در حال بارگذاری ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛

جای پرداخت به رویداد «مباهله» در تئاتر ایران خالی بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی شامگاه یکشنبه سوم تیر باحضور در تالار وحدت از اجرای نمایش «و او جان من است» دیدن کردند.

به گزارش ایران تئاتر،، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید نیلی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد اله‌یاری مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی شامگاه یکشنبه سوم تیرماه با حضور در تالار وحدت پس از تماشای نمایش «و او جان من است» با حمید حرا کارگردان و سایر عوامل اجرایی نمایش دیدار و گفت‌وگو کردند.

همچنین محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی و جمعی از شاعران آیینی کشور ازجمله علی انسانی و حسین شمسایی از مهمانان ویژه اجرا بودند.

محمدمهدی اسماعیلی پس از پایان اجرای این نمایش ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر خم گفت: «جا دارد از همه عوامل اجرایی گروه نمایشی «و او جان من است» قدردانی ویژه‌ای داشته باشم که با همراهی همکارانم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد فرهنگی هنری رودکی و اداره کل هنرهای نمایشی نهایت تلاش خود را انجام دادند تا امروز شاهد به صحنه رفتن نمایشی باشیم که بی‌تردید تولید و به صحنه بردن آن کار دشواری است

او افزود: «پروژه نمایشی «و او جان من است» ازجمله آثاری است که من در جریان تولید آن قرار داشتم و می‌دانم که به صحنه بردن چنین نمایش‌هایی با موضوعات و مضامین توحیدی روی صحنه تئاتر امر سختی است اما خوشبختانه گروه اجرایی نمایش نهایت تلاش خود را انجام داد تا امروز شاهد اجرایی باکیفیت از یک نمایش دینی با موضوع رویداد مباهله باشیم. مسیری که امیدوارم به برکت نام ارزشمند حضرت علی (ع) موجب شود تا محبت اهل‌بیت دستگیر ما در دنیا و آخرت باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه صحبت‌های خود گفت: «متأسفانه ما در آثار نمایشی کمتر به موضوعاتی چون «مباهله» به‌عنوان یک رویداد مهم در تاریخ اسلام پرداخته‌ایم. رویداد مباهله موضوعی است که مباحث مرتبط با آن در قرآن کریم و آیات الهی آمده و به نظر من یک نقطه بسیار نورانی در تاریخ اسلام است. مسیری که گروه تئاتر «سایه» به مدیریت آقای حمید حرا تلاش کرده در این سال‌ها به چنین موضوعاتی بپردازد که به نظرم اتفاق ارزنده‌ای است

اسماعیلی ضمن قدردانی از تمامی افرادی که در به صحنه بردن این پروژه نمایشی تلاش کردند، گفت: «امیدوارم این کار مقدمه‌ای برای تولید بیشتر آثار نمایشی کمتر پرداخت‌شده دینی مرتبط با تاریخ اسلام باشد. مسیری که مورد مطالبه جامعه دینی ما است و بنده پیش‌ از این نیز با اجرای چنین کارهایی توسط گروه تئاتر سایه آشنا بودم و امیدوارم در آینده نیز این مسیر را ادامه دهند

پروژه نمایشی «و او جان من است» به نویسندگی ایوب آقاخانی و حمید حرا با همکاری بنیاد فرهنگی-هنری رودکی و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا 15 تیر ساعت 18 در تالار وحدت تهران روی صحنه می‌رود.

(به ترتیب ورود صحنه ) انوشیروان معظمی، سید محمدمهدی هاشمی دانا، سیروس همتی، محمدجواد حبیبی، علیرضا عمرانی، علیرضا شمائی، ایوب آقاخانی، محسن تقی زاده ازجمله هنرمندانی هستند که در گروه بازیگران نمایش «و او جان من است» حضور دارند.

بهزاد عبدی آهنگساز و کیان مقدم خواننده، محمد روح‌الامین طراح پوستر و نشان، وحید لاری طراح صحنه، علی براتی طراح حرکت، مژگان عیوضی طراح لباس، بهاره اسدی طراح گریم، علی افسری طراح صدا، رضا خضرایی طراح نور نیز اعضای گروه طراحی پروژه نمایشی «و او جان من است» را تشکیل می‌دهند.
مطالب مرتبط

اجرای «و او جان من است» آغاز شد

توجه ویژه به یک رویداد مغفول مانده!
اجرای «و او جان من است» آغاز شد

توجه ویژه به یک رویداد مغفول مانده!

نمایش «و او جان من است» به کارگردانی حمید حرا در حالی اجرای خود را در تالار وحدت آغاز کرد که برخی از هنرمندان شرکت‌کننده در آیین افتتاحیه از توجه یک گروه نمایشی برای به صحنه بردن یک رویداد مغفول مانده از صدر اسلام سخن گفتند. 

|

نظرات کاربران