در حال بارگذاری ...
با آراء هیئت داوران بیست و ششمین دوره

برگزیدگان جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک معرفی شدند

برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک با رویکرد نمایشنامه نویسی با آراء هیئت داوران معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، علی بازگیر دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ با اعلام خبر فوق گفت: پس از بررسی ۶۵ اثر رسیده از ۱۵ استان کشور به دبیرخانه جشنواره و بررسی آثار توسط هیئت داوران، برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ با رویکرد نمایشنامه نویسی معرفی شدند.

علی بازگیر افزود: بر اساس رای هئیت داوران دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به نمایشنامه ی «آذر اندوهبار اندیمشک» نوشته ی علی میرزاعمادی از تهران به عنوان نمایشنامه برگزیده اول اهدا گردید.

وی گفت: نمایشنامه «مجلس محاکات جلیه» به نویسندگی نوید کریمی از استان خراسان رضوی شهرستان مشهد به عنوان نمایشنامه برگزیده دوم این جشنواره لوح تقدیر و جایزه نقدی را از سوی هیئت داوران به خود اختصاص داد.

دبیر بیست و ششمین جشنواره تئاتر لاله های سرخ اضافه کرد: لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره به صورت مشترک به نمایشنامه‌های «همه سوزی» نوشته جواد صداقت از استان بوشهر و نمایشنامه «میشو سوزوکی» نوشته ی اصغر گروسی از استان فارس شهرستان شیراز تعلق گرفت.

بازگیر در ادامه افزود: هئیت داوران جایزه ویژه جشنواره را به نمایشنامه‌های «آوانتاژ» به نویسندگی کامران شهلایی از تهران و «بهشت پنجاه درجه بالای صفر» به نویسندگی طیبه نیک آزاد و علی حیدری از منطقه ی آزاد اروند شهرستان آبادان اهدا کرد.

وی گفت: همچنین هئیت داوران جشنواره نمایشنامه های «مادرم زری سر زا رفت» به نویسندگی محمود خرم آزادی از استان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان یاسوج و «شریان» به نویسندگی مرضیه شریفی از استان اصفهان شهرستان اصفهان را شایسته تقدیر دانسته و از آنان تقدیر کرد.

 بازگیر در ادامه افزود: شهرام کرمی، لیلی عاج و مهدی آشوغ به ‌عنوان هیات داوران بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ کار داوری آثار رسیده این دوره از جشنواره را به عهده داشتند.

وی اظهار کرد: بر اساس شرایط فراخوان، آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در بانک اطلاعاتی دیجیتال انجمن هنرهای نمایشی خوزستان جهت دسترسی عموم علاقمندان و امکان تولید با اجازه صاحب اثر قرار خواهد گرفت و آثار برگزیده نیز از سوی انتشارات اداره کل هنرهای نمایشی به صورت کتاب جشنواره منتشر خواهد شد.

بازگیر در پایان اظهار امیدواری کرد که دوره آینده این جشنواره و با بهبود شرایط با حضور هنرمندان و گروه های هنری سراسر کشور و همچنین علاقمندان تئاتر برگزار گردد.
مطالب مرتبط

دبیر بیست و ششمین دوره خبر داد؛

ارسال ۶۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک
دبیر بیست و ششمین دوره خبر داد؛

ارسال ۶۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک

دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک از ارسال از ۶۵ نمایشنامه از ۱۶ استان کشور به دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر «لاله‌های سرخ» اندیمشک خبر داد.

|

لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 25

همین میزان خبر به اهالی تئاتر امید می‌دهد
لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 25

همین میزان خبر به اهالی تئاتر امید می‌دهد

ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: هفته گذشته سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بود و برنامه های متنوع ای به این منظور برگزار شد. خوشبختانه هفته گذشته از شدت خطرات و مرگ و میر ناشی از گسترش ویروس کرونا کاسته شده اما متاسفانه هنوز میزان آن نزدیک به 100 نفر در روز است، مدیرکل ...

|

با حضور مسئولین شهری و هنرمندان تئاتر انجام شد

رونمایی از پوستر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک
با حضور مسئولین شهری و هنرمندان تئاتر انجام شد

رونمایی از پوستر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک

مراسم رونمایی از پوستر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک با حضور فرماندار ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان تئاتر شهرستان اندیمشک برگزار شد.

|

نظرات کاربران