای توسعه فرایند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در90 ثانیه
تلاش برای توسعه فرایند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان

اجراهای تئاتر خیابانی با گروه تئاتر "باران" به سرپرستی سعید ذبیحی و با شعار «من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در سطح شهر کرمانشاه  آغاز شد.

|

در نشست ایران تئاتر با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن»  مطرح شد:

آموزش مهم‌ترین نیاز تئاتر استان‌ها است
در نشست ایران تئاتر با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن» مطرح شد:

آموزش مهم‌ترین نیاز تئاتر استان‌ها است

در نشست صمیمی با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن» از استان بوشهر در پاتوق ایران تئاتر عنوان شد که آموزش در تئاتر باید اولویت داشته باشد. اگر ما امروز در تئاتر کشور مشکلاتی داریم علت آن کمبود آموزش است.

|

نظرات کاربران