در حال بارگذاری ...
فرصتی برای بازخوانی حماسه‌ای پرشور و مقاومتی جانانه

دو پیام به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

دبیر بیست و چهارمین جشنواره ملی فتح خرمشهر و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر پیام دادند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط‌عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی، رضا مردانی دبیر جشنواره و مدیر کل منطقه آزاد اروند و حجت‌الاسلام و المسلمین عادل فریحی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند به بیست و چهارمین جشنواره ملی فتح خرمشهر پیام دادند.

در پیام رضا مردانی دبیر جشنواره و مدیر کل منطقه آزاد اروند آمده است:

«به نام خالق هنر

جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر برآمده از توان هنرمندان این شهرعزیز و مقاوم بوده که در سال‌های ابتدایی با بضاعت اندک و با همراهی هنرمندان و فرهنگ‌دوستان این خطه مقاوم از ایران اسلامی راه‌اندازی و دنبال شد.

این نهال کوچک که امروز درختی تنومند شده؛ گامی استوار است که جامعه هنری و هنردوست شهرستان خرمشهر در آن زمان آغاز کرد و امروز به عنوان تنها جشنواره در حوزه مقاومت، ایثار و پایداری با 24 سال عظمت و پی در پی رخ نمایی می‌کند.

بنای این تداوم و سختکوشی به یادگار ماندن حماسه عظیم و جانفشانی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و روایت رشادت‌های آن بزرگ مردان در مقابل استکبار است که استقبال خوب عمومی حکایت از موفقیت هر ساله این جشنواره مردمی دارد.

در پایان فرصت را غنیمت شمرده و از تمام افراد حقیقی و حقوقی مدیران و پرسنل محترم، ادارات، ارگان‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها، بخصوص مردم فهیم، فرهنگ‌دوست و هنردوست منطقه آزاد اروند که با حضور و همراهی خود دلگرمی ما را دو چندان کردند تشکر و قدردانی نمایم.»

همچنین پیام حجت‌الاسلام و المسلمین عادل فریحی، معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند بدین شرح است:

«روایت آزاد‌سازی خرمشهر در روز سوم خرداد ماه 1361پس از 578 روز مقاومت جانانه، حماسه‌ای پرشور و زیبا در تاریخ معاصر جمهوری اسلامی ایران است؛ در این روز خرمشهر همیشه قهرمان، بار دیگر توسط رزمندگان غیور و جان برکف به آغوش و خاک میهن عزیزمان، بازگشت.

 در همین راستا جشنواره ملی تئاتر فتح طی سال‌ها برگزاری‌اش تلاش داشته تا این حادثه شکوهمند را که یادآور عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس است؛ زنده نگه دارد.

جشنواره تئاتر فتح یکی از مهم‌ترین رویداد‌های هنری منطقه است که فرصت ایجاد بروز خلاقیت برای هنرمندان و پیوند میان مردم، هنرمندان و صحنه را بیش از پیش فراهم می‌کند.

 اینجانب با آرزوی توفیق و سربلندی جامعه فرهنگی و هنری منطقه آزاد اروند، امید دارم با توجه به شکوه و عزمت این روز، بیست‌وچهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح همچون سال‌های گذشته بتواند با عزمی راسخ و ارائه آثار فاخر و ارزشمند، شور و نشاط فرهنگی را به منطقه بازگرداند و شاهد حضور پرشور هنرمندان در ایام برگزاری آن باشیم.»

بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر از 30 اردیبهشت ماه تا سوم خرداد ماه به دبیری رضا مردانی در خرمشهر برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

پیگیری ایرنا از متن و حواشی نمایش «شب شک»

اصل مجوز تمدید گروه «شب شک» کجاست؟ تابع قانون باشیم
پیگیری ایرنا از متن و حواشی نمایش «شب شک»

اصل مجوز تمدید گروه «شب شک» کجاست؟/ تابع قانون باشیم

توقف فروش بلیت و جمع‌آوری اقلام تبلیغاتی نمایش «شب شک» با حاشیه‌های فراوانی همراه بوده است. این در حالی است که بنا به نص صریح قانون، اصل نامه ممهور و امضاءشده مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ برای تمدید مجوز اجرا در اختیار این گروه نیست و همین خود به‌تنهایی برای تخطی از ...

|

مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان کرد:

رونق و تعالی تئاتر بزرگسال وابسته به تئاتر کودک و نوجوان است
مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان کرد:

رونق و تعالی تئاتر بزرگسال وابسته به تئاتر کودک و نوجوان است

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: «نباید به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان تنها در این مقطع و زمان توجه کنیم. این رویداد باید در طول سال پویا باشد و ما شاهد تولیدات مداوم آثار کودک و نوجوان باشیم تا به رشد و شکوفایی تئاتر کمک کند.»

|

وعده‌های محقق شده‌ای که در صف انتظار بود

جان دوباره تئاتری‌ها
وعده‌های محقق شده‌ای که در صف انتظار بود

جان دوباره تئاتری‌ها

هم‌زمان با قرار گرفتن در آستانه یک‌ساله شدن عمر دولت سیزدهم و در مرور سیاست‌های کلان فرهنگی دولت مردمی در عرصه تئاتر، شاهد تحقق وعده‌ عدالت فرهنگی در دامن ساماندهی بودجه جشنواره تئاتر تا مرکزگریزی، توجه به ظرفیت استان‌ها و ثبت رکوردهایی برای نخستین بار در تاریخ تئاتر ...

|

خانه تئاتر درباره حواشی اجرای نمایش «مخاطب» بیانیه داد

تقدیر از اداره‌ کل هنرهای نمایشی به خاطر صیانت از مجوزِ اجراهای تئاتری
خانه تئاتر درباره حواشی اجرای نمایش «مخاطب» بیانیه داد

تقدیر از اداره‌ کل هنرهای نمایشی به خاطر صیانت از مجوزِ اجراهای تئاتری

خانه تئاتر در مورد حواشی به وجود آمده پیرامون نمایش «مخاطب» و در پی توضیحات مدیر کل هنرهای نمایشی در خصوص اجرای مجدد این نمایش در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، بیانیه‌ای منتشر کرد.

|

نظرات کاربران