در حال بارگذاری ...
مدیر مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری:

وضعیت هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان نگران‌کننده است

مدیر مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به تعطیلی فیزیکی سالن‌های این مرکز، تصریح کرد: وضعیت و شرایط هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان نگران‌کننده است.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از مهر امیر مشهدی عباس مدیر مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره وضعیت فعالیت‌های نمایشی این مرکز با توجه به محدودیت‌های کرونایی تعیین شده، گفت: فعالیت‌های فیزیکی مرکز نظیر تمرین و اجرای تئاتر تعطیل است ولی فعالیت‌ها در فضای مجازی ادامه دارد و هر روز هم بیشتر می‌شود. ما برنامه «نمایش نما» را داشتیم که طی آن مخاطبان امکان تماشای فیلم تئاترها را داشتند. قصد داریم بخش فیلم‌های سینمایی کانون و همچنین موسیقی کودک و نوجوان را هم اضافه کنیم.

وی با اشاره به معلوم نبودن زمان بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر کانون به دلیل شرایط کرونایی و محدودیت‌های تعیین شده، تصریح کرد: بزرگترین نگرانی ما گروه‌های تئاتر کودک و نوجوان هستند زیرا اشتغال در این شرایط برایشان بسیار سخت شده است. این گروه‌ها در شرایط مالی بسیار بدی به سر می‌برند.

مشهدی عباس با بیان اینکه مراکز و نهادهایی که می‌توانند باید برای هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان کاری بکنند، یادآورشد: خانه هنرمندان و صندوق اعتباری هنر به فکر این گروه از هنرمندان باشد زیرا در این شرایط هیچ کاری برایشان وجود ندارد؛ نه می‌توانند نمایش اجرا کنند، نه می‌توانند با مدارس تعامل داشته باشند و نه می‌توانند اجرای آنلاین داشته باشند.

وی ادامه داد: کانون به دلیل اینکه خود درآمدزا بوده و هزینه‌ها را از این طریق تأمین می‌کرده در شرایط فعلی با مشکلات مالی مواجه است اما با این حال در حد کمک هزینه از گروه‌های تئاتر کودک و نوجوان حمایت کرده اما این پاسخگو نیست و باید مراکز و سازمان‌های دیگر به کمک و حمایت از هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان بپردازند.

مدیر مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون در پایان سخنان خود تأکید کرد: مغازه دار، فروشنده و تولیدکننده در نهایت فضایی برای عرضه محصول خود دارند و با وجود پایین آمدن درآمدها بالاخره کسب درآمد می‌کنند اما هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان هیچ درآمد ندارند و مجبور به کارهایی هستند که دور از شأن شأن هست البته اگر کاری برای انجام دادن پیدا شود.
مطالب مرتبط

توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نمایش «هفت‌خوان کودکان» در نمایش‌نما منتشر شد
توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نمایش «هفت‌خوان کودکان» در نمایش‌نما منتشر شد

فیلم نمایش «هفت‌خوان کودکان» به نویسندگی و کارگردانی حسین مزینانی از تولیدات سال ۱۳۹۸ مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب طرح نمایش‌نما در فضای مجازی اکران شد.

|

با اولین فیلم تئاتر طرح «نمایش‌نما»

«تو مثل طوطی» روی سایت کانون به نمایش درآمد
با اولین فیلم تئاتر طرح «نمایش‌نما»

«تو مثل طوطی» روی سایت کانون به نمایش درآمد

فیلم تئاتر «تو مثل طوطی» به کارگردانی امیرحسین انصافی و آرین ناصری‌مهر نخستین اثری بود که در قالب طرح «نمایش‌نما» بر روی سایت مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایش گذاشته شد.

|

از ۱۵ مرداد در فضای مجازی؛

کانون 36 عنوان فیلم تئاتر کودک و نوجوان را منتشر می‌کند
از ۱۵ مرداد در فضای مجازی؛

کانون 36 عنوان فیلم تئاتر کودک و نوجوان را منتشر می‌کند

فیلم آثار شاخص تئاتر کودک و نوجوان که سال‌های گذشته در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر روی صحنه رفته است، در قالب طرحی با عنوان «نمایش‌نما» در فضای مجازی نمایش داده می‌شود.

|

نظرات کاربران