در حال بارگذاری ...
مدیر هنری پروژه تئاتر محیطی مجموعه تئاتر شهر مطرح کرد

اجرای آثار از نیمه‌ دوم مهر آغاز می‌شود

عباس غفاری، مدیر هنری پروژه تئاتر محیطی مجموعه تئاتر شهر با اشاره به اینکه اجرای آثار حاضر در این پروژه از نیمه‌ دوم مهر آغاز می‌شود، گفت خوشبختانه ۹۰ درصد شرکت‌کنندگان ما در سنین بین ۲۲ تا ۲۵ سال هستند و خوشحالم چون آنان فکرهای نو و جسارت بالایی دارند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از ایسنا، عباس غفاری، مدیر هنری پروژه تئاتر محیطی مجموعه تئاتر شهر توضیحاتی درباره این طرح که مورد استقبال هنرمندان و جوانان تئاتری قرار گرفته است، داد.

او درباره تازه‌ترین وضعیت پروژه تئاتر محیطی مجموعه تئاتر شهر گفت: «بعد از اعلام فراخوان، خوشبختانه استقبال خوبی شد و در اولین دوره دریافت آثار، بیش از ۷۰ متن، طرح اولیه و ایده اجرایی به ما رسید و در صحبت با آقای طاهری، مدیر مجموعه تئاتر شهر و گروه‌های متقاضی اجرا، به این نتیجه رسیدیم که زمان را باز بگذاریم تا علاقه‌مندان در طول سال هم بتوانند آثار خود را برای شرکت در این پروژه ارائه کنند.»

این کارگردان تئاتر که در دوره‌های گذشته هم مدیریت پروژه تئاتر محیطی تئاتر شهر را بر عهده داشته است، افزود: «خوشبختانه ۸۰ درصد کارهایی که به ما رسید، نمایشنامه‌های تازه‌ای بودند که اخیراً برای اجرا در کافه‌ها تولیدشده‌اند و در مرحله اول از میان آثار رسیده، ۲۰ متن را برای اجرا انتخاب و زمان بازبینی آن‌ها را مشخص کردیم که به‌نوبت، بازبینی خواهند شد.»

او درباره زمان شروع اجراها نیز توضیح داد: «اجرای آثار از نیمه‌ دوم مهر آغاز می‌شود و این نمایش‌ها در کافه‌های تالار اصلی، چهارسو، قشقایی و سالن انتظار تالار اصلی اجرا خواهند شد.»

غفاری اضافه کرد: «نکته قابل تامل این است که بیشتر گروه‌ها، متقاضی اجرا در کافه تالار اصلی و چهارسو بودند چون به‌احتمال‌قوی تصور می‌کنند این دو کافه تماشاگر بیشتری داشته باشند، درحالی‌که اگر نمایشی متناسب با کافه قشقایی یا سالن انتظار نوشته شود و کیفیت خوبی هم داشته باشد، در این دو فضا هم موردتوجه تماشاگران قرار خواهد گرفت. همچنان که تجربه سال‌های گذشته نشان داده مخاطب برای تماشای نمایشی از حمید پورآذری تا سوله پرورش قارچ فرهنگسرای بهمن هم رفته است.»

این کارگردان تئاتر با ابراز خوشنودی از حضور پررنگ جوان‌ترها در این پروژه افزود: «وقتی این طرح را با تئاتر شهر در میان گذاشتم، بسیار علاقه‌مند بودم که جوانان در آن شرکت کنند چون آنان فکرهای نو و جسارت بالایی دارند و البته لازم بود تا تجربه کار هم داشته باشند و خوشبختانه ۹۰ درصد شرکت‌کنندگان ما در سنین بین ۲۲ تا ۲۵ سال هستند.»

او درباره مراحل صدور مجوز این نمایش‌ها نیز گفت: «ما فقط کارشناس هنری هستیم و در حال حاضر متون انتخابی را برای دریافت مجوز از شورای نظارت و ارزشیابی، بر سامانه این شورا بارگذاری کرده‌ایم.»

غفاری در پاسخ به اینکه اگر این آثار مورد تایید شورای نظارت قرار نگیرند، چه سرنوشتی خواهند داشت، توضیح داد: «آقای طاهری، مدیر تئاتر شهر مذاکرات مفصلی با شورا داشته‌اند و از سوی دیگر آقای محمدرضا خسرویانی‌فر که کارشناس هنری پروژه است، سال‌ها در شورای نظارت حضورداشته و به روند کار آن آشناست. تاکنون کاری نبوده که مشکل نظارتی داشته باشد و اگر چنین هم بشود، همه تلاشمان را به کار می‌گیریم تا با گفت‌وگو حل شود.»

عباس غفاری به‌عنوان مدیر هنری، امین اکبری‌نسب به‌عنوان مدیر اجرایی و محمدرضا خسرویانی‌فر به‌عنوان کارشناس هنری با پروژه تئاتر محیطی تئاتر شهر همکاری دارند.
مطالب مرتبط

در  افتتاحیه نمایش «در انتظار گودو» مطرح شد

مازیار لرستانی: 17 سال خواب صحنه را دیدم
در افتتاحیه نمایش «در انتظار گودو» مطرح شد

مازیار لرستانی: 17 سال خواب صحنه را دیدم

مازیار لرستانی، کارگردان نمایش «در انتظار گودو» روز گذشته سوم مهر در آیین افتتاحیه این نمایش با اشاره به اینکه 17 سال خواب صحنه را دیده است، گفت نیت من از اجرای این نمایش انتقال پیامی انسانی در فضایی مفرح بود.

|

آمار تماشاگران و فروش سالن‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی اعلام شد

«بک تو بلک» در آستانه 5 میلیاردی شدن
آمار تماشاگران و فروش سالن‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی اعلام شد

«بک تو بلک» در آستانه 5 میلیاردی شدن

آمار تماشاگران و فروش 8 نمایش مجموعه تئاتر شهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان شهریورماه 1402 اعلام شد. بر اساس آمار اعلام شده، نمایش «بک تو بلک»، در دور تازه اجراهایش، چهار میلیارد و 679 میلیون و 950 هزار تومان فروخته است.

|

در جلسه نقد و بررسی «کسی برای گوریل غمگین کاری نمی‌کند»‌، مطرح شد

بیشتر نمایش‌های پست‌مدرن در ایران قابل‌فهم نیست، چون جامعه هنوز مدرن نشده است
در جلسه نقد و بررسی «کسی برای گوریل غمگین کاری نمی‌کند»‌، مطرح شد

بیشتر نمایش‌های پست‌مدرن در ایران قابل‌فهم نیست، چون جامعه هنوز مدرن نشده است

جلسه نقد نمایش «کسی برای گوریل غمگین کاری نمی‌کند»‌ به کارگردانی مجید شکری که در تالار سایه تئاتر شهر، روی صحنه است روز 27 شهریورماه با حضور چهار منتقد، گروه و علاقه‌مندان برگزار شد.

|

نقدی بر نمایش «شبیه خون» نوشته سهراب حسینی و کار محمد حاتمی

صید ماهی دلخواه
نقدی بر نمایش «شبیه خون» نوشته سهراب حسینی و کار محمد حاتمی

صید ماهی دلخواه

رضا آشفته: نمایش «شبیه خون» به‌تنهایی و زوال آدمی در گذر زندگی می‌پردازد و چه‌بسا این امرِ گزینش بشری است که چنین سرنوشت تلخی را رقم می‌زند و به‌ناچار هر آدمی دچارش خواهد شد. به تعبیری ...

|

نظرات کاربران