در حال بارگذاری ...
پریسا مقتدی مطرح کرد

جانِ تماشاخانه سنگلج در خطر است

پریسا مقتدی، مدیر تماشاخانه سنگلج در مورد تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه بابیان اینکه «نگران جان سنگلج هستیم» واکنش نشان داد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، پریسا مقتدی، مدیر این تماشاخانه درباره نگرانی‌ خود بابت جان تماشاخانه سنگلج توضیحاتی را مطرح کرد.

مقتدی با ابراز نگرانی برای ساختمان تماشاخانه سنگلج گفت: «اواخر سال گذشته مطلع شدیم که این ساختمان تخلیه‌ شده و قرار است نوسازی شود، نه اینکه تخریب شود. از همان موقع تماس‌هایی با آقای نادعلی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر داشتیم، از طریق آقای نظری به وزیر محترم و وزارتخانه هم اطلاع داده و موضوع توسعه تماشاخانه سنگلج پیگیری شد.»

او با ابراز تأسف از اینکه حدود یک هفته قبل متوجه شده‌اند که در ساختمان مجاور تماشاخانه به‌ جای بازسازی، تخریب صورت می‌گیرد، ادامه داد: «چند وقت گذشته حدود 7 تا 10 روز پیش متوجه شدیم که موضوع نوسازی نیست و دارد تخریب صورت می‌گیرد. خیلی نگران شدیم. بحث الحاقی‌اش در این مرحله اولویت نبود. بنابراین از طریق مدیر کمیته هنر کمیسیون فرهنگی شورای شهر سرکار خانم مرادزاده، مطلع شدیم که تلاش‌هایی شده و ارتباطاتی با شهردار محترم گرفته‌ شده است.»

مقتدی درباره پیگیری‌های روزهای گذشته توضیح داد: «طی روزهای گذشته مجددا به آقای نادعلی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و مدیرکل هنرهای نمایشی اطلاع دادیم. عکس و فیلم‌هایی را تهیه کردیم و طی نامه‌نگاری‌هایی که انجام داده‌ایم اعلام نگرانی کردیم که این تخریب دارد صورت می‌گیرد. در جریان هستم که مدیرکل محترم نیز مکاتباتی با وزیر داشته‌اند.»

او ادامه داد: «با دفتر طرح‌های عمرانی وزارت خانه جناب آقای جان‌نثار و همکاران‌شان ازجمله مهندس توکلیان گفت‌وگو کردیم که دیدار حضوری از پروژه داشتند و با مهندسان آن پروژه نیز صحبت کردند. متأسفانه این‌طور شنیده‌ایم که 20 متر هم می‌خواهند پایه‌ریزی کنند. هرچند مهندسین دفتر طرح و برنامه معتقد بودند که اگر دقت لازم در این تخریب و پی‌ریزی اعمال بشود، مشکلی پیش نمی‌آید اما آن‌ها هم به سهم خودشان نگرانی‌هایی داشتند. به‌هرحال سی سال از ساخت آن ساختمان می‌گذرد و به‌نوعی این دو ساختمان در گذر زمان به هم تکیه داده‌اند.»

این هنرمند و مدیر باسابقه عرصه تئاتر و سینما در پایان گفت: «نگران جان سنگلج هستم و تلاش خودمان را کرده‌ایم. درخواست عاجزانه خانواده تئاتر از مدیران ارشد شهرداری به‌خصوص شهردار محترم منطقه 12 و شهردار محترم تهران جناب زاکانی است که اگر با موضوع توسعه تماشاخانه و الحاق این ساختمان و زمین کناری به مجموعه سنگلج به هر دلیلی همراهی نمی‌کنند، خواهش می‌کنم، عاجزانه خواهش می‌کنم که جان سنگلج را به خطر نیندازند. باز هم درخواست می‌کنم جان این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیندازند.»
مطالب مرتبط

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد دو وزارت‌خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، در جریان تخریب ساختمان کناری تماشاخانه سنگلج قرار گرفته‌اند و این موضوع حساس، به دقت و سرعت در حال پیگیری است.

|

اتابک نادری:

سازمان میراث فرهنگی به سنگلج کمک کند
اتابک نادری:

سازمان میراث فرهنگی به سنگلج کمک کند

اتابک نادری، مدیر سابق تماشاخانه سنگلج و مسئول پیگیری «طرح توسعه سنگلج» از تخریب ساختمان مجاور و نادیده‌گرفتن طرح توسعه این بنای ملی ابراز تاسف کرد و خواستار رسیدگی سازمان میراث فرهنگی به این موضوع شد.

|

نگاهی به نمایش «مجلس بلبشو جور کردن»

تصنیف‌خوانی مجالس زنانه در قالب نمایش ایرانی
نگاهی به نمایش «مجلس بلبشو جور کردن»

تصنیف‌خوانی مجالس زنانه در قالب نمایش ایرانی

سیدعلی تدین‌صدوقی: نمایش «مجلس بلبشو جور کردن»، همان‌طور که از نامش به ذهن متبادر می‌شود، خود در ورطه بلبشویی به لحاظ متن و اجرا به‌نوعی سردرگمی و تکرار افتاده است. به دیگر سخن نمی‌توان ...

|

آمار فروش تالار هنر و سنگلج اعلام شد

«هوش پشه‌ای» با صدای هوتن شکیبا بیش از 100 میلیون فروخت
آمار فروش تالار هنر و سنگلج اعلام شد

«هوش پشه‌ای» با صدای هوتن شکیبا بیش از 100 میلیون فروخت

آمار فروش و تماشاگران نمایش‌ تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه 17 فروردین‌ ١۴٠٣ اعلام شد. طبق این گزارش نمایش «هوش پشه‌ای» به کارگردانی سامان کرمی و بازی هوتن شکیبا با 24 اجرا به فروشی 130 میلیون تومانی دست پیدا کرد.

|

با حضور علی نصیریان و دیگر هنرمندان پیشکسوت

جشن پایان دوره مکتب‌خانه سنگلج برگزار شد
با حضور علی نصیریان و دیگر هنرمندان پیشکسوت

جشن پایان دوره مکتب‌خانه سنگلج برگزار شد

در جشن پایان دوره مکتب‌خانه سنگلج که با حضور علی نصیریان و جمعی دیگر از هنرمندان پیشکسوت برگزار شد، خریداری ساختمان کناری تماشاخانه سنگلج، بازسازی ساختمان سابق اداره تئاتر و تصویب تشکیل بنیاد تئاتر ملی ایران مورد تاکید مجدد قرار گرفت.

|

نظرات کاربران